Xerox mezi 30 společnostmi s největším počtem žen v managementu

Společnost Xerox patří mezi top 30 amerických společností s největším zastoupením žen ve vedení. Vyplývá to ze studie Národní asociace manažerek (National Association for Female Executives - NAFE), nejvýznamnější americká asociace sdružující manažerky a podnikatelky.

Společnosti, které byly asociací NAFE zařazeny do žebříčku “Top 30” pro rok 2004 musely mít v představenstvu nejméně dvě ženy, rostoucí počet žen ve vrcholovém managementu, program připravující ženy pro vyšší manažerské pozice, pružná pracovní doba a další zaměstnanecké programy. NAFE také brala v úvahu počet žen zodpovědných za finanční výsledky společnosti.

 

Přes tento fantastický vzestup, Xerox i nadále pokračuje v prosazování žen. Ženy mají v dnešní době neodmyslitelnou zásluhu na generování příjmů a uvádění nových technologií na trh,” řekla Dr. Betty Spence, prezidentka National Association for Female Executives. Příklad počtu žen zastoupených ve vrcholovém managementu společnosti Xerox, včetně výkonné ředitelky společnosti Anne M. Mulcahy– by se měl zařadit na seznam pracovních míst každé ženy.”

 

Ve společnosti Xerox, vedoucí společnost v oblasti tiskových řešení a managementu dokumentů, tvoří ženy asi jednu třetinu všech zaměstnanců americké pobočky. Na úrovni pozice vice prezident či vyšší je téměř 21 % žen, včetně pozic předsedy a výkonného ředitele společnosti, prezidentů obchodních skupin, hlavních inženýrů, hlavních technických ředitelů, marketingových ředitelů, finančních ředitelů a právních zástupců. Ženy zaujímají 25 % pozic ředitelů jednotlivých poboček po celém světě.

 

V české a slovenské pobočce společnosti Xerox je zastoupeno 30 % žen, a to i na pozici ředitelů. V obou případech stály donedávna na ředitelských pozicích ženy. Filiz Mit, která dva roky úspěšně vedla českou pobočku, má v tuto chvíli ale již jiné plány. Bude zastávat vedoucí pozici v rámci regionu Středního Východu, Afriky, Indie, Ruska, střední a východní Evropy a Turecka. V čele slovenské pobočky stojí již 2 roky Anna Maria Gergely, která pochází z Rumunska a pro Xerox začala pracovat již v roce 1995 na pozici Account Manager.

 

„Diverzifikace pracovních sil je jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu společnosti Xerox. Není to jen jedna z možností jak využít úplný potenciál společnosti, ale je to přímo nutnost,” uvedl Philip Harlow, personální ředitel Xerox Corporation.  „Umístění Xeroxu v žebříčku Top 30 společností zaměstnávajících ženy v managementu jen potvrzuje, že Xerox si již uvědomil, že zaměstnanci tvoří úspěch celé společnosti, a že je nutné dále rozvíjet jejich talent a vést je směrem kupředu.”

 

Xerox byl do tohoto žebříčku zařazen i v letech 1999 a 1998, kdy byl tento žebříček poprvé sestaven. Xerox již dlouhá léta dosahuje rovnovážného rozložení žen a mužů ve společnosti, nabízí řadu manažerských školení a školení podporujících rozvoj osobních dovedností. 

 

Jako pomoc při zvládání jejich soukromého a profesního života, Xerox nabízí ženám celou řadu zaměstnaneckých výhod, jako je například pružná pracovní doba, spojení práce v kanceláři a práce z domova. Dále Xerox nabízí další služby, které ženám umožňují budovat kariéru jako je příspěvek na vzdělání, pomoc při hlídání dětí a při nákupech.

 

Tento žebříček byl sestaven na základě výzkumu, který provedli redaktoři NAFE. Více informací naleznete na www.nafe.com. Tato národní asociace zabývající se postavením žen v managementu velkých společností byla založena v roce 1972, jejím vlastníkem je vydavatelství Working Mother Media, které také vydává časopis Pracující matka (Working Women) a magazín NAFE.

-XXX-

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XBS (Xerox Business Services).

 

Xerox Europe, která je evropským zastoupením 6. největší světové společnosti zabývající se informačními technologiemi Xerox Corporation nabízí na celém území Evropy výrobky, řešení a služby značky Xerox. Posláním společnosti Xerox je nabízet zákazníkům uživatelsky jednoduchá řešení která spojují svět papírových a digitálních dokumentů a prostřednictvím sdílení poznatků zvyšují produktivitu podnikání.

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Váš názor Další článek: Grafické rozhraní KDE 3.2 dokončeno

Témata článku: , , , , , , , , ,