WALT DISNEY, CISCO A INTEL INVESTUJÍ DO SPOLEČNOSTI MOVIEBEAM

Burbank, San Jose a Santa Clara, USA, 14. února 2006 – Společnosti Walt Disney, Cisco a Intel vstoupily prostřednictvím předního investičního fondu Intel Capital do společnosti MovieBean, nového poskytovatele digitální zábavy. Do prvního kola investic v celkové hodnotě 48,5 milionu dolarů se zapojily i další kapitálové fondy: Mayfield Fund, Norwest Venture Partners a VantagePoint Venture Partners.
WALT DISNEY, CISCO A INTEL INVESTUJÍ DO SPOLEČNOSTI MOVIEBEAM

Cílem společnosti MovieBeam je usnadnění  přístupu spotřebitelů k filmům a zábavě  a proto uvádí novou službu umožňující zpřístupnění filmů na vyžádání, která je nyní dostupná obyvatelům většiny velkých měst v USA. Nové investory přitahuje především kombinace přístupu k obsahu, technologií, vazeb a kapitálu společnosti MovieBeam a také očekávaný růst popularity spotřební elektroniky a alternativních způsobů distribuce.

„Digitální technologie mění tvář zábavního průmyslu, umožňují další proměny životního stylu spotřebitelů a vytvářejí velmi zajímavé obchodní příležitosti,“ uvádí Paul Otellini, president a CEO společnosti Intel. „Protože hranice mezi spotřební elektronikou a počítači se neustále přibližuje, stává se dostupnost kvalitního prémiového obsahu stále důležitější. Nové služby typu MovieBeam přibližují vize k realitě - zajišťují větší možnosti výběru a využití digitální zábavy.“

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí.
Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel a logo Intel jsou ochranné známky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

* Další názvy a značky mohou být prohlášeny za vlastnictví jiných subjektů.

Témata článku: Zábavní průmysl, Digitální film

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?