Wayfinder Navigator nyní i na komunikátoru BlackBerry

15. prosince 2005
Začalo betatestování Exchange 12
Navigační systém Wayfinder, jehož výhradním distributorem v České republice je společnost Sunnysoft, rozšiřuje svou kompatibilitu. Kromě mobilních telefonů a smartphonů, které pracují s operačním systémem Symbian, Windows Mobile či podporují jazyk Java je Wayfinder nově k dostání také pro komunikátor BlackBerry.
Wayfinder Navigator nyní i na komunikátoru BlackBerry

Praha, 14. prosince 2005 - Komunikátor BlackBerry je prvotně určen pro synchronizaci e-mailových zpráv, s nímž jeho výrobce Research in Motion sklízí ve světě značný úspěch a do České republiky se dostal až díky společnosti T-Mobile a její stejnojmenné službě. Díky Wayfinderu je nyní možné tento komunikátor jednoduše proměnit v navigační přístroj.

Standardní verze navigace pokrývá celou Evropu a díky online připojení do databáze map a bodů zájmů má uživatel Wayfinder Navigatoru k dispozici vždy jak aktuální mapu požadovaného místa nebo informace o vlastní cestě, tak o např. restauracích, čerpacích stanicích nebo zámcích, jejichž počet dnes překračuje 3 miliony. Mapa navigačního systému je průběžně aktualizována, takže uživatel má vždy po ruce dokonale přesné informace. Body zájmu obsahují i aktuální telefonní čísla, takže uživatel nalezenou např. restauraci nejen vidí na mapě nebo se k ní může nechat dovést, ale může si i do restaurace rovnou zavolat. Propojení komunikátoru s GPS satelitním navigačním systémem probíhá prostřednictvím bezdrátového rozhraní Bluetooth.

Uvedení nové verze navigace Wayfinder pro komunikátor BlackBerry rozšiřuje jeho funkcionalitu a lze předpokládat, že se tímto krokem přístroj i navigační systém samotný přiblíží i dalším uživatelům.
Rozšíření funkcí o možnost navigace vítá i společnost T-Mobile, která má komunikátor BlackBerry ve své nabídce od října roku 2004. BlackBerry představuje profesionální řešení komunikace pro firemní zákazníky. Umožňuje především automatickou synchronizaci e-mailů, kalendáře a dalších kancelářských aplikací, což ocení především ti, kdo často pracují mimo svou kancelář. „Rozšíření stávajících funkcionalit o navigaci je vítaným prvkem v rozvoji této služby. Řada klientů je neustále na cestách a rychlá navigace v neznámém prostředí ušetří nejen starosti, ale čas,“ komentuje Pavel Dolejš, ředitel prodeje nehlasových služeb a služeb s přidanou hodnotou společnosti T-Mobile.

Nová verze navigačního systému Wayfinder pro komunikátory BlackBerry je k dostání od 5. prosince 2005.

Více na www.wayfinder.cz.

O společnosti Sunnysoft
Společnost Sunnysoft se specializuje na oblast mobilních řešení a kapesních počítačů.
Divize Obchod nabízí nejširší sortiment softwaru a příslušenství pro kapesní počítače v České a Slovenské republice, který dodává do dealerské sítě i koncovým uživatelům.
Divize Mobilní řešení vyvíjí a implementuje mobilní systémy na platformě Microsoft Windows Mobile. Do rodiny mobilních řešení patří Sunnysoft mAgent pro obchodníky v terénu, prodej z vozu a marketing, Sunnysoft mResearch pro průzkumy veřejného mínění, Sunnysoft mService pro servisní čety.
Divize Softwaru pro koncové uživatele vyvíjí podporu pro národní jazyky a lokalizaci kapesních počítačů do evropských jazyků, systémové zálohovací aplikace a aplikace na zakázku pro operační systémy řady Microsoft Windows Mobile
Společnosti Sunnysoft je držitelem certifikace Microsoft Certified Partner, autorizovaným Business Partnerem společnosti Hewlett Packard.

O společnosti T-Mobile
Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. působí na českém trhu od roku 1996 a poskytuje služby v oblasti mobilních komunikací pro jednotlivce, firmy i veřejné instituce. Vedle paušálních programů nabízí služby pro majitele předplacených karet pod značkou Twist či služby šité na míru firemní klientele. K 30. září 2005 poskytovala společnost T-Mobile služby 4,55 milionu zákazníků a je nadále v tomto ohledu jedničkou na českém mobilním trhu v počtu aktivních SIM karet.
T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny T-Mobile International, která je jedním z předních světových poskytovatelů služeb v oblasti mobilních komunikací. Ke konci druhého čtvrtletí roku 2005 využívalo mobilní služby na devíti trzích, kde T Mobile působí, téměř 81 milionů zákazníků.

Další informace o společnosti: www.t-press.cz či www.t-mobile.cz.

Váš názor Další článek: Začalo betatestování Exchange 12

Témata článku: Windows, Mobil s GPS navigací, Mobil, GPS mapy, Čerpací stanice, Neznámá aplikace, Komunikátor, Mobile, Navigační software, T-Mobil, Magenta, Veřejná komunikace, Satelitní karty, Firemní komunikace


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky