Western Digital na veletrhu CES

Technologie 1394 pro audio/video pevné disky společnosti Western Digital prezentována na veletrhu CES
Western Digital na veletrhu CES
IRVINE, Kalifornie – 16. ledna 2001 – Společnost Western Digital Corp. (NYSE: WDC) dnes oznámila, že její technologie pevných disků s rozhraním IEEE-1394 pro audio/video aplikace (A/V HD) byla předvedena na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) ve dnech 6. až 9. ledna 2001 v konferenčním centru v Las Vegas.

Technologie 1394 A/V HD společnosti Western Digital je první technologií, která umožňuje provádět asynchronní i synchronní přenos dat s použitím technologie digitálního rozhraní IEEE-1394 vyvinuté centrem Interconnect Architecture Laboratory (IAL – laboratoř architektury propojení) společnosti Sony, jednou z laboratoří U.S. Research Laboratories Sony Electronics Inc. Jedinečná kombinace těchto schopností umožňuje zavedení celé řady funkcí, které mohou být dále využity při vývoji budoucích počítačových periferií a výrobků zábavní spotřební elektroniky.

“Jak v oblasti PC, tak v aplikacích spotřební elektroniky, se s rozhraním 1394 setkáváme stále více. Pevný A/V disk Western Digital je zřetelným příkladem zařízení, u kterého rozhraní 1394 dovoluje propojit tyto dvě oblasti trhu, jež mají k sobě stále blíže.” říká Scott Smyers, vice president laboratoře Sony Interconnect Architecture Laboratory v San Jose v Kalifornii.

Technologie 1394 u A/V pevných disků umožňuje provádět souběžný záznam i přehrávání videa ve formátu MPEG-2 (high definition i standard definition), DV (digitálního videa) a zvukového záznamu. Je ideálním řešením zajišťujícím optimální výkon a snadné použití v domácích sítích, digitálních videorekordérech a dalších digitálních výrobcích spotřební elektroniky. Zavedení souborového systému pro správu a řízení toku dat dále zvyšuje možnosti a výkon pevného disku. Tato technologie také zahrnuje ochranu proti kopírování “5C” DTCP k zamezení neoprávněnému použití copyrightem chráněných dat, která mohou být případně na pevném disku uložena.

“Vedoucí firmy v oboru bedlivě sledují vývoj ukládací technologie založené na rozhraní 1394 a připravují implementaci této technologie do svých digitálních produktů,” říká Robert A. Perry, šéf marketingu společnosti Mitsubishi Digital Electronics America, Inc. “Je zřejmé, že rozšíření digitálních A/V zařízení s rozhraním 1394 velmi rychle dosáhne přelomové hranice a rok 2001 bude obdobím formování tohoto trendu.”

Je více společností, které oceňují přínos technologie pevných A/V disků Western Digital s rozhraním 1394 pro rozvoj trhu se spotřební elektronikou a proto vystavují tyto pevné disky jako část své expozice na veletrhu CES. Ke společnostem, které využily tuto technologii ve svých předváděcích produktech patří Keen Personal Media (stánek č.24823), Texas Instruments (stánek č.2015), TeraLogic (Mirage suite), VividLogic (stánek č.24937 – HAVi suite u hotelu Four Seasons) a Digital Harmony (stánek č.3747).

Společnost VividLogic, hlavní dodavatel software pro IEEE-1394 a HAVi (Home Audio Video interoperability – propojení domácích audio-video zařízení), prezentovala vzorovou domácí A/V síť s ukázkou propojení rozličných zařízení různých výrobců při použití software pro HAVi a technologie pevných A/V disků Western Digital s rozhraním 1394. Demonstrační instalace ukázaly možnosti software společnosti VividLogic pro FireBus, IEEE-1394 a HAVi, jenž poskytuje pro technologii pevných A/V disků s rozhraním1394 grafické rozhraní, které je možno ovládat z různých zařízení, jako jsou digitální televize, set-top boxy a terminály domácí sítě.

“Spojení technologie pevných A/V disků Western Digital a technologie společnosti VividLogic pro HAVi FireBus umožní hladkou spolupráci mezi zařízeními spotřební elektroniky v rámci infrastruktury domácí sítě,” říká Shiva Patibanda, C.E.O. společnosti, VividLogic Inc. “Tato technologie přináší nevídanou jednoduchost obsluhy zařízení spotřební elektroniky. Vše co musí uživatel udělat je pouze propojit je kabely.”

Výrobci systémů digitální spotřební elektroniky nyní mohou využít technologie HAVi (Home Audio Video interoperability – propojení domácích audio-video zařízení) a technologie pevných A/V disků s rozhraním 1394 a vyvinout aplikace a systémy pro přenášení digitalizovaného obsahu mezi zařízeními propojenými v systému HAVi.

“Technologie 1394 představuje pro zařízení digitální spotřební elektroniky a domácí síťové infrastruktury obrovskou příležitost k rozvoji,” říká Samuel A. Muscariello, senior director marketingu společnosti Western Digital. “Máme na mysli takové komponenty jako jsou set-top boxy, televize, herní konzoly, juke boxy a vidíme zde prospěch pro uživatele této technologie, která s sebou přinese další nové funkce, jež dnes nejsou běžně dostupné. S tím jak se technologie 1394 postupně stává převažujícím způsobem externího propojení zařízení spotřební elektroniky, očekáváme také zvýšenou poptávku výrobců spotřební elektroniky po technologii pevných A/V disků s rozhraním 1394.”

Společnost Western Digital

Jako společnost, která dlouhodobě působí na přední pozici v oboru uchovávání dat, usiluje nyní Western Digital o to, stát se přední společností poskytující internetová řešení poskytováním služeb a produktů pro správu, ukládání a výměnu jak digitalizovaného obsahu, tak síťových aplikací. Společnost Western Digital je předním návrhářem a výrobcem pevných disků pro stolní počítače a pro aplikace domácí zábavy. Její dceřinná společnost Connex dodává aplikace podnikového ukládání dat, včetně software pro správu ukládání dat, zařízení pro ukládání dat připojená k síti -NAS (network attached storage) a síťové datové oblasti - SAN (storage area networks).

Dceřinná společnost Sagetree vyvíjí analytické nástroje pro datové sklady s cílem pomoci výrobcům najít vhodná řešení otázek spojených s kvalitou během celého výrobního procesu.

Dceřinná společnost Keen Personal Media poskytuje širokopásmový software, služby a hardware pro interaktivní televizi a správu internetového obsahu.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese www.westerndigital.com.

Laboratoř Sony Interconnect Architecture Laboratory

Laboratoř Interconnect Architecture Laboratory (IAL – laboratoř architektury propojení) je jednou z výzkumných laboratoří společnosti Sony v San Jose v Kalifornii. Zabývá se standardizací a vývojem klíčových technologií pro domácí digitální sítě.

Společnost VividLogic

VividLogic je společnost se sídlem v Fremont v Kalifornii a je hlavním vývojářem software pro systém HAVi a IEEE-1394 k zajištění spolupráce mezi digitálními zařízeními domácí zábavy. Software této společnosti je komplexním hotovým řešením pro digitální zařízení jako jsou digitální televize, set-top boxy, tiskárny, přehrávače DVD, digitální videorekordéry, domácí terminály, atd. Software je nabízen s kompletním softwarovým stackem HAVi (plné, střední a základní audio video, včetně rozhraní založeného na Java org.havi.ui), s on-screen displejem využívajícím EIA 775, ochranu proti kopírování založenou na technologie 5C, příkazy AVC Commands, IEC 61883 protokol a přenositelné drivery pro zařízení IEEE 1394 s podporou rozličných chipsetů a operačních systémů IEEE-1394. Více informací naleznete na internetové stránce www.vividlogic.com

Váš názor Další článek: Impérium AMD vrací úder mobilním Duronem

Témata článku: Video, CES 2010, Samuel, Elektronika, Rozhraní, Western, Zařízení, Domácí síť, Digitální televize, Spotřební elektronika, Sony Vegas, Set-top Box, Propojené zařízení, Mitsubishi, Propojení, Electronics, Domácí použití, Mirage, Shiva, Set Top Box, Kalifornie, Keen, Harmony, Four Seasons, Connex


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky