Windows 8 ještě nepřišly na trh a už pro ně existují první české aplikace

Windows 8 ještě nepřišly na trh a už pro ně existují první české aplikace

I přesto, že Microsoft na začátku června zpřístupnil teprve další z testovacích verzí, Windows 8 Release Preview, nový operační systém má již řadu příznivců. Na straně vývojářů i firem, které ve Windows 8 vidí potenciál, chtějí využít konkurenční výhodu a být mezi prvními tvůrci aplikací.

Zájmu o aplikace v Metro designu napomáhá i otevření české verze Windows Store, na kterém dnes, 14 dní po jeho otevření, můžeme nalézt již první čtyři české aplikace. Jsou jimi E15, PhoneCopy.com, hra Rune Legend a Zapakatel.

Do příštího léta Microsoft předpokládá, že na českém Windows Store bude přes 500 aplikací. V krátké době se můžeme těšit například na aplikaci, jejímž tvůrcem je Seznam.cz, a která zprostředkovává vyhledávání pro české uživatele ve fulltextovém vyhledávači Seznam.cz.

PhoneCopy.com

Aplikace PhoneCopy.com vyvinutá společností e-FRACTAL je zajímavým nástrojem pro zálohu a synchronizaci kontaktů a podporuje více než 1 750 modelů mobilních zařízení. V současnosti spravuje 120 milionů kontaktů uživatelům z 208 zemí.

Rune Legend

Své fanoušky si jistě najde i logická hra s příběhem s názvem Rune Legend od herního studia Dreadlocks, která původně vyšla pro Windows Phone 7 a získala nejedno ocenění. Oficiální upoutávku ke hře je možné shlédnout na http://www.youtube.com/watch?v=sZ7IeSPKhnI.

Zapakatel

Digitální agentura Fleveo, která je jedinou českou společností certifikovanou Microsoftem pro design aplikací pro Windows 8, představila aplikaci pro druhý největší slevový portál v České republice, Zapakatel.

Mladá fronta - E15

Domácí studio Inmite vyvinulo na platformě Windows 8 první zpravodajskou aplikaci, konkrétně pro ekonomický deník E15. Uživatelé mají k dispozici kompletní obsah zpravodajského portálu, včetně vybraných magazínových rubrik tohoto periodika z vydavatelství Mladá fronta.

Témata článku: Fractal, Front, Česká aplikace, Herní obsah, První hra, Legenda

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí