Xerox díky akvizici Impika posiluje v segmentu produkčních barevných tiskových strojů

Xerox díky akvizici Impika posiluje v segmentu produkčních barevných tiskových strojů

Xerox posiluje vůdčí postavení v segmentu produkčních barevných tiskových strojů, a to díky akvizici společnosti Impika, špičky v oblasti inkjetového tisku

Xerox získal společnost Impika, lídra v produkci a prodeji produkčních inkjetových tiskových řešení používaných pro průmyslový, komerční a bezpečnostní tisk a také pro potisk etiket a tisk obalových materiálů.

Impika je předním výrobcem a dodavatelem kontinuálních inkjetových tiskových strojů, které nyní doplňují široké portfolio Xeroxu v oblasti produkčních tiskových technologií.

Inkjetové tiskové stroje

Společnost Impika nabízí portfolio tiskových strojů na bázi vodou ředitelných inkoustů. Produktové řady Impika zahrnují tiskový stroj iPrint ™, který tiskne rychlostí 375 metrů za minutu a iPress ™, s možností tisku s rozlišením až 2400 x 1200 dpi.

Impika, se sídlem v Aubagne, ve Francii, prodává své výrobky prostřednictvím přímého prodeje a prostřednictvím celosvětové sítě obchodních partnerů, včetně Xeroxu, který prodával v Evropě značku Impika od roku 2011. Kromě existujících produkčních tiskových strojů, společnost Xerox vyvinula a prodávala na světových trzích pouze vysokorychlostní inkjetový tiskový stroj na bázi tuhého inkoustu, Xerox CiPress™ ProductionInkjet Systems.

Prodej inkjetových tiskových strojů poroste o 21%

Na základě výzkumu trhu společností IT Strategir poroste prodej inkjetových produkčních tiskových strojů o 21% ročně až do roku 2015. Vzhledem k doplněním technologií Xerox o technologie společnosti Impika, bude mít Xerox nejširší nabídku digitálních tiskových strojů, což povede k posílení vedoucího postavení výrobce produkčních tiskových technologií.

"Impika patří v oblasti tisku vodou ředitelných inkoustů ke špičce. Xerox tak získává do svého portfolia velmi kvalitní tiskové řešení. V současné, ekonomicky obtížné době, tak Xerox posiluje svoji pozici dodavatele produkčních tiskových řešení. Pro zákazníky se stáváme ještě zajímavějšími partnery.” komentuje situaci Petr Jetel, ProductManager PSG, Xerox ČR.

"Chceme-li pokračovat v růstu a inovacích, musíme být součástí globální společnosti, která má rozsáhlé distribuční kanály a servis, silnou značku a především stejně orientované zákazníky. Xerox je logická volba pro naše rozrůstající se obchody a pro naše zákazníky, kteří budou mít ze spolupráce s Xeroxem značný přínos" glosoval Paul Morgavi, prezident a generální ředitel společnostiImpika.

XEROX je přední světová společnost působící v oblasti řízení obchodních procesů a správy dokumentů s ročním obratem téměř 23 miliardy USD. Široké portfolio technologií a služeb nabízí zákazníkům takovou míru podpory, díky které se mohou plně věnovat svému podnikání. Společnost Xerox dodává špičkové nástroje správy dokumentů a technologie pro produkční tisk, dále pak služby, software a originální spotřební materiál pro marketingovou a obchodní komunikaci i běžný kancelářský tisk.

Prostřednictvím společnosti ACS, která je součástí firmy Xerox od února 2010, nabízí také široký outsourcing obchodních procesů a IT služeb, včetně zpracování dat, řízení lidských zdrojů, podpory procesů v oblasti financí a služeb nebo řízení vztahů se zákazníky, a to jak pro komerční firmy, tak i pro státní správu. Až 136 tisíc zaměstnanců společnosti Xerox pečuje o zákazníky ve více než 160 zemích světa. Více informací o společnosti Xerox naleznete na www.xerox.cz.

Microsoft dostal pokutu 561 milionů eur. Nezobrazoval ballot screen

Témata článku: Běžná součást, Přímá volba, Stroj, Xerox, Portfolio, Bezpečnostní servis

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší