WebCam Go

22. prosince 1999
Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000
WebCam Go nová přenosná kamerka od Společnosti Creative na trhu.
WebCam Go
Společnost Creative Technology Ltd., všeobecně uznávaný inovátor v oblasti multimediálních řešení a špička na trhu výrobků pro zábavu na PC, oznámila nejnovější přírůstek do své rodiny video produktů - kameru Video Blaster WebCam Go. Nový přírůstek je klíčovou komponentou strategického plánu společnosti přinášet řešení pro osobní digitální zábavu se spojení s Internetem. WebCam Go nabízí všechny výhody tradiční PC internetové kamery včetně možnosti zasílání elektronických videodopisů, používání kamery ve špionážním módu, doplňovat živým obrazem osobní WWW stránky a možnosti pořádání on-line videokonferencí přes Internet. Navíc ji lze odpojit a použít jako digitální fotoaparát s dostatečnou kvalitou snímků pro publikování na Internetu.

Kamerka Video Blaster WebCam Go je perfektní řešení pro zapálené uživatele Internetu s aktivním životním stylem. Svou kombinací funkcí je nesrovnatelná s žádným digitálním fotoaparátem nebo WWW kamerkou. Mezi hlavní znaky této kamerky patří:

Portabilita
Pracuje jako stolní kamera pro PC a po odpojení jako digitální fotoaparát s několika módy práce.

Vestavěná paměť
4MB stabilní paměti, která dovoluje uložit až 90 barevných obrázků v rozlišení 640x480 nebo až 150 obrázků ve formátu 320x240 bodů vhodném pro službu WWW bez toho, že byste s sebou museli nosit diskety nebo paměťové karty. Paměť není závislá na napájení.

CMOS Sensor
Většina ostatních kamerek používá vnitřní senzor CCD. CMOS senzor nabízí, speciálně při snímání pleťových barevných tónů, mnohem lepší barevnou reprodukci než CCD senzor. CMOS senzory jsou také méně citlivé na vytváření skvrn způsobených nerovnoměrným osvětlením.

Čtyři varianty snímání
Při použití kamerky v odpojeném režimu máte možnost si vybrat ze čtyř variant snímání snímků, přičemž každý z nich je možné rychle a snadno nastavit pomocí selektoru módu na zadní straně kamerky.
 • Snímání snímků po jednom
 • Vícenásobné snímky
 • Samospoušť
 • Samospoušť s vícenásobným snímkem

Čtyřprvkový objektiv s možností zaostření
V případě, že vaše kamera je připojena k PC není problém zaostřit si ručně snímaný obrázek na obrazovce. V případě, že snímáte snímky mimo vaše PC, můžete nastavit zaostření objektivu na jednu z následujících tří pozic:
 • Nekonečno
 • Střední rozsah
 • Blízké pro objekty vzdálené přibližně 15 - 20 cm

Nezvykle dlouhá životnost baterií
V kameře se používají snadno dostupné baterie typu AAA. Baterie se používají pouze v případě, že kamera je odpojená od počítače. Dvě alkalické baterie postačují až na 300 snímků.

Kompaktní oblý design
Kamera, která je dostatečně malá, aby nezabírala v kapse příliš místa, je zkonstruována tak, aby ji bylo možno snadno kdykoli a kamkoli přenést a mohla být používána jednou rukou.

Optický hledáček
Použijte optický hledáček, abyste si své snímky zkomponovali přímo v terénu. Optický hledáček prodlužuje životnost baterií.

Zvukové potvrzení sejmutí snímku
O dokončení sejmutí snímku, při použití kamery v terénu, vás uvědomí zvukový signál.

Cestovní pouzdro
Pouzdro chrání přenositelnou kameru na cestách. Pouzdro na suchý zip má praktické očko pro připojení kamerky k vašemu opasku.

Programové vybavení
WebCam Control

Tento služební program využijete pro nahrání obrázků z paměti kamery, nastavení kamery, snímání obrázků, snímání videa a třídění všech vašich obrázků a pohyblivého videa do snadno použitelného alba. Program WebCam Control je vždy připraven pracovat na jedno kliknutí myši, protože se jedná o systémovou aplikaci.

WebCam Monitor

Jste zvědaví, co dělají vaši domácí mazlíčci, když nejste doma, nebo co se stane ve vašem úřadě, když tam zrovna nesedíte? Konec zvědavosti! Aplikace Video Blaster WebCam Monitor používá vyspělou detekci pohybu, a v případě, že se kdokoli nebo cokoli dostane do blízkosti vašeho PC, automaticky se nahraje na vaši WWW stránku. Video Blaster WebCam Monitor také podporuje automatické nahrávání v časových intervalech a součástí je také soubor šablon a grafických souborů pro vaši prezentaci se světu i v případě, že neznáte jazyk HTML.

MediaRing Talk '99

MediaRing Talk '99 je internetový hlasový komunikační software nové generace, který umožňuje uskutečňovat telefonní hovory z PC na PC přes Internet. MediaRing se vyznačuje vynikající kvalitou zvuku, integrovaným textovým systémem chat a systémem hlasových zpráv… dokonce si můžete vytvořit vaši osobní hlasovou persónu a zanechávat hlasové zprávy.

Polaroid PhotoMAX od společnosti ArcSoft

Nejedná se o jeden program, ale o soubor snadno použitelných nástrojů přístupných z jednoho uživatelského rozhraní. PhotoMAX využijete pro snímání obrázků, potom pro jejich editaci a retušování a nebo - co víc - můžete přidat speciální efekty od vyhlazování přes mozaiku až po tavné spirály. Potom vytiskněte vlastní obrázky nebo je transformujte na multimediální poštovní pohlednice, které můžete dát přátelům nebo je zaslat elektronickou poštou. Máte přístup k široké kolekci pozadí, zvuků, videoklipů a mnoho dalšího, co můžete přidat pro zábavu. Stačí jen kliknout a Polaroid PhotoMAX udělá tu práci za vás!

Microsoft NetMeeting 3.01

Microsoft NetMeeting® vám umožní komunikovat přes hlas a video a co víc - sdílet aplikace při vašem hovoru. Kompletní konferenční řešení pro Internet pro multibodové datové konference, textové chaty, bílé tabule, přenos souborů a video a zvuk při přímém spojení.

Microsoft Internet Explorer 5

Technicky vyspělý browser pro surfování přes Internet.

WebCam Go - technické parametry

Při použití jako PC kamera:

 • Barevná hloubka 16,7 miliónů barev, snímková frekvence až 30 obrázků za sekundu v rozlišení 352x288 pixlů a při15 obrázcích za sekundu v rozlišení 640x480 pixlů.
 • Podpora snímání obrázků v rozlišení 160x120, 176x144, 320x240, 352x288 a 640x480 pixlů.
 • Objektiv možno zaostřit od 15 cm do nekonečna.
 • Spoušť na horní straně kamery zajistí automatické sejmutí obrázku a jeho zobrazení na obrazovce počítače.
 • Připojuje se na USB rozhraní. USB kabel je součástí dodávky.
 • Obsahuje ovladače pro video pod Windows, WDM a TWAIN.

  Při použití v odpojeném stavu:

 • Snímá obrázky v barevné hloubce 16,7 miliónů barev při rozlišení 320x240 pixlů nebo 640x480 pixlů.
 • Čtyři módy snímání: standardní, násobná expozice, samospoušť a samospoušť spolu s násobnou expozicí.
 • 4MB interní paměti umožňují uložit přibližně 150 obrázků při rozlišení 320x240 pixlů nebo 90 obrázků při rozlišení 640x480 pixlů - žádné diskety ani paměťové karty, které byste mohli ztratit.
 • Dvě alkalické baterie AAA součástí dodávky s životností přibližně 300 obrázků.
 • Pevné nastavení zaostření s třemi úrovněmi: přibližně od 3 m do nekonečna, od 1 do 2 metrů a od 15 do 20 cm.
 • Optický hledáček.
 • Nastavitelné automatické vypínání šetří životnost baterií.
 • Černobílý LCD displej zobrazuje počet volných obrázků, indikátor módu a varování před nízkou kapacitou baterií.
 • Potvrzení sejmutí obrázku zvukovým signálem.

  Minimální požadavky na systém

 • Počítač IBM® PC nebo 100% kompatibilní
 • Windows® 98
 • Genuine Intel® Pentium®, Pentium II, Pentium III, AMD-K6®, AMD-K6-2 nebo AMD Athlon procesor běžící na frekvenci 133MHz nebo vyšší, pro nejlepší provoz se doporučuje frekvence procesoru 200 MHz nebo větší
 • 16MB RAM
 • Volný USB port nebo napájený USB hub
 • Mechanika CD-ROM
 • Grafický adaptér schopný zobrazovat barvy v 16-bitové hloubce při rozlišení 640x480 pixlů
 • Sound Blaster® nebo jiná s Windows kompatibilní zvuková karta a mikrofon jsou vyžadovány pro videokonference (prodávají se zvlášť)
 • Přístup na Internet přes modem nebo síť LAN s rychlostí 28,8 Kb za sekundu nebo rychlejší je třeba pro provozování videokonferencí (všechny výdaje se spojením na Internet jdou na účet uživatele)
 • 70MB volného prostoru na disku pro instalaci veškerého software, jež je součástí dodávky

Cena a dostupnost

Video kamera WebCam Go je v současnosti na skladě u distributorů společnosti Creative Labs:

Česká republika

Abacus electric, s.r.o. Tel: + 38 72 10 373
Actebis Computers, s. r.o. Tel: + 02 330 90645
AT Computers a.s. Tel: + 69 625 32 68
Expert & Partner, s.r.o. Computer 2000 Group Tel: + 02 672 17 361
TH´system/CHS Electronics Tel: + 69 61 07 284

Slovenská republika

SOFOS spol s r.o. Tel: + 7 373 980

O společnosti Creative

Společnost Creative Technology Ltd. vyvíjí, vyrábí a dodává širokou paletu vyspělých multimediálních řešení pro PC, zábavu, vzdělávání, hudebníky a trh nástrojů zvyšujících produktivitu práce. Produkty od společnosti Creative jsou prodávány prostřednictvím OEM, systémových integrátorů a maloobchodních kanálů pod různými značkami včetně rodinného jména Blaster. Sound Blaster se stal multimediálním průmyslovým de facto standardem. Sound Blaster je audio platforma skládající se ze zvukové karty včetně sady integrovaných obvodů, softwarových ovladačů a připojených programových aplikací, které umožní, aby PC produkovalo vysoce kvalitní zvukový signál. Sídlo společnosti a základní výroba jsou v Singapuru a s prodejními distribučními a vývojovými základnami tvoří širokou globální síť poboček umístěných v severní Americe, Evropě, Asii a Africe.

Váš názor Další článek: Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000

Témata článku: Video, Internet, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, PC monitory, Živý snímek, Optický audio kabel, Polaroid, Digitální kamery, Monitory k pc, Volná frekvence, Životnost, Suchý zip, Aktivní surfování, Sensor, Webcam, Optický digitální audio kabel, Video Chat, Go, Barevná varianta, Aaa, Přímé nahrání, Snímání


Určitě si přečtěte

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X