Xerox inovuje LED technologii: Spotřeba energie klesá o 40%

Xerox inovuje LED technologii: Spotřeba energie klesá o 40%

Xerox uvedl na trh zbrusu novou konstrukci barevných tiskáren s HiQ LED technologií. Nabízí menší, lehčí a tišší stroje bez vyměnitelných dílů - pouze doplňujete tonery. Stroje splňují vysoké požadavky na kvalitní a spolehlivé stroje nejen do kanceláří. Kupte si svou malou úspornou tiskárnu!

HiQLED?

Klepněte pro větší obrázekTakzvaná LED technologie tisku, využívající řadu svítivých diod namísto laserového paprsku, existuje na trhu již vice než 20 let. Hlavní nevýhodou však až dosud zůstávalo nízké fyzické rozlišení, nestejnoměrný svit jednotlivých diod a s tím spojená nižší kvalita tisku.

„Na tyto hlavní nevýhody se zaměřili inženýři výzkumného centra společnosti Fuji-Xerox a ve spolupráci s japonským producentem optického skla a optických prvků Nippon Electric Glass vyvinuli zcela novou generaci LED osvitu s názvem HiQ LED.“ komentuje Šárka Sakařová, produktová manažerka XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.

Vysoké rozlišení tisku

Technici zvýšili na dvojnásobek hustotu diod a před ně zařadili speciální optický prvek zaostřující světelné paprsky do jedné linie. Tuto technologii osvitu spojili s nově vyvinutým řídícím mikročipem, který precizně kontroluje intenzitu a načasování svitu jednotlivých diod tiskových hlav.

Tak vzniká zbrusu nová generace HiQ LED tiskových hlav, která přináší rekordní fyzické rozlišení v oblasti LED tisku, a to až 1 200 x 2 400 dpi. S použitím EA-Eco toneru přichází na trh zbrusu nová řada tiskáren s HiQ LED technologií, která okamžitě v Japonsku získává ocenění za inovaci, protože zásadně vylepšuje tiskový proces tisková zařízení. a přináší nová, preciznějších a ekologičtější

EA-Eco toner

Nový emulzní, ekologický toner potřebuje o 20°C nižší teplotu fixace než standardní toner. Tím snižuje spotřebu energie až o 40%a celý tiskový proces pak snižuje tvorbu CO2o 35%.

Díky vyšší koncentraci barevných pigmentů je sníženo dávkování toneru a s tím jsou snížené i nákladyna tisk a odpovídající ekologickou zátěž.

Témata článku: Fuji, Nippon, Toner, Hlavní nevýhoda, Speciální díl, Nový inženýr, Vysoká teplota, Malý producent, Jednotlivé prvky

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí