XEROX oznámil výnos 21 centů na akcii a očekává vyšší roční příjmy

Xerox Corporation (NYSE: XRX) oznámila výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí. Výnos na akcii ve výši 21 centů odráží dlouhodobě dobré provozní výsledky. Na zvýšení prodeje zařízení se podílely zejména dodávky strojů spolu se službami velkým společnostem, pokračující zájem o barevná řešení a prodej menších černobílých produkčních systémů. Společnost také uvedla, že očekává lepší roční výsledky.
XEROX oznámil výnos 21 centů na akcii a očekává vyšší roční příjmy

I ve druhém čtvrtletí jsme dosáhli výsledků, které předčily naše očekávání, a to zejména díky poptávce po nových systémech a specializovaných službách, ale i našemu zaměření na poskytování služeb managementu dokumentů malým i velkým společnostem, “ uvedla Anne M. Mulcahy, CEO společnosti Xerox. Současné výsledky a vysoká poptávka po našich nových technologiích a službách s přidanou hodnotou nám umožňují zvýšit očekávání našich ročních výsledů z dříve předpokládaných 67-72 na 80-84 centů na akcii.”

 

Zvýšení zahrnuje přírůstek 8 centů na akcii z prodeje podílu ve společnosti ContentGuard, který se uskutečnil v prvním čtvrtletí tohoto roku. Tento přírůstek bude z části kompenzován investicemi do marketingu a restrukturalizace v očekávané výši 4 centy na akcii. 

 

Zvýšení prodeje zařízení podporují investice do nových technologií. Xerox uvedl, že na prodeji zařízení se ve druhém čtvrtletí ze dvou třetin podílely produkty, které byly uvedeny na trh v posledních dvou letech.

 

Prodej zařízení vzrostl ve druhém čtvrtletí o 5 %. Celkové příjmy společnosti činily 3,9 mld. USD, což oproti druhému čtvrtletí loňského roku znamená 2% pokles. Prodej zařízení i celkové příjmy zahrnují výnosy z kurzových pohybů (kurzový zisk) ve výši dvou procentních bodů. Nárůst příjmů je i nadále ovlivňen poklesem po-prodejních příjmů ze starších technologií. Po-prodejní příjmy i celkové příjmy výrazně ovlivnily slabé výsledky v Latinské Americe.

 

Ve druhém čtvrtletí vzrostly o 4 % meziroční příjmy v hlavních růstových oblastech Xeroxu – digitální kancelář, digitální produkční zařízení a služby s přidanou hodnotou. Příjmy z těchto oblastí v současné době představují 73 % z celkových příjmů.

 

Příjmy z prodeje barevných zařízení narostly o 17 % a hrají klíčovou roli ve strategii Xeroxu. Narůstající počet vytištěných barevných stránek totiž zvyšuje po-prodejní příjmy společnosti. Příjmy z prodeje barevných zařízení v současné době představují 25 % z celkových příjmů.

 

Úspěch v oblasti služeb

Xerox zaznamenává úspěch nejen v poskytování dostupných, inovativních technologií, ale i v poskytování služeb velkým společnostem. Mezi tyto služby patří např. zavádění e-learningových programů pro pracovníky na celém světě, implementace proprietárního softwarového řešení DocuShare, které se používá pro editaci a archivaci firemních dokumentů, či v neposlední řadě aplikace Lean Six Sigma nástrojů, které umožňují v průměru o 30 % snížit náklady na oběh dokumentů. Díky nárůstu počtu zákazníků, kteří využívají konzultačních služeb společnosti Xerox a služeb v oblasti managementu dokumentů, došlo k výraznému nárůstu příjmů ze služeb s přidanou hodnotou.

 

Nové směry v oblasti tisku

V oblasti velkých produkčních zařízení Xerox nabízí komerčním tiskárnám a společnostem s vysokými objemy tisku možnost přejít z ofsetového na dynamičtější digitální tisk. V oblasti produkčních zařízení Xerox zaujímá vedoucí postavení na trhu. Na největším tiskařském veletrhu drupa 2004, který se konal v květnu v německém Düssedorfu, Xerox představil hned sedm nových digitálních systémů s rozšířeným balíkem služeb a workflow nástrojů.

 

Počet instalací barevných produkčních systémů vzrostl ve druhém čtvrtletí o 17 %. Tento nárůst byl z velké části podpořen zájmem o barevou digitální produkční tiskárnu iGen 3 a digitální barevný systém DocuColor 5252. Počet instalací černobílých produktů zaznamenal 13 % nárůst. Tento nárůst byl ovlivněm zejména zájmem o kopírku/tiskárnu Nuvera 100 a Nuvera 120 a o menší produkční system Xerox 2101.

 

Digitalizace kanceláře

Xerox nadále posiluje své portfolio kančelářských produktů. Mezi novinky uvedené ve druhém čtvrtletí patří barevná tiskárna Phaser 6100, černobílá tiskárna Phaser 3130 a multifunkční zařízení WorkCentre M20 a M20i. Počet instalací černobílých systémů se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 25 %, a to především díky neustále narůstající poptávce po stolních multifunkčních zařízeních Xerox WorkCentre. Zájem o tato zařízení je jak ze strany malých, tak i velkých společností. Počet instalací barevných multifunkčních systémů vzrostl o 54 %, a to především díky neutuchajícímu zájmu o laserové tiskárny na tuhý inkoust řady Phaser.

 

Obchodní, administrativní a všeobecné výdaje se ve druhém čtvrletí snížily o 4 % na 27,3 % z příjmů společnosti. Výše hrubé marže tak vzrostla (činí nyní 41,3 %) a je v souladu s ročními očekáváními.  Provozní cash flow činilo 256 mil. USD, a to po přispění částkou 232 mil. USD do fondu určeného na financování zaměstnaneckých důchodů.

 

Anne M. Mulcahy k výsledkům společnosti uvedla, že očekávala výnosy v rozmězí 11-15 centů na akcii. Zmínila i pokračující nárůst prodeje zařízení a zvýšení příjmů z klíčových trhů. I nadále hodláme přísně kontrolovat naše náklady a zároveň uplatňovat agresivní strategii v oblasti nových systémů a služeb, které upevňují vedoucí pozici Xeroxu v oblasti managementu dokumentů, tj. v oblasti, ve které Xerox opět zlepšil svoje výsledky,” uvedla Anne M. Mulcahy, CEO společnosti Xerox.

 

 

-XXX-

 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro management dokumentů. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

 

Xerox Europe, která je evropským zastoupením 6. největší světové společnosti zabývající se informačními technologiemi Xerox Corporation nabízí na celém území Evropy výrobky, řešení a služby značky Xerox. Posláním společnosti Xerox je nabízet zákazníkům uživatelsky jednoduchá řešení která spojují svět papírových a digitálních dokumentů a prostřednictvím sdílení poznatků zvyšují produktivitu podnikání.

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

 

Kontakt pro média:

Martina Machová, Xerox CR
tel. 227 036 420
E-mail: martina.machova@cze.xerox.com

Jana Kulísková, CoLin
tel. 283 890 139
E-mail: jana.kuliskova@colin.cz

 

POZNÁMKA PRO REDAKTORY: Xerox®, The Document Company® a digitální X® jsou obchodní značky XEROX CORPORATION.

Váš názor Další článek: Tisková konference o vysokorychlostním internetu v přímém přenosu

Témata článku: Celkový příjem, Tiskárny multifunkční, Multifunkční zařízení, Cent, Xerox, Line, Druhé čtvrtletí, Příjem, Lean, Zvýšený počet, Prodejní výsledek, Sigma


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky