Western Digital oznámil uvedení nové řady pevných disků WD Vantage

16. listopadu 1999
Baan se vrací na scénu
Western Digital oznámil uvedení nové řady pevných disků WD Vantage s rychlostí otáčení 10.000 ot/min, rozhraním ultra2 scsi, nízkým profilem a příznivou cenou, určené pro scsi aplikace typu entry level.
Western Digital oznámil uvedení nové řady pevných disků WD Vantage
Společnost Western Digital Corporation (NYSE: WDC) oznámila rozšíření své nabídky pro podnikové aplikace uvedením nové řady cenově dostupných pevných disků WD Vantage. Pokračuje tak ve své nabídce ověřených řešení pro aplikace vyžadující od pevných disků s rozhraním SCSI maximální výkon. Řada WD Vantage s rychlostí otáčení 10.000 ot/min, s rozhraním ULTRA2 SCSI LVD (Low Voltage Differential), s nízkým profilem a formátem 3,5 palce, překonává svými parametry všechny pevné disky s rychlostí otáčení 7.200 ot/min. S kapacitou 4,6 GB na plotnu je dostupná v kapacitách 18,3 a 9,1 GB. Pevné disky WD Vantage jsou určeny pro servery typu entry level, disková zařízení pro ukládání dat připojená k síti, technické pracovní stanice a vysoce výkonné osobní počítače. Nové pevné disky jsou již v současné době dodávány ve velkých objemech na trh.

„Pevné disky WD Vantage nabízejí alternativu vyššího výkonu pro SCSI aplikace typu entry-level a doplňují naši zavedenou řadu WD Enterprise určenou pro podnikové výpočetní platformy typu high-end“, říká Rich Rutledge, general manager skupiny podnikových řešení společnosti Western Digital. „Tyto cenově dostupné pevné disky překonávají při testování v aplikaci Win Bench v laboratořích WD FIT LabÔ (Functional Integrity Testing) kterýkoli pevný disk s rychlostí otáčení 7.200 ot/min o více než 15%. Pevné disky WD Vantage jsou přirozeným řešením pro ty zákazníky, kteří hledají maximálně výhodný poměr cena / výkon, a zároveň požadují vyšší výkon, než mohou nabídnout současné SCSI disky kategorie entry-level“.

Jak dále poznamenal Rich Rutledge, uvedení WD Vantage staví Western Digital do významné role na nejrychleji rostoucím segmentu trhu podnikových řešení – na „spodním konci high-endu“ (Low End of the High-End – LOETHE). Společnost IDC v současnosti předpokládá v příštích pěti letech růst tohoto segmentu o 21,1 %, v porovnání s celkovým růstem trhu pevných disků pro podnikové aplikace o 9,4 %. Od okamžiku svého vstupu na trh těchto pevných disků v roce 1996, dodala společnost Western Digital svým zákazníkům z řad OEM výrobců serverů a do distribuce více než 2,5 milionu disků WD Enterprise.

Pevné disky WD Vantage s rychlostí otáčení 10.000 ot/min jsou optimalizovány pro tento segment trhu a mají o 28% kratší rotační čekací dobu než disky s rychlostí otáčení 7.200 ot/min, což výrazně zkracuje čas nutný k získání dat z disku. Nový pevný disk dosahuje vyhledávací doby 6,6 ms a je v něm implementována technologie Command Queing Engine (CQE), která urychluje čtecí a zápisové operace při přenosech malých bloků dat.

Pevné disky WD Vantage mají robustní konstrukci, která zahrnuje pevné, nárazu odolné šasi. Je tak dosaženo vynikající hodnoty odolnosti proti nárazu (200 G po dobu 2 ms) a je zaručena větší spolehlivost. Konstrukční provedení s sebou nese i nízkou hladinu hluku (4,0 bel/idle) a nízkou spotřebu energie (11,0 W).

Pro zajištění datové integrity čtecích a zápisových operací nabízí WD Vantage funkce zvýšené ochrany dat nejnovější generace. Společnost Western Digital byla prvním výrobcem pevných disků, který vybavil své disky funkcemi ochrany uživatelských dat v podobě technologie Data LifeguardÔ. Důležitým prvkem této technologie je ochrana dat uživatele automatickou detekcí, vymezením a opravou potenciálně problémových oblastí na disku ještě před tím, než může dojít k chybě.

K dalším vyspělým funkcím ochrany dat použitým u pevných disků WD Vantage patří vylepšený kód ochrany chyb – ECC (Error Correction Code) a technologie S.M.A.R.T. (Self -Monitoring , Analysis and Reporting Technology), která informuje hostitelský systém o změně pracovních podmínek disku. Navíc je součástí disku i teplotní čidlo, které vyhodnocuje teplotu disku, poskytuje příslušné informace hostitelskému systému a upravuje chod disku způsobem, který přispívá k ochraně dat. Patentově chráněná technologie monitorování výšky letu hlavy sleduje, zda se záznamová hlava nedostala mimo obvyklý operační rozsah a příslušným způsobem pak modifikuje záznamový proces. Tím je dosaženo větší spolehlivosti zápisu a snížení chybovosti.

Pevné disky WD Vantage jsou dostupné ve verzích s 50, 68 a 80-ti pinovými SCSI konektory a lze je tak použít v nových i stávajících aplikacích. Na disky WD Vantage je poskytována tříletá záruční doba. K dispozici je také možnost za určitých podmínek záruční dobu prodloužit.

Western Digital Corporation je předním výrobcem pevných disků pro uchovávání dat v osobních počítačích, serverech a elektronických výrobcích domácí zábavy. Její pobočka Connex poskytuje služby uživatelům sítových systémů pro ukládání dat a celopodnikových sítí ukládání dat. Společnost Western Digital byla založena v roce 1970 a je dlouho známá pro svou schopnost vyvíjet řešení uchovávání dat v souladu se znalostí požadavků koncových uživatelů a potřeb na úrovni systémů. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese http:/www.westerndigital.com.

Váš názor Další článek: Baan se vrací na scénu

Témata článku: Podniková řada, Level, Connex, Dostupné funkce, Disko, Nízká chybovost, Obvyklá funkce, Nízký výkon, Nízká výška, Disk, Osobní profil, Pevný disk, Western


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu