Wayfinder Navigator nyní i na komunikátoru BlackBerry

15. prosince 2005
Začalo betatestování Exchange 12
Navigační systém Wayfinder, jehož výhradním distributorem v České republice je společnost Sunnysoft, rozšiřuje svou kompatibilitu. Kromě mobilních telefonů a smartphonů, které pracují s operačním systémem Symbian, Windows Mobile či podporují jazyk Java je Wayfinder nově k dostání také pro komunikátor BlackBerry.
Wayfinder Navigator nyní i na komunikátoru BlackBerry

Praha, 14. prosince 2005 - Komunikátor BlackBerry je prvotně určen pro synchronizaci e-mailových zpráv, s nímž jeho výrobce Research in Motion sklízí ve světě značný úspěch a do České republiky se dostal až díky společnosti T-Mobile a její stejnojmenné službě. Díky Wayfinderu je nyní možné tento komunikátor jednoduše proměnit v navigační přístroj.

Standardní verze navigace pokrývá celou Evropu a díky online připojení do databáze map a bodů zájmů má uživatel Wayfinder Navigatoru k dispozici vždy jak aktuální mapu požadovaného místa nebo informace o vlastní cestě, tak o např. restauracích, čerpacích stanicích nebo zámcích, jejichž počet dnes překračuje 3 miliony. Mapa navigačního systému je průběžně aktualizována, takže uživatel má vždy po ruce dokonale přesné informace. Body zájmu obsahují i aktuální telefonní čísla, takže uživatel nalezenou např. restauraci nejen vidí na mapě nebo se k ní může nechat dovést, ale může si i do restaurace rovnou zavolat. Propojení komunikátoru s GPS satelitním navigačním systémem probíhá prostřednictvím bezdrátového rozhraní Bluetooth.

Uvedení nové verze navigace Wayfinder pro komunikátor BlackBerry rozšiřuje jeho funkcionalitu a lze předpokládat, že se tímto krokem přístroj i navigační systém samotný přiblíží i dalším uživatelům.
Rozšíření funkcí o možnost navigace vítá i společnost T-Mobile, která má komunikátor BlackBerry ve své nabídce od října roku 2004. BlackBerry představuje profesionální řešení komunikace pro firemní zákazníky. Umožňuje především automatickou synchronizaci e-mailů, kalendáře a dalších kancelářských aplikací, což ocení především ti, kdo často pracují mimo svou kancelář. „Rozšíření stávajících funkcionalit o navigaci je vítaným prvkem v rozvoji této služby. Řada klientů je neustále na cestách a rychlá navigace v neznámém prostředí ušetří nejen starosti, ale čas,“ komentuje Pavel Dolejš, ředitel prodeje nehlasových služeb a služeb s přidanou hodnotou společnosti T-Mobile.

Nová verze navigačního systému Wayfinder pro komunikátory BlackBerry je k dostání od 5. prosince 2005.

Více na www.wayfinder.cz.

O společnosti Sunnysoft
Společnost Sunnysoft se specializuje na oblast mobilních řešení a kapesních počítačů.
Divize Obchod nabízí nejširší sortiment softwaru a příslušenství pro kapesní počítače v České a Slovenské republice, který dodává do dealerské sítě i koncovým uživatelům.
Divize Mobilní řešení vyvíjí a implementuje mobilní systémy na platformě Microsoft Windows Mobile. Do rodiny mobilních řešení patří Sunnysoft mAgent pro obchodníky v terénu, prodej z vozu a marketing, Sunnysoft mResearch pro průzkumy veřejného mínění, Sunnysoft mService pro servisní čety.
Divize Softwaru pro koncové uživatele vyvíjí podporu pro národní jazyky a lokalizaci kapesních počítačů do evropských jazyků, systémové zálohovací aplikace a aplikace na zakázku pro operační systémy řady Microsoft Windows Mobile
Společnosti Sunnysoft je držitelem certifikace Microsoft Certified Partner, autorizovaným Business Partnerem společnosti Hewlett Packard.

O společnosti T-Mobile
Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. působí na českém trhu od roku 1996 a poskytuje služby v oblasti mobilních komunikací pro jednotlivce, firmy i veřejné instituce. Vedle paušálních programů nabízí služby pro majitele předplacených karet pod značkou Twist či služby šité na míru firemní klientele. K 30. září 2005 poskytovala společnost T-Mobile služby 4,55 milionu zákazníků a je nadále v tomto ohledu jedničkou na českém mobilním trhu v počtu aktivních SIM karet.
T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny T-Mobile International, která je jedním z předních světových poskytovatelů služeb v oblasti mobilních komunikací. Ke konci druhého čtvrtletí roku 2005 využívalo mobilní služby na devíti trzích, kde T Mobile působí, téměř 81 milionů zákazníků.

Další informace o společnosti: www.t-press.cz či www.t-mobile.cz.

Témata článku: Windows, Veřejná komunikace, Komunikátor, Magenta, Čerpací stanice, Mobil, Satelitní karty, Neznámá aplikace, Mobile, Mobil s GPS navigací, GPS mapy, Navigační software, T-Mobil, Firemní komunikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje