Windows Azure startuje v České republice

Windows Azure startuje v České republice

Moderní aplikace v prostředí internetu pro své zákazníky připravují i technologické firmy v Česku

Microsoft dnes oficiálně začal nabízet svým českým partnerům a zákazníkům přístup k platformě Windows Azure, která poskytuje komplexní zázemí pro vývoj a provoz aplikací v prostředí internetu (Cloud Computing). Dnešním dnem je tak přístup Windows Azure dostupný ve 41 zemích světa.

První řešení pro rozvoj podnikání na bázi Windows Azure v Česku nabízí Logica. Další lokální partneři Microsoftu v čele se společnostmi Unicorn, Ness Technologies, AutoCont a Kentico pracují na vlastních aplikacích pro Windows Azure. Celosvětově již Windows Azure využívají tisíce firem a organizací včetně NASA, Evropské environmentální agentury či koncernů Siemens a 3M.

Aplikace v prostředí internetu nabízejí i menším a začínajícím firmám přístup ke špičkovým technologiím a službám bez nutnosti investovat prostředky do nákupu vlastních serverů,“ vysvětluje Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft. „Využití platformy Azure může u některých aplikací snížit celkové náklady na provoz až o 60 procent v průběhu pouhých tří let.“

Windows Azure pro zákazníky

Windows Azure navazuje na ověřený koncept aplikací provozovaných v rámci datacenter, ke kterým uživatelé přistupují prostřednictvím počítačových sítí. Microsoft má v této oblasti více než desetiletou tradici díky internetové službě Hotmail. Uživatelé mají k dispozici celou řadu služeb a nástrojů pro vývoj a běh vlastních aplikací. Využít přitom mohou jak výpočetní výkon serverů v datových centrech Microsoft, tak úložnou kapacitu. Za využívání obou prvků platí zákazníci podle skutečného vytížení.

Díky podpoře internetových standardů a zavedených technologií vytváří Windows Azure kvalitní prostředí k provozu aplikací pro koncové uživatele, jako jsou Microsoft Dynamics, Office Live, Exchange Online, SharePoint Online nebo Windows Live. Stejné aplikace a data jsou přitom dostupná z různých typů zařízení od stolních počítačů až po chytré telefony s připojením k internetu.

Windows Azure pro partnery

Tvůrcům softwaru a poskytovatelům internetových služeb Windows Azure nabízí známé prostředí, ve kterém mohou využít vstávající znalosti a nástroje. K dispozici přitom mají čtyři základní pilíře: Windows Azure- operační systém jako online služba, Microsoft SQL Azure – relační databázové prostředí v internetu, Windows Azure platform AppFabric pro propojení webových aplikací a aplikací běžících na vlastních serverech zákazníka a Microsoft „Dallas“ – informační tržiště s daty a webovými službami, které zatím čeká na oficiální název.

Windows Azure jako otevřená platforma navíc nabízí prostor pro neustálé vylepšování a rozšiřování. V reakci na přání zákazníků Microsoft například zavádí nové funkce v rámci relační databázové služby SQL Azure, které přispívají ke zjednodušení tvorby aplikací a umožní nasazení rozsáhlých databázových aplikací s velkými nároky na úložnou kapacitu. Informace, jak začít s vývojem vlastních aplikací na paltformě Windows Azure, najdou zájemci na www.windowsazure.com.

Další článek: Dejte si pozor na obchodní podmínky některých e-shopů, varuje ČOI

Témata článku: Dallas, Azure, Začínající firma, Internetový provoz, Stolní počítače levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky