Wacom představuje nový tablet – Intuos3 A5 Wide

Wacom – světový leader ve výrobě a vývoji tabletů uvádí na český trh nový tablet Intuos3 A5 Wide.
Wacom představuje nový tablet – Intuos3 A5 Wide

Nový tablet, první širokoúhlý Wacom – Intuos3 A5 Wide, je určen převážně pro profesionály z oborů digitální fotografie, úpravy digitálních předloh, grafického designu, průmyslového designu a video editace. Nový tablet je ideální pro použití v kombinaci s širokoúhlým displejem, HDTV monitory nebo pro použití na více monitorech.

 

Intuos3 A5 Wide je reakcí na požadavky uživatelů ze segmentu trhu LCD monitorů a širokoúhlých notebooků a nabízí aktivní plochu 6x11 palců, což znamená poměr stran 16:10, což daleko lépe odpovídá rozměrům širokoúhlých displejů na dnešním trhu, včetně cinema displejů firmy Apple.

 

Výhodou pro trh digitální fotografie, grafického designu a prostředí video editace je fakt, že širokoúhlý tablet je daleko vhodnějším pro práci na dvou monitorech současně. Je to způsobeno tím, že jakmile dochází k mapování standardních tabletů (poměr stran 4:3) na širokoúhlý monitor, nebo více monitorů, většinou také dojde ke zkreslení zobrazených objektů, protože proporce tabletu jednoduše neodpovídají proporcím monitoru nebo monitorů.

 

Intuos3 A5 Wide přichází se stejnými parametry a funkcemi jako všechny předchozí tablety řady Intuos3, takže uživatel najde i u tohoto nového modelu populární Express tlačítka  a Touch Strip. Express tlačítka jsou umístěna po obou stranách tabletu (čtyři plus čtyři), jsou konfigurována jako nejčastěji používané klávesy, ale jsou zároveň plně konfigurovatelné uživatelem. Dva proužky, tzv. Touch Stripy fungují z továrního nastavení jako posuvník stránky, v grafických aplikacích jako nástroj Lupa, který slouží pro zmenšování nebo zvětšování obrázků. Pomocí Express tlačítek a Touch Stripu je práce zase o poznání efektivnější a rychlejší.

 

Intuos3 A5 Wide nabízí rovněž velmi vysokou přesnost práce a to díky rozlišení 5.080 dpi  a 1.024 úrovním přítlaku jak na hrotu pera, tak na opačném konci, nastaveném jako guma. Každý tablet řady Intuos3 je schopný rozpoznat náklon pera až 60 stupňů a jedinečné ID každého nástroje, kdy tablet automaticky rozpozná individuální jedinečné nastavení pera (myši, Airbrushe, Art Markeru atd.).

 

Intuos3 Art Marker, jeden z „doplňkových“ nástrojů, je prvním svého druhu vůbec. Umí rozpoznat přítlak, náklon, ale už i rotaci. Jeho hrot ve tvaru dláta (lépe řečeno běžného kancelářského zvýrazňovače), je univerzálním nástrojem pro vytváření všech možných druhů štětce, právě zvýrazňovače anebo je výborným pro napodobení reálného kaligrafického pera.

 

K dispozici jsou uživatelům řady Intuos3 i další nástroje: Intuos3 Airbrush, Intuos3 Classic Pen, Intuos3 Ink Pen a Intuos3 myš, které ale nejsou součástí balení.

 

Software v balení

S tabletem Intuos3 A5 Wide je dodáván software Corel Painter Essentials 2 – speciální edice přirozené kreslící aplikace Corel Painter.

Dostupnost a cena

Nový Intuos3 A5 Wide bude dostupný od začátku listopadu. Je vybaven USB konektorem a funguje pod systémy Windows 2000, XP, XP 64bit nebo vyšším a pod Mac OS X 10.2.8 nebo vyšším.

 

Cena: Intuos3 A5 Wide je  14 268 Kč včetně DPH.

Váš názor | Český Telecom: Vánoční ADSL za 3 koruny

Témata článku: Video, Peru, Strip, Gumy, Jedinečný parametr, Marker, Pero, Wacom, Airbrush, Zvýrazňovače, Širokoúhlý monitor

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší