WD představuje osobní cloud se dvěma disky pro profesionály

WD představuje osobní cloud se dvěma disky pro profesionály

Společnost WD, součást Western Digital (NASDAQ: WDC) s vedoucím postavením na trhu úložišť, dnes oznámila rozšíření své produktové řady pro cloudová úložiště o nové zařízení My Cloud EX2. Jedná se o NAS s vysokým výkonem a pozicemi pro dva pevné disky. Nový My Cloud EX2 a předchozí My Cloud EX4 jsou produkty od základu navržené pro profesionální kreativní pracovníky, počítačové nadšence a profesionálně orientované uživatele, kteří potřebují spolehlivě ukládat, sdílet, zálohovat, streamovat a řídit velké objemy dat.

„WD bude i nadále nabízet kompletní portfolio řešení na bázi osobního cloudu, protože neustále dramaticky roste potřeba prostoru pro ukládání dat,” říká Jim Welsh, výkonný vice president společnosti WD pro značkové produkty a celosvětový prodej, a dodává: „Produktová řada My Cloud EX nadchne zákazníky svými pokročilými funkcemi, vysokým výkonem a spolehlivostí, typickou pro značku WD.”

Plná kontrola nad daty a jejich ochrana

Mnoho dostupných prvků pro zabezpečení a kontrolu dat dovoluje zákazníkům zvolit preferovanou metodu pro správu, řízení a ochranu videozáznamů, filmů, fotografií a digitálních souborů. Možnosti nastavení pevných disků zahrnují konfigurace RAID 0, RAID 1, JBOD či nastavení disků do jednoho svazku (Spanning). Možnosti ochrany dat pak zahrnují zálohování pomocí nastavení RAID 1, přes USB úložiště, do vzdáleného cloudového úložiště či zálohování přes připojení LAN/WAN. Základní nastavení pro My Cloud EX2 je RAID 1, které zajišťuje ochranu dat od samého počátku, ale je snadné jej přenastavit do jiných modů ochrany dat.  Zákazníci mohou využívat My Cloud EX2 pro centralizování a zálohování dat ze všech svých počítačů a notebooků na platformě PC za využití zálohovacího software WD SmartWare™ Pro, uživatelé počítačů Mac pak pomocí zálohovacího software Apple® Time Machine®.

Klepněte pro větší obrázek 

Vysoká kapacita a nekompromisní spolehlivost

My Cloud EX2 poskytuje na výběr několik kapacit. Od bezdiskového provedení, které umožňuje vybudovat vlastní NAS pomocí samostatně zvolených disků, až po zařízení osazené disky s celkovou kapacitou 4 TB, 6 TB nebo 8 TB1 . Navíc může zákazník připojit kompatibilní disky USB 3.0 přes USB porty a dodatečně tak ještě navýšit celkovou kapacitu.  

Pokud je My Cloud EX2 osazen disky, pak jsou to disky řady WD Red®  , které zajišťují nekompromisní spolehlivost v náročném prostředí nepřetržitého (24x7) provozu a zahrnují technologii NASware™ 2.0, která vylepšuje spolehlivost disku a ochranu dat v případě přerušení napájení nebo jiné poruchy.

Přístup kdykoli a kdekoli

Široce oceňovaná aplikace  WD My Cloud™ pro mobilní zařízení a stolní počítače poskytuje přístup kdykoli a kdekoli ke všem produktům z řady My Cloud. Mobilní aplikace WD My Cloud umožňuje uživatelům si snadno prohlížet fotografie, streamovat video a sdílet, ukládat a řídit soubory odkudkoli na mobilních zařízeních se systémy iOS® a Android™. Aplikace usnadňuje sdílení dokumentů a spolupráci, dovoluje jednoduše odesílat složky a dokumenty emailem, sdílet složky jako odkazy, tisknout a otevírat dokumenty třetí stranou.  Aplikace WD My Cloud integruje hlavní cloudové služby, takže zákazník může snadno přemístit dokumenty a složky ze svých účtů u veřejných cloudových služeb jako jsou Dropbox™, SkyDrive® a Google Drive™.

Pomocí aplikace WD My Cloud pro stolní počítače je řízení, kontrola a sdílení digitálních dokumentů kdekoli na světě snadné a intuitivní.

Rozšířené prvky  

My Cloud EX2 zahrnuje možnosti pro pokročilou správu dat včetně integrovaného serveru, serveru FTP, zálohovacího serveru a serveru typu P2P pro stahování dat. Navíc, uživatelé mohou nahrávat a spouštět aplikace třetích stran, včetně aMule, Icecast, Joomla!®, phpBB®, phpMyAdmin, Transmission, SqueezeCenter a mnoho dalších.

Uživatelé mohou také streamovat video a fotografie na připojené televizní obrazovky, multimediální přehrávače, herní konsole a další zařízení podporující DLNA®/UPnP® pomocí serverových ovládačů Twonky 7.2, DLNA-certifikovaného 1.5 media serveru a iTunes®.

Cena a dostupnost

My Cloud EX2 je k dostání prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců a také přes internetový obchod www.shopwd.eu.

Doporučená koncová cena My Cloud EX2 je:

  • EUR199,- pro bezdiskové provedení (WDBVKW0000NCH-EESN)
  • EUR 339,- pro 4TB provedení ( WDBVKW0040JCH-EESN)
  • EUR 419,- pro 6TB provedení (WDBVKW0060JCH-EESN)
  • EUR 539,-  pro 8TB provedení (WDBVKW0080JCH-EESN)

Mobilní aplikace My Cloud jsou ke stažení prostřednictvím App StoreSM a Google PlayTM.

Na My Cloud EX2 je poskytována 2letá omezená záruka.

Kompatibilita

My Cloud EX2 je kompatibilní se systémy Windows® 8, Windows 7, Windows Vista®, Windows XP, OS X Mavericks™, Mountain Lion™, Lion®, Snow Leopard® a také se zařízeními podporující DLNA®/UPnP® .

Další článek: Seznam upravil vyhledávač, ale k předvedené velké změně se neodhodlal

Témata článku: NAS Server, Lion, Snow, DLNA, My Cloud, Transmission, Apple notebook růžový na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 84

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 16

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize