XEROX oznámil hospodářské výsledky za třetí fiskální čtvrtletí

30. října 2003
Síť skrze zásuvku
Zákazníci chtějí rychlost, kvalitu a přijatelnou cenu, vybírají Xerox
XEROX oznámil hospodářské výsledky za třetí fiskální čtvrtletí

Praha, 30. října 2003 – Xerox Corporation (NYSE: XRX) oznámila hospodářské výsledky za třetí fiskální čtvrtletí. Společnost zaznamenala zisk na akcii ve výši 11 centů. Tento nárůst byl ovlivněn především nárůstem prodeje produkčních barevných a kancelářských systémů a také aktivitami firmy na rozvíjejících se trzích.

 

Prodej zařízení ve třetím čtvrtletí vzrostl o 5 %, včetně 3% nárůstu zisku z kurzovních operací. Prodej zařízení na rozvíjejících se trzích zaznamenal meziroční nárůst o 33 %, což potvrzuje růstový trend nových trhů. Celkový příjem společnosti za třetí fiskální čtvrtletí činil 3,73 mil. USD. Oproti stejnému období loňského roku to znamená pokles o 2 %, včetně 3% nárůstu z kurzovních operací. Toto snížení bylo ovlivněno poklesem příjmů ze starší analogové technologie a odchodem ze segmentu small office/home office.

 

Celkový příjem z hlavních cílových segmentů – digitální kancelář, digitální produkční zařízení a služby s přidanou hodnotou – zaznamenal ve třetím čtvrtletí meziroční nárůst o 6 % a představuje 70 % z celkových příjmů společnosti.

 

Počet instalací produkčních černobílých tiskových systémů zaznamenal ve třetím čtvrtletí nárůst o 14 %, a to zejména díky neustálému zájmu o úspěšnou produktovou řadu DocuTech. Nárůst instalace barevných produkčních tiskových systémů činil 8 %. Ten byl ovlivněn především poptávkou po barevných digitálních tiskárnách Xerox DocuColor iGen3 a DocuColor 6060. Společnost Xerox si podle nezávislých studií pro první pololetí roku 2003 i nadále udržuje vedoucí postavení na americkém a evropském trhu černobílých a barevných produkčních tiskových systémů. Minulý měsíc Xerox posílil své vedoucí postavení v oblasti digitálních barevných tiskáren, když na trh uvedl novou digitální barevnou tiskárnu DocuColor 5252, která je o 18 % rychlejší než její předchůdkyně. Nabízena je přitom za stejnou cenu.

 

„Barevný tisk hraje klíčovou roli ve strategii společnosti Xerox. Velké objemy barevných stránek prochází tiskárnami Xerox a generují příjmy z poprodejních aktivit. Díky vůbec nejširšímu portfoliu barevných tiskáren jsme v segmentu barevného tisku zaznamenali ve třetím čtvrtletí 15% nárůst. Prodej barevných zařízení nyní představuje více než 25 % z celkových příjmů z prodeje. Vytvořili jsme silnou základnu pro budoucí růst,“ uvedla Anne M. Mulcahy, CEO společnosti Xerox.

 

Počet instalovaných černobílých digitálních systémů z kancelářského segmentu zaznamenal nárůst          o 28 %. Tento nárůst byl ovlivněn zejména novou cenovou politikou v oblasti digitálních kopírek a multifunkčních zařízení, jenž je cílena na malé a středně velké firmy. Nárůst počtu instalací zaznamenala oblast kancelářských barevných multifunkčních zařízení, ten činil 49 % a byl ovlivněn vysokou poptávkou po barevných systémech DocuColor 3535, WorkCentre Pro 32 a WorkCentre Pro 40. I v první polovině roku 2003 si tak společnost Xerox udržela své vedoucí postavení na poli barevného tisku. Společnost také posílila své postavení v oblasti kancelářských zařízení, když minulý týden uvedla na trh dvě tiskárny  z řady Phaser a navíc dvě tiskárny z řady multifunkčních zařízení WorkCentre.

 

Ve třetím čtvrtletí byl hrubý zisk v souladu se sezónními trendy, když činil 41,1 %. Obchodní, administrativní a všeobecné výdaje naopak zůstávají stejné, včetně nepříznivého dopadu 3% nárůstu z kurzovních operací.

 

Ve třetím čtvrtletí letošního roku Xerox vykázal provozní cash flow ve výši 67 mil. USD, což již zahrnuje 604 mil. USD investovaných do důchodových zaměstnaneckých fondů. Celková výše peněžní bilance společnosti činila 2,3 mld. USD k 30. září.

           

-XXX-

 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje, tiskárny, faxy, velkoformátové kopírovací stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XBS (Xerox Business Services). Letos oslaví česká pobočka společnosti Xerox 10 let oficiální přítomnosti na našem trhu.

 

Xerox Europe, která je evropským zastoupením 6. největší světové společnosti zabývající se informačními technologiemi Xerox Corporation nabízí na celém území Evropy výrobky, řešení a služby značky Xerox. Posláním společnosti Xerox je nabízet zákazníkům uživatelsky jednoduchá řešení která spojují svět papírových a digitálních dokumentů a prostřednictvím sdílení poznatků zvyšují produktivitu podnikání.

 

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

 

Kontakt pro média:

Martina Machová, Xerox CR
tel. 227 036 420,
E-mail: martina.machova@cze.xerox.com

Jana Kulísková, CoLin
tel. 283 890 139
E-mail: jana.kuliskova@colin.cz

 

POZNÁMKA PRO REDAKTORY: Xerox®, The Document Company® a digitální X® jsou obchodní značky XEROX CORPORATION.

 

Diskuze (1) Další článek: Síť skrze zásuvku

Témata článku: Stejný segment, Barevné tiskárny, Multifunkční zařízení, Třetí čtvrtletí, Xerox, Poprodejní služba, Stejný trh, Oblast pronájmu, Tiskárny multifunkční, Celkový příjem


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky