Wind River a Sun spojují síly

Wind River a Sun spojují síly za účelem poskytnout kompletní softwarové řešení pro strategickou alianci v oblasti automobilové telematiky, zaměřené na poskytnutí propojené platformy pro rychlý rozvoj informačních a zábavních systémů na bázi technologie Java
Wind River a Sun spojují síly
 

Společnosti Wind River Systems, Inc. (Nasdaq: WIND) a Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW)  oznámily, že spolupracují na vývoji a společné nabídce kompletního řešení pro rozvoj automobilních telematických aplikací na bázi technologie Java™. Tato strategická aliance je zaměřena na vestavěné  informační, navigační, bezpečnostní a zábavní systémy ve vozidlech a také na infrastrukturu potřebnou pro poskytování a administraci řízení těchto služeb. Prostřednictvím uzavřené dohody bude platforma Tornado™ společnosti Wind River určená pro rozvoj informačních a zábavních systémů ve vozidle integrována s technologií Java společnosti Sun, a tím budou mít výrobci automobilů k dispozici kompletní řešení pro poskytování telematického obsahu a služeb do pohybujících se vozidel prostřednictvím bezdrátové sítě.


Automobilní telematická zařízení kombinují bezdrátové hlasové a datové komunikační systémy za účelem zlepšení bezpečnosti řidičů a poskytování informací, včetně automatického záznamu o použití airbagu, sledování vozidel, personalizovaných informací, dopravních údajů v reálném čase, pomoci na silnici a zábavy ze střediska centralizovaných služeb. Ve Spojených státech se očekává nárůst počtu osobních a lehkých nákladních vozidel které budou moci využívat  telematických služeb, a to z 1,1 milionu v roce 2000 na více než 20,5 milionů do roku 2006 dle informací skupiny pro výzkum telematiky (Telematics Research Group).


"Technologie Java má jedinečnou pozici, pokud jde o podporu dynamického poskytování obsahu, aplikací a služeb velkému počtu telematických platforem, což pro rozvoj telematických aplikací považujeme za fundamentální," řekl Aisling MacRunnels, ředitel marketingu zákaznických a začleněných řešení společnosti Sun Microsystems, Inc. "Dnes oznámená dohoda týkající se spolupráce s  Wind River dále rozšiřuje výhody  platformy Java tím, že přináší komunitě vývojářů začleněných řešení větší možnost volby."


"Technologie Java společnosti Sun se ukázala být klíčovým stavebním kamenem pro špičkové telematické aplikace a my očekáváme, že ještě dále posílí tuto svou pozici," řekl Marc Serughetti, ředitel marketingu, Wind River Automotive and Industrial Business Unit. "Vzhledem ke složitosti nasazení a údržby aplikací a služeb poskytovaných v automobilech potřebují výrobci vozidel kompletní a propojená řešení, aby dostali své výrobky na trh včas. Naše spojenectví se společností Sun Microsystems využije tyto tržní trendy a nakonec umožní výrobcům realizovat významné výhody, pokud jde o včasné uvedení na trh, a soustředit se na vývoj inteligentních a do sítí zapojených vozidel budoucnosti."


Prostřednictvím tohoto spojenectví bude technologie Java společnosti Sun portována do platformy Tornado pro informační a zábavní systémy ve vozidle společnosti Wind River. Výsledkem této integrace bude kompletní telematické řešení skládající se z následujících komponent:


Integrované vývojové prostředí (IDE), začleněné vývojové nástroje, operační systém v reálném čase (RTOS), konektivita ve vozidle a programovací rozhraní Java, které je potřebné pro vývoj telematických zařízení pro vozidla.

-          Back-end infrastruktura umožňující poskytovatelům služeb ve vozidle poskytovat a spravovat (administrativně) poskytovaný obsah.

-          Softwarový rámec na bázi technologie Java pro implementaci služeb ve vozidle a v podpůrné infrastruktuře.

-          Skupina partnerských společností poskytujících doplňkové technologie.

 
Technologie Java.

Společnost Sun pomocí verze Java 2 Micro Edition (J2ME) vyvíjí prováděcí prostředí a softwarovou platformu určenou pro telematické aplikace ve vozidle. Tato škálovatelná infrastruktura a podniková back-end platforma je založena na podnikové verzi Java 2 (J2EE™) pro hosting a poskytování aplikací, obsahu a služeb. Společnost Sun se domnívá, že příští generace telematických platforem by měla mít nevlastnický charakter a měla by být založena na certifikovaných platformách Java, přičemž se předpokládá, že výrobci originálních zařízení, poskytovatelé služeb a hlavní dodavatelé uzavřou s řadou distributorů dohody o dodávkách jak produktů, tak i technologie. Toto otevřené, back-end end-to-end řešení pro vozidla povede k jejich rychlejšímu uvedení na trh a k nižším nákladům na zajištění bezpečnostních /zabezpečovacích, diagnostických, zábavních a na lokalizaci založených služeb zákazníkům. Sun úzce spolupracuje s AMI-C a OSGi na vývoji a přijetí norem v této oblasti.


Tornado for Car Infotainment

Tornado jako platforma pro informační a zábavní systémy ve vozidle je vertikální řešení určené pro rozvoj informačních, zábavních a telematických zařízení. Skládá se z integrovaného vývojového prostředí (Tornado™ IDE) společnosti Wind River, dnes nejvýznamnějšího operačního systému v reálném čase (VxWorks™ RTOS), začleněných vývojových nástrojů, multimediálních knihoven WindML, řešení Personal JWorks Java a dále ze specifických automobilových komponent, včetně podpory řadičové sítě (controller area network, CAN), IDB-C, multimediálně orientovaného systému dopravy (MOST), systému Bluetooth, hlasového ovládání a řízení a syntetizovaných hlasových informací pro řidiče. Tornado for Car Infotainment přesouvá ohnisko zájmu vývojářů automobilových zařízení od integrace umožňujících technologií k vývoji samotné aplikace, což snižuje vývojové náklady a zkracuje čas pro uvedení na trh. Uživatelé platformy Tornado kromě toho získávají výhody z celosvětové podpory a servisních organizací společnosti Wind River, odborných znalostí a zkušeností využitých v platformě a z více než 600 partnerů WindLink přinášejících doplňkové technologie, jako je například rozpoznávání řeči, prohlížeče, iniciativa Open Service Gateway (OSGI) a soubor síťových protokolů IDB-1394.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – “Síť je počítač” (”The Network Is The Computer (TM)”), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 170 zemích světa. Společnost lze najít také na http://sun.com.

 

PR kontakt:

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: 02-33 00 93 11

e-mail: radomir.macek@czech.sun.com

http://sun.cz

Váš názor Další článek: Vláda bude rokovat o vyvolávací ceně UMTS

Témata článku: Výrobce automobilů, Kompletní řešení, Reálná aplikace, Wind, Back Office, Airbag, Automotive, Vývoj automobilu, River, Vozidlo, RTOS, Kompletní systém, Tornado


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu