World Online oslavila roční působení v České Republice

26. února 2001
Slovensko: malý pohraniční styk
Evropský internetový obr, nyní ve spojení se společností Tiscali, hodnotí své úspěšné roční působení na českém trhu; společnost usiluje o pozici vedoucího poskytovatele internetových služeb nejen v České republice, ale v celé Evropě.
World Online oslavila roční působení v České Republice
Praha, 26. února 2001 – Ještě před rokem byl internetový trh v České republice téměř volný. Pak se objevila společnost World Online.

Za dvanáct měsíců po uvedení bezplatného celonárodního přístupu do internetu prostřednictvím World Online vzrostla doba, kterou uživatelé českého internetu tráví on-line, o více než tři sta procent, počet českých uživatelů internetu se více než zdvojnásobil a společnosti World Online se podařilo zaujmout druhou pozici na českém internetovém trhu.

Ve stejné době se celoevropská internetová komunikační společnost s ústředím v Nizozemí s více než čtyřmi milióny registrovaných uživatelů sloučila s italskou společností Tiscali, a vytvořila tak druhého největšího poskytovatele internetových služeb v Evropě.

Nyní chce společnost World Online pokračovat v úspěšném rozvoji na českém internetovém trhu a společně s Tiscali usilovat o pozici vedoucího poskytovatele internetových služeb nejen v České republice, ale také v celé Evropě.

"World Online splnila nebo překročila své cíle pro první rok působení v České republice," uvedl Naveed Gill, generální ředitel společnosti World

pokračování...

Online v České republice. "Podařilo se nám získat významný podíl na uživatelském trhu, výrazně podpořit využití internetu, vytvořit dynamický portál plný hodnotných služeb a zajímavého obsahu a představit celou řadu nových řešení pro firmy včetně hlasových služeb, řešení e-commerce, virtuálních privátních sítí a audiovizuálních přenosů prostřednictvím internetu."

Naveed Gill považuje “tržní zaměření“ World Online za jeden z klíčových faktorů úspěchu společnosti. "Vždycky jsme věděli, kdo jsme a kam směřujeme,“ uvedl Naveed Gill. "Nejsme telekomunikační operátor, který nabízí internetové služby pouze jako vedlejší produkt. Nejsme jen poskytovatel přístupu nebo vyhledávač. World Online je internetová komunikační společnost v pravém slova smyslu, zajišťující přístup do internetu a komplexní škálu internetových komunikačních produktů jak jednotlivcům, tak firmám."

Naveed Gill je rovněž přesvědčen o tom, že velkou výhodou pro pobočku World Online v České republice je mezinárodní působení společnosti. "Protože Evropa je jednotnější než kdykoli předtím, hodnota celoevropského poskytovatele roste exponenciálně, a to zvláště pro velké mezinárodní firmy," dodal. "S pomocí prostředků World Online International a nyní Tiscali jsme navíc mohli na českém trhu jako první představit nejmodernější internetové aplikace a řešení, stejně jako vynikající technické možnosti a vysokou rychlost komunikace."

Podle Naveeda Gilla přináší mezinárodní působení World Online pobočce v České republice výhody rovněž v oblasti vývoje nových produktů a uzavírání strategických partnerství. "Obsah a služby vyvinuté v jedné zemi mohou být snadno a levně implementovány v dalších zemích," uvedl Naveed Gill. "Ve světě obchodu – zejména v oblasti reklamy a propagace – jsme si

pokračování...

díky miliónům našich uživatelů v celé Evropě vybudovali výhodnou pozici pro jednání o spolupráci s potenciálními klíčovými partnery."

Společnost World Online vstupuje do druhého roku svého působení na českém trhu a Naveed Gill věří, že si mezi českými poskytovateli internetu brzy dobude vedoucí pozici. Pod vlivem nově vytvořeného impéria s ústředím v Itálii možná Naveeda Gilla a jeho válečnou strategii inspirují úvodní slova Caaesarových Galských válek. "Internet est omnis divisa in partes tres," prozradil. "Celý internet je rozdělen na tři části – přístup, obsah a služby. Do konce letošního roku by společnost World Online chtěla v České republice ovládnout všechny tyto tři významné sektory."

- end konec -

Česká pobočka World Online, patřící do skupiny Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato: TIS), poskytuje uživatelům internetu v České republice celou řadu on-line služeb, mezi které patří celonárodní přístup do sítě internet za místní telefonní poplatky v rámci tarifu Internet 2001, zpravodajství a bohatá nabídka informací v českém jazyce, elektronická pošta, okamžité zasílání zpráv, finanční informace, referenční systémy, zákaznická podpora, interaktivní časopisy a noviny, zábava, hry a přenosy živých událostí. V on-line anketě, kterou uskutečnil český internetový portál Seznamka.cz v listopadu 2000, byla společnost World Online vyhodnocena jako nejoblíbenější poskytovatel bezplatného připojení do internetu v České republice. Bližší informace o službách a produktech společnosti World Online jsou rovněž k dispozici na WWW stránkách společnosti na adrese www.worldonline.cz nebo na bezplatné telefonní lince zákaznického centra World Online 0800 184 184.

World Online International, od prosince 2000 vlastněná společností Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato: TIS), je součástí jedné z největších a nejrychleji rostoucích internetových společností v Evropě. Dne 30. září 2000 poskytovala společně s Tiscali přístup do sítě internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb 6,8 miliónu registrovaných uživatelů. World Online působí v 15 zemích a z evropských poskytovatelů služeb sítě internet jde o společnost s nejširším geografickým záběrem. Dne 17. března 2000 uskutečnila společnost World Online primární veřejnou nabídku akcií na burze Euronext (dříve amsterdamská burza cenných papírů). Dne 7. listopadu 2000 zveřejnil italský poskytovatel internetových služeb Tiscali formální nabídku na sloučení se společností World Online. Dne 6. prosince 2000 byla nabídka přijata akcionáři, kteří reprezentují 96,1 % vydaných akcií World Online. Nabídka byla společností Tiscali realizována dne 7. prosince 2000 a vedla ke vzniku vedoucího celoevropského poskytovatele internetových a síťových služeb.

Váš názor Další článek: Slovensko: malý pohraniční styk

Témata článku: Internet, Česká služba, Celý den, Celý trh, Úvodní oblast, Celá společnost, World, Online, Registrovaný uživatel, Celá Evropa, Česká republika, Celá škála, Největší smysl, Milión uživatelů, Vedlejší produkt, Celý internet, Celá republika


Určitě si přečtěte

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč