Xerox je na seznamu TOP světových inovátorů

Xerox získal v roce 2012 neuvěřitelných 1 900 nových patentů (U.S.) a tím se řadí mezi přední světové inovátory v IT oboru. Celkový počet patentů vzrost oproti roku 2011 o 17%, tedy o více než 300 nových patentů.

Jedná se o celkový počet patentů společnosti Xerox a jejich dceřinných společností, zahrnující Palo Alto Research Center (PARC) a Xerox Company. Xerox Company se může pochlubit 1 215 patenty (v USA) a Fuji Xerox Co. Ltd. v Japonsku 686 patenty (U.S.). Xerox se tímto dostává dle seznamu IFI Patent Intelligence do TOP 10.

„Nárůst nových patentů je důležitým měřítkem našich stálých investic do inovací a pokroku. Ještě důležitější jsou ale lidé, kteří za danými patenty stojí a zprostředkovávají je našim klientům a partnerům,“ říká Sophie Vandebroek, Xerox chief technology officer and president, Xerox Innovation Group. „Cílem je nejen prosazovat nové technologie, ale také zjednodušovat složité podnikové procesy v odvětvích jako jsou zdravotnictví, doprava, finance či péče o zákazníky.“

Xerox je v oblasti patentů velmi úspěšný, od roku 1930 registrovala společnost více než 60 000 patentů po celém světě. Velké uznání patří zejména 12 vědcům, kteří v posledních několika málo letech registrovali neuvěřitelných 1 550 patentů! Mimo ocenění jako National Medal of Technology, které uděluje prezident Spojených států amerických, Xerox posbíral cenná uznání v rámci Thomas Reuter´s 2012, kdy se umístil v TOP 100 inovátorských společností světa.

Xerox a Fuji Xerox ročně investují cca 1,5 miliardy USD do výzkumu, vývoje a vědy .

Další článek: Google chystá proměnu vyhledávače obrázků. Bude rychlejší

Témata článku: , , , , , , , , ,