Xanadu – v rozšířené podobě pod novým jménem

Společnost Xanadu s.r.o. oznámila akvizici vybraných aktiv společnosti Dialog MTS s.r.o. a zároveň změnu jména firmy na AAC Solutions s.r.o.
Xanadu – v rozšířené podobě pod novým jménem

Společnost Xanadu je již od roku 2000 součástí holdingu AAC a.s. a v souvislosti s integrací firem holdingu AAC bude na českém trhu od 1.1.2005 nadále působit pod názvem "AAC Solutions". Firma má v současnosti zastoupení v Českých Budějovicích, Pardubicích, Praze a Ostravě a plánuje na rok 2004 obrat přes 200 mil. Kč se 60 zaměstnanci. Xanadu, nově AAC Solutions, tak chce posílit svojí pozici na českém trhu informačních technologií, především v oblasti infrastruktury IT a servisu.

Tomáš Netolický, ředitel AAC Solutions s.r.o. a člen představenstva AAC a.s. o těchto krocích říká: "V rámci integračního procesu AAC se naše společnost soustřeďuje na IT projekty s přidanou hodnotu. Toto rozšíření firmy nám pomůže ještě zlepšit podporu našim zákazníkům - jednak díky širší nabídce služeb a servisu a jednak větším pokrytím České republiky. Naše tradiční zaměření na obory CAD, GIS, tisková a bezpečnostní řešení chceme rozšířit i o další nabídku IT řešení pro střední a velké firmy."

Ve vedení společnosti AAC Solutions s.r.o. zůstávají členové nejvyššího managementu Xanadu, posíleni o ing. Jana Münze ze společnosti Dialog MTS.

Odpovědi na časté otázky: http://www.xanadu.cz/dmrgrfaq.asp

--------------------------------------------------------

Xanadu, působící na trhu již čtrnáctý rok (dříve CAD Studio + i-Systems), patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, tisková a bezpečnostní řešení, a zároveň je tradičním přímým partnerem firem Hewlett-Packard, Autodesk, Microsoft a Symantec. V oblasti vývoje software jsou zákazníky Xanadu nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2003 činil obrat Xanadu 165 mil. Kč.

Společnost Dialog MTS spol.s r.o. působí na IT trhu již od roku 1992 a a jejími hlavními aktivitami je prodej, instalace a servis výpočetní techniky, převážně Hewlett-Packard. Společnost patří k dlouholetým významným partnerům firem Hewlett-Packard, IBM a Microsoft. Společnost Dialog MTS dosáhla v roce 2003 obratu 112 mil. Kč a zaměstnávala 25 pracovníků v Brně, Praze a Ostravě.

Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2003 7.3 mld. Kč.

--------------------------------------------------------

Bližší informace: http://www.xanadu.cz

Xanadu s.r.o.

http://www.xanadu.cz http://www.cadforum.cz

info@xanadu.cz

Váš názor Další článek: Český internet opět vzrostl, Bobika pomohla Centru

Témata článku: Microsoft, Dialog, Významná součást, Holding, Bezpečnostní servis, Nejvyšší vedení, Xanadu, Servis


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky