WD uvádí 3TB pevné disky SATA pro AV aplikace

WD uvádí 3TB pevné disky SATA pro AV aplikace

Western Digital vedoucí firma v oblasti pevných disků pro osobní počítače, mobilní zařízení, vysokokapacitní podniková řešení a spotřební trh dnes oznámila, že doplnila svoji řadu disků WD AV-GP SATA určených pro audio-video (AV) aplikace o disky s kapacitou 2,5 TB a 3 TB. Disky jsou již nyní v distribuci a nabízejí nepřekonatelnou kapacitu 2,5 TB a 3 TB a spolehlivost pro nepřetržité provozy včetně nízké spotřeby energie u AV aplikací, které vyžadují intenzivní ukládání dat, jako jsou digitální videorekordéry, kamerové monitorovací systémy, jednodiskové mediální servery a externí disky pro ukládání mutlimediálního obsahu.

Klepněte pro větší obrázek

“Disky jsou optimalizovány pro AV provozy s vysokými teplotami a nepřetržitým provozem datových toků. Disky WD AV-GP uloží nyní více audio a video formátů ve vysokém rozlišení díky novým kapacitám 2,5 TB a 3 TB,” říká Jim Welsh, výkonný vicepresident a generální manager společnosti WD pro značkové produkty. “Kombinace nepřekonatelné kapacity, technologie pro úsporu energie WD GreenPower Technology™ a možnosti výkonu uchovávat až 12 simultánních datových toků v HD rozlišení s technologií SilkStream™ předurčuje tyto disky jako jasnou volbu pro optimalizaci AV aplikací jako jsou videorekordéry, internetové televize a kamerové monitorovací systémy.”

Produktová řada disků WD AV-GP poskytuje spolehlivost pro aplikace s nepřetržitým provozem společně s technologií úspory energie WD GreenPower. Disky WD AV-GP jsou testovány v provozu a dosahuji hodnoty 1 milion hodin MTBF (střední doba mezi poruchami). Disky s kapacitou vyšší než 2,19 TB v současnosti představují bariéru pro některý hardware, firmware a software. Například disky větší než 2,19 TB nejsou podporovány systémy s Windows XP. 32bitové verze Windows Vista nebo Windows 7 předurčují disky větší než 2,19 TB pro využití jako nesystémové disky. Z těchto důvodů je důležité ověřit existující specifikace počítače před instalací jak 2,5TB tak 3,5TB disků WD AV-GP. Pro více informací o překonání 2,19TB bariéry navštivte stránky http://avlargecapacitydrives.com/.

Cena a dostupnost

Pevné disky WD AV-GP 2,5 TB (WD25EURS) a 3TB WD AV-GP (WD30EURS) jsou k dostání u vybraných prodejců a distributorů. Doporučená koncová cena je 135 EUR respektive 150 EUR. Na disky je poskytována 3letá omezená záruka. Více informací o těchto nových discích najdete na http://wdc.com/en/products/internal/av/

Témata článku: Pevné disky, Jasná volba, Disk, Existující obsah, Disko, Vysoká teplota, Překonání

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje