Western Digital zformoval SANavigator

společnost Western Digital ustanovila samostatnou firmu pro obchod se softwarem pro síťové ukládání dat
Western Digital zformoval SANavigator
LAKE FOREST, Kalifornie – 12. března 2001 – Společnost Western Digital Corp. (NYSE: WDC) zformovala na základě dceřinné společnosti Connex novou firmu zaměřenou výhradně na trh software pro správu sítí pro ukládání dat – SAN (storage area network). Nová společnost, SANavigator Inc. bude vyvíjet a nabízet softwarové nástroje pro SAN.

“Trh SAN se rapidně rozvíjí společně s tím, jak se firemní sítě pro ukládání dat stávají stále složitějšími – a právě software SANavigator™ je určen ke zjednodušení tohoto prostředí,” uvedl Matt Massengill, prezident a předseda správní rady společnosti Western Digital. “Vývojářské a marketingové záměry software SANavigator nejlépe uplatní nezávislá společnost. Soudržná, agilní a koncentrovaná společnost SANavigator navíc zcela jistě přinese větší hodnotu akcionářům.”

SANavigator Inc., jako nezávislá společnost, bude pokračovat ve velmi aktivním vývoji software pro správu ukládání dat založeného stávající architektuře SANavigator, usilovat o strategická partnerství a rozšiřovat softwarové produkty SANavigator prostřednictvím určených prodejních kanálů. K podpoře náležitého proniknutí na trh se očekává také rozšíření personální základny.

“Od okamžiku svého uvedení si SANavigator získal na trhu širokou pozornost, tento trend se s uvedením verze 1.5 ještě dále dále rozvíjí a společnost se dostává za prvotní zárodečnou fázi vývoje technologie,” uvádí Michael Williams, prezident a chief operating officer společnosti Connex. “Jako nezávislá společnost může intenzivněji rozšiřovat spojenectví v oboru, vyhledávat kapitálové partnery a realizovat marketingové strategie.”

Robert Wright, jenž u společnosti Connex ve funkci vice prezidenta pro softwarové inženýrství vedl vývoj produktu SANavigator, bude řídit společnost SANavigator Inc. jako její prezident a chief operating officer. Součástí nové společnosti se stává i celý tým doposud pracující na vývoji produktu SANavigator.

Podle analytické společnosti Gartner Group, měl trh se software pro správu ukládání dat v roce 1999 hodnotu 4.2 miliard USD a k roku 2004 se očekává nárůst na 14.7 miliard USD.

“Vytvořením nové společnosti, která se koncentruje na software pro správu SAN, udělala společnost Western Digital správný strategický krok,” uvedl Michael Peterson, prezident společnosti Strategic Research Corporation. “Tím, že dala společnosti SANavigator možnost zaměřit se výlučně na specifické trhy, požadavky zákazníků a prodejní kanály, vytvořila také lepší rámec pro její úspěch.” Produkt SANavigator je jednoduchý, bezpečný a škálovatelný nástroj pro správu SAN, který odstraňuje složitost a omezení dané výrobci současných produktů pro správu LAN. S produktem SANavigator, mohou profesionálové IT dálkově monitorovat a řídit instalované SAN přes Internet odkudkoli na světě, prostřednictvím intuitivního ovládacího panelu založeného na jazyce Java.

Connex, dceřinná společnost společnosti Western Digital, zaměřená na systémy ukládání dat připojené k síti (network attached storage - NAS), bude dále pokračovat ve výrobě vysoce výkonných multi-protokolových systémů a software pro ukládání dat připojených k síti (NAS), pod vedením Michale Williamse.

Společnost Western Digital

Společnost Western Digital, jedna z tradičně vedoucích firem a průkopníků v oboru, poskytuje výrobky a služby uživatelům a organizacím, které se zabývají shromažďováním, správou a zpracováním digitalizovaných dat. Naše klíčová divize, Hard Drive Solutions, nabízí spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky, které uživatelům umožňují mít svá data kdykoli dostupná a zabezpečená před ztrátou. S využitím zkušeností z oboru ukládání dat na rozvíjejících se trzích vycházejí nové aktivity společnosti Western Digital vstříc rostoucí poptávce po novátorských řešeních správy dat, jenž vycházejí z rostoucího rozšíření internetu a služeb přenosu velkých objemů dat. Dceřinná společnost Keen Personal Media nabízí software, služby a hardware pro správu obsahu televizního vysílání pro interaktivní osobní videorekordér (Personal Video Recorder) a set-top boxy. Dceřinná společnost Connex se zabývá vývojem výrobků pro NAS (Network Attached Storage), které správcům sítí nabízejí možnost rychle rozšířit úložnou kapacitu. Společnost SANavigator Inc.vyvíjí a nabízí software, jenž zjednodušuje centrální správu sítí SAN (Storage Area Networks). Pobočka SageTree je softwarovou společností nabízející analytické aplikace pro výrobní podniky a dodavatelské řetězce.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Na naší webové stránce(www.westerndigital.com) naleznete v sekci pro investory množství finančních a investičních informací. Toto tiskové oznámení obsahuje vyjádření o předpokládaných skutečnostech, jenž se dotýkají růstu trhu SAN a budoucích aktivit a strategie společnosti SANavigator Inc. Tato vyjádření jsou založena na současných předpokladech managementu a skutečné výsledky se mohou materiálně lišit v důsledku působení několika faktorů, mezi něž patří: celková poptávka a růst ukládácí kapacity podniků, přijetí produktu SANavigator na trhu, budoucí vývoj produktu a jiné faktory diskutované na poslední radě SEC firmy Western Digital. Společnost Western Digital se nezavazuje k opravám vyjádření o předpokládaných skutečnostech, které by odrážely události nebo změny podmínek po datu zveřejnění těchto vyjádření.

Váš názor Další článek: Celý CeBIT se vejde do Palmu či Psionu

Témata článku: Software, Vývojářská pobočka, Matt, Ukládání, Area, President, Keen, Analytická firma, Softwarová společnost, Western, Softwarový produkt, Michael, Connex, Analytická společnost, Area 51, Nový prezident


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu