Western Digital na Invexu

Společnost Western Digital dnes oznámila podrobnosti o své přítomnosti na největším středoevropském veletrhu informačních technologií.
Western Digital na Invexu
Brno 1. září 2000 Přestože společnost Western Digital nefiguruje na oficiálním seznamu vystavovatelů, účastní se veletrhu prostřednictvím svých obchodních partnerů v České republice – ED System, ProCA a samozřejmě dlouhé řady výrobců osobních počítačů a partnerů Western Digital. Na veletrhu budou představeny nejnovější špičkové produkty Western Digital v čele s horkou novinkou – novou sérií pevných disků Western Digital v čele s WD Caviar 7200 RPM a 20 GB na plotnu s ATA 100 a další opravdu horkou novinku – překvapení připravené pro Invex.

Nový pevný disk WD Caviar s rychlostí otáčení 7200 ot./min. a kapacitou 20 GB na plotnu má dvouplotnový design a čtyři hlavy. Bude dostupný v kapacitách 10, 20, 30 a 40 GB. Jeho vysokorychlostní rozhraní Ultra ATA/100, přístupová doba 8,9 ms a 2 MB cache přispívají ke zvýšení výkonu počítače.

Přínosem pro uživatele nového disku WD Caviar s rychlostí otáčení 7200 ot./min. je dvaceti procentní nárůst výkonu v porovnání s disky předchozí generace, jak ukazují výsledky benchmarkových testů v laboratoři Functional Integrity Testing Laboratory (FIT LabÔ) společnosti Western Digital.

WD dále vystaví Firewire WD externí pevný disk, PCI adaptér Firewire, pro stolní počítače a pro notebooky karta WD PC Card CardBus Firewire.

Rozhraní Firewire je standardizovaná technologie vysokorychlostního sériového rozhraní s možností snadného připojení (plug-and-play) rozličných zařízení s vysokou rychlostí přenosu dat - pevných disků, digitálních videokamer, tiskáren a skenerů. S rychlostí přenosu až 400 Mbps, což je více než 30-ti násobek přenosových schopností USB (universal serial bus), je ideálním rozhraním pro přenos obrazových a zvukových dat v reálném čase do počítače nebo notebooku.

Dále budou na veletrhu Invex2000 dostupné informace o pevných discích WD Performer 15i, které byly společností Microsoft WebTV Networks, Inc. vybrány pro použití v nabídce služeb Microsoft UltimateTV service jako součást nového rozšířeného systému RCA® DIRECTV.

Platforma UltimateTV service, ve spojení s DIRECTV a RCA, je první a jedinou platformou pro satelitní vysílání digitální televize, která v sobě zahrnuje nabídku satelitních programů, digitální videozáznam, interaktivní televizi a přístup k Internetu.

Jako společnost, která dlouhodobě působí na přední pozici v oboru uchovávání dat, usiluje nyní Western Digital o to, stát se přední společností poskytující internetová řešení poskytováním služeb a produktů pro správu, ukládání a výměnu jak digitalizovaného obsahu, tak síťových aplikací. Společnost Western Digital je předním návrhářem a výrobcem pevných disků pro stolní počítače a pro aplikace domácí zábavy. Její pobočka Connex dodává aplikace podnikového ukládání dat, včetně software pro správu ukládání dat, zařízení pro ukládání dat připojená k síti -NAS (network attached storage) a síťové datové oblasti - SAN (storage area networks).

Pobočka Sagetree vyvíjí analytické nástroje pro datové sklady s cílem pomoci výrobcům najít vhodná řešení otázek spojených s kvalitou během celého výrobního procesu.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Domovská stránka společnosti je na adrese www.westerndigital.com .

###

Western Digital a je registrovanou obchodní známkou a WD Performer, WhisperDrive, StreamWeaver, FIT Lab a Data Lifeguard jsou obchdními známkami společnosti Western Digital Corporation. Všechny ostatní značky a názvy produktů výše zmíněné jsou majetkem jejich případných vlastníků

Váš názor Další článek: PTC oznámilo vývoj interaktivního plošného modeláře

Témata článku: Microsoft, Western, Ukládání, Connex, Satelitní karty, Firewire, Vybraný výrobce, Digitální platforma, Registrovaná karta, Domácí NAS, Satelitní televize, Digitální televize, Připojení tiskárny k pc


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky