Wacom Cintiq 21UX získal ocenění „reddot design award 2006“

Amos Software, autorizovaný distributor společnosti Wacom oznamuje, že LCD tablet Wacom Cintiq 21UX obdržel prestižní ocenění „reddot design award 2006“.
Wacom Cintiq 21UX získal ocenění „reddot design award 2006“

Praha, Česká republika, 13. července 2006 - Společnost Amos Software, přední středoevropský dodavatel grafického software a autorizovaný distributor produktů Adobe a Wacom, oznamuje že LCD tablet Wacom Cintiq 21UX obdržel prestižní ocenění „reddot design award 2006“.

Ocenění „reddot design award“ každoročně uděluje Design Zentrum Nordrhein Westfalen z Německa.  Soutěž probíhá ve třech kategoriích - „produktový design“, „komunikační design“ a „konceptový design“. V roce 2006 bylo do soutěže přihlášeno přes 5.000 produktů z více než 50 zemí světa. „reddot design award“ se tak řadí mezi nejvýznamnější designérské soutěže na světě. 

Wacom do soutěže nominoval svojí vlajkovou loď, LCD tablet Cintiq 21UX, který získal ocenění v kategorii „produktový design“, čímž následuje profesionální řadu tabletů Wacom Intuos3, která stejné ocenění získala za rok 2005. Na designu se podíleli průmysloví designéři ze společnosti RiskyBrand a také všechna tři celosvětová zastoupení Wacomu z Japonska, Spojených států a Německa.

Cintiq 21UX
LCD tablet Cintiq 21UX je určen především designérům, ilustrátorům, výtvarníkům a dalším tvůrčím profesionálům. Hlavní předností LCD tabletu je přesná koordinace  ruky a oka, protože práce perem probíhá přímo na ploše displeje.  Cintiq 21UX je profesionálním nástrojem se špičkovými parametry, např. velikost displeje (21.3 palců), UXGA rozlišení displeje (1.600 x 1.200 pixelů), vysoké rozlišení tabletu 5.080 dpi a 1024  úrovní přítlaku. LCD tablet Cintiq 21UX je kompatibilní s řadou Intuos3, takže na obou modelech je možné používat totožná pera a další doplňkové nástroje. Po stranách displeje jsou umístěna konfigurovatelná Express tlačítka (lze na ně nastavit např. otevírání oblíbených aplikací, klávesové zkratky apod.) a dotekové proužky, které v grafických aplikacích nahrazují nástroj Lupa. Tablet je možné připojit k počítači pomocí DVI nebo VGA připojení. Tablet datově komunikuje s počítačem přes USB port.

Bližší informace o „reddot design award“ najdete na stránkách www.red-dot.de.
Bližší informace o LCD tabletu Wacom Cintiq 21UX jsou k dispozici na www.amsoft.cz. 

Váš názor | Emailové schránky u Seznam.cz jsou obnoveny

Témata článku: Software, Wacom

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší