Weby zapojené do NetMonitoru navštívilo v dubnu 8,5 milionu RU

Weby zapojené do NetMonitoru navštívilo v dubnu 8,5 milionu RU

Webové stránky zapojené do NetMonitoru navštívilo v dubnu více než 8,5 milionu uživatelů, přičemž téměř 6,7 milionu jich bylo z České republiky. Čeští uživatelé provedli na těchto webech více než 7,5 miliardy zobrazení stránek, nejvíce na pak komunikátorech (1,4 miliardy), domovských stránkách portálů (1,2 miliardy) a stránkách z oblasti e-commerce (660 tisíc).

Stránky měřené výzkumem navštěvuje denně v průměru polovina všech reálných uživatelů z ČR. V pracovní dny jejich počet dosahuje 3,6 milionu, o víkendech je to o milion méně. Uživatelé stráví na těchto webech 1,5 hodiny denně, kdy jedna návštěva trvá průměrně 7,5 minuty. Český internet navštěvuje o 100 tisíc více mužů než žen (3,4 milionu), ale ženy provádějí více zobrazení stránek (téměř 3,9 miliardy).

Multimediální obsah na webových stránkách sledovalo v dubnu téměř 3,5 milionu RU. Více než polovinu z nich (51 %) tvořili muži, kteří provedli 62 milionů zahájených přehrání (o 5 milionů více než ženy). Nejpočetnější skupinou uživatelů, kteří sledují streamovaný obsah jsou osoby ve věku 35-44 let (23 %) a návštěvníci z obcí nad 20 tisíc obyvatel.

4,2 milionu českých uživatelů využilo v dubnu mobilní zařízení k návštěvě měřených webových stránek. Počet mobilních zobrazení stránek přesáhl 1,3 miliardy a nejvyšší podíl mobilních zobrazení byl zaznamenán u kategorií Těhotenství a rodičovství (34 %), Bulvární magazíny (25 %) a Sport (24 %). Nejvíce času strávili uživatelé mobilních zařízení na domovských stránkách portálů a komunikátorech (7,5 resp. 5,5 hodin měsíčně).  

Další článek: USTVNow: 6 amerických televizí zdarma

Témata článku: Tisíc uživatelů, Komunikátor, Bulvární magazín, Reálná osoba


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor