Western Digital očekává, že překoná původní odhady výsledků třetího fiskálního čtvrtletí

V oblasti obchodování s pevnými disky očekává druhé po sobě následující ziskové čtvrtletí
Western Digital očekává, že překoná původní odhady výsledků třetího fiskálního čtvrtletí
LAKE FOREST, Kalifornie – 9. duben 2001 – Společnost Western Digital (NYSE: WDC) dnes oznámila, že její operační výsledky za třetí fiskální čtvrtletí s koncem k 30. březnu 2001 přesáhnou původní předpoklady. Společnost očekává údaje o obratu ve výši 530 milionů USD a čistou ztrátu mezi 7 a 10 miliony USD nebo 0,04 až 0,06 USD na akcii. Tyto výsledky budou zahrnovat čistý operační zisk z obchodu s pevnými disky mezi 6 až 8 miliony USD z celkového prodaného počtu těsně přes 6 milionu disků.

Nové odhady ukazují lepší pohled oproti předchozím odhadům společnosti, týkajících se třetího čtvrtletí, tak jak byly vyjádřeny 25. ledna 2001. V této době společnost odhadovala, že její obrat za čtvrtletí s koncem v březnu nebude menší než 500 milionů USD a operační ztráta bude v rozsahu 13 až 17 milionu USD nebo 0,07 až 0,10 USD na akcii. Konečné výsledky třetího čtvrtletí budou oznámeny po uzavření trhu 26. dubna 2001.

Společnost připisuje lepší než očekávané výsledky Q3 pevné pozici produktů u zákazníků, lepší než očekávané skladbě produktů a cenové dynamice. Společnost také ve třetím čtvrtletí omezila investice do nových oblastí obchodování více, než původně předpokládala.

“Bez ohledu na obtížný stav globálního trhu s PC, nám naše zaměření na včasné dodávky produktů na trh v segmentech disků 7 200 i 5400 ot/min poskytlo příležitost pro další následující růst objemu prodaných disků, při dosažení lepšího než očekávaného hrubého zisku,” uvedl Matt Massengill, prezident a předseda správní rady společnosti Western Digital. “Tento výsledek, v kombinaci s vylepšenými postupy správy zboží na skladě přináší do oblasti obchodování s pevnými disky Western Digital zvýšenou ziskovost.”

Společnost Western Digital

Společnost Western Digital, jedna z tradičně vedoucích firem a průkopníků v oboru, poskytuje výrobky a služby uživatelům a organizacím, které se zabývají shromažďováním, správou a zpracováním digitalizovaných dat. Naše klíčová divize, Hard Drive Solutions, nabízí spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky, které uživatelům umožňují mít svá data kdykoli dostupná a zabezpečená před ztrátou. S využitím zkušeností z oboru ukládání dat na rozvíjejících se trzích vycházejí nové aktivity společnosti Western Digital vstříc rostoucí poptávce po novátorských řešeních správy dat, jenž vycházejí z rostoucího rozšíření internetu a služeb přenosu velkých objemů dat. Dceřinná společnost Keen Personal Media nabízí software, služby a hardware pro správu obsahu televizního vysílání pro interaktivní osobní videorekordér (Personal Video Recorder) a set-top boxy. Dceřinná společnost Connex se zabývá vývojem výrobků pro NAS (Network Attached Storage), které správcům sítí nabízejí možnost rychle rozšířit úložnou kapacitu. Společnost SANavigator Inc.vyvíjí a nabízí software, jenž zjednodušuje centrální správu sítí SAN (Storage Area Networks). Pobočka SageTree je softwarovou společností nabízející analytické aplikace pro výrobní podniky a dodavatelské řetězce.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Na naší webové stránce (www.westerndigital.com) naleznete v sekci pro investory množství finančních a investičních informací. Toto tiskové oznámení obsahuje vyjádření o předpokládaných skutečnostech, jenž se týkají očekávaných operačních výsledků společnosti za její třetí fiskální čtvrtletí. Tato vyjádření jsou založena na současných předpokladech managementu a skutečné výsledky se mohou materiálně lišit v důsledku působení několika faktorů, mezi něž patří: konečné výsledky za čtvrtletí, objemy ustanovené na konci čtvrtletí pro všechny oprávky, přírůstky a rezervy; jakékoli události po uzavření třetího čtvrtletí, které mohou ovlivnit výsledky čtvrtletí a jiné faktory diskutované na poslední radě SEC firmy Western Digital. Společnost Western Digital se nezavazuje k opravám vyjádření o předpokládaných skutečnostech, které by odrážely události nebo změny podmínek po datu zveřejnění těchto vyjádření.

Váš názor Další článek: Právě začíná Visions In Design 2001

Témata článku: Video, Software, Western, Nabízející uživatel, Třetí čtvrtletí, Matt, Connex, Keen, Hard Disk


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 103

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky