Western Digital uhání vpřed s nejvýkonnějším pevným diskem pro desktopy

23. března 2001
Computer 5/01
Western Digital na veletrhu CeBIT 2001 představil pevný disk EIDE s kapacitou 80 GB a rychlostí otáčení 7 200 ot/min
Western Digital uhání vpřed s nejvýkonnějším pevným diskem pro desktopy
HANNOVER, Německo – 22. březen 2001 (CeBIT hala 12, stánek C77) – Western Digital, (NYSE: WDC), vedoucí společnost v oblasti ukládání dat, dnes na veletrhu CeBIT uvedla na trh pevný disk EIDE pro osobní počítače s nejvyšší kapacitou. Tříplotnový model s rychlostí otáčení 7 200 ot/min nabízí kapacitu až 80 GB. Nový WD Caviar™ je navržen tak, aby splnil rostoucí nároky na vyšší výkon v oblasti pevných disků pro osobní počítače. Nové pevné disky jsou nyní testovány OEM partnery a očekává se, že budou již v dubnu dodávány všem zákazníkům po celém světě.

Koncoví uživatelé získají další prostor pro uchování dat aplikací, které jsou stále náročnější na kapacitu, jako jsou obchodní aplikace, datové soubory či multimediální aplikace. Dalším přínosem je rychlý přístup k těmto datům. Pevné disky s rychlostí otáčení 7 200 ot/min mají v průměru o 33 % rychlejší přístup k datům než běžné pevné disky, což v přepočtu na pracovní hodiny vede k úspoře a zvýšení produktivity v řádech stovek dolarů na jednoho uživatele za rok.

Uživatelé získávají další kapacitu a výkon pro aktivity náročné na objem dat jako jsou internetové aplikace, archivace digitalních fotografií, filmové a hudební datové soubory, hry po Internetu či zpracování digitálního videa.

Nový WD Caviar je již třetí novinkou v řadě z oblasti pevných disků pro osobní počítače, které byly uvedeny společností Western Digital na trh jako vůbec první.

Řada pevných disků WD Caviar s rychlostí otáčení 7 200 ot/min spojuje výhody rychlého disku s kapacitou tříplotnového řešení a poskytuje tak uživatelům desktopů dosud nedostupný rychlejší přístup k většímu objemu dat.

“WD poskytuje inovační řešení ve třídě pevných disků typu EIDE za neuvěřitelně příznivé ceny, což tuto společnost posunulo do centra pozornosti,” prohlásil John Donovan, viceprezident analytické společnosti Trend Focus. “Z ekonomických výsledků posledního čtvrtletí roku 2000 je zřejmé, že obrat prodeje u segmentu pevných disků pro desktopy s rychlostí otáčení 7 200 ot/min zajistil společnosti WD ve svém odvětví prvenství. Za tento úspěch v případě produktové řady pevných disků s kapacitou 20 GB na plotnu vděčí společnost WD především své schopnosti reagovat na trh způsobem time-to-market.”

Jako první dodal Western Digital na trh disk s kapacitou 20 GB na plotnu o rychlosti otáčení 7 200 ot/min a to již v srpnu 2000, a předtím v prosinci 1999 jako první disk s kapacitou 10 GB na plotnu a rychlostí otáčení 7 200 ot/min .

“Potřeby uživatelů na ukládání dat byly a nadále budou v centru pozornosti společnosti Western Digital,” říká Richard E. Rutledge, viceprezident WD pro marketing. “Nová řada disků WD Caviar s vysokým výkonem a kapacitou postavená na bázi tří ploten poskytuje našim zákazníkům konkurenční výhodu s možností poskytnout svým počítačům obrovské množství kapacity. Koncoví uživatelé pak získají vyšší výkon svého počítače společně s bezpečím pro uložená data, které tyto výrobky poskytují.”

Nová generace disků WD Caviar využívá shodnou vyspělou technologii jako předcházející modely, které získaly nejvyšší ocenění odborných médií. Výsledkem použití tříplotnové architektury je fakt, že nový pevný disk dosahuje podle testů laboratorního měření WD hlučnosti pouze 33 dBA.

Řada pevných disků WD Caviar s rychlostí otáčení 7 200 ot/min nyní zahrnuje kapacity 40, 60 and 80 GB a rozšiřuje celkovou nabídku kapacity pevných disků společnosti Western Digital od 10 do 80 GB. Rozšířením nabídky o disky se třemi plotnami umožňuje společnosti WD efektivně reagovat na kapacitní potřeby přibližně 99 % trhu PC.

Společnost Western Digital

Jako společnost, která dlouhodobě působí na přední pozici v oboru uchovávání dat, usiluje nyní Western Digital o to, stát se přední společností poskytující internetová řešení poskytováním služeb a produktů pro správu, ukládání a výměnu jak digitalizovaného obsahu, tak síťových aplikací. Společnost Western Digital je předním návrhářem a výrobcem pevných disků pro stolní počítače a pro aplikace domácí zábavy. Její dceřinná společnost Connex dodává aplikace podnikového ukládání dat, včetně software pro správu ukládání dat, zařízení pro ukládání dat připojená k síti - NAS (network attached storage) a síťové datové oblasti - SAN (storage area networks). Dceřinná společnost Sagetree vyvíjí analytické nástroje pro datové sklady s cílem pomoci výrobcům najít vhodná řešení otázek spojených s kvalitou během celého výrobního procesu. Dceřinná společnost Keen Personal Media poskytuje širokopásmový software, služby a hardware pro interaktivní televizi a správu internetového obsahu.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese www.westerndigital.com.

Váš názor Další článek: Computer 5/01

Témata článku: Software, Analytická společnost, Nejvyšší výkon, Kapacita, Hannover, Rychlý přístup, Domácí NAS, Western, Focus, Pevný disk, Connex, Obrovský objem, Ukládání, Keen


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky