Vzdělávání prostřednictvím Internetu

13. prosince 1999
Hlídač připojení
Vyšší komerční akademie C.S.I. uvádí na trh „Vzdělávání prostřednictvím Internetu“.
Vzdělávání prostřednictvím Internetu
Na tiskové konferenci společností Vyšší komerční akademie C.S.I. a INTERNET On-Line byl prezentován nový pilotní projekt s názvem „Vzdělávání prostřednictvím Internetu“.

Myšlenka tohoto projektu (IP) vznikla na základě vlastních zkušeností autorů z realizace vzdělávacího procesu na Vyšší komerční akademii C.S.I. a inspirace potřebami praxe. IP si klade za cíl podílet se na zvýšení kvalifikace a profesionality tím, že nabídne efektivní způsob vzdělání všem zájemcům.

Při práci na tomto projektu, jsme si uvědomovali řadu přínosů i problémů, které jsou s využitím Internetu při vzdělávání spojeny. Proto je v současné době směrován především do oblasti celoživotního vzdělávání, resp. dálkového studia. Nabídka je tedy určena nejširší veřejnosti v podnicích primární, sekundární i terciální sféry, zaměstnavatelům i individuálním tuzemským a zahraničním zájemcům. Tedy všem, kteří si potřebují doplnit odborné vzdělání, v rámci systému celoživotního vzdělávání, které je pro praxi tolik potřebné, ale z mnoha důvodů ne pro všechny dostupné.

Naším přáním je také, aby projekt byl významným přínosem pro tělesně postižené a dlouhodobě nemocné spoluobčany, aby jeho prostřednictvím vzdělání přišlo za nimi a pomohlo v jejich integraci do společnosti nebo pomohlo vrátit smysl života. Internet – jako prostředek moderní komunikace takovou sílu má – je třeba ji jen smysluplně využít.

Projekt je připraven i pro využití ve sféře rekvalifikací.

Projekt zevnitř

Projekt počítá nejen s využitím elektronické pošty, ale i on-line vzdělávacích pomůcek, videotelekonferencí, s účastí na přednáškách prostřednictvím videozáznamů, globálních konzultací vyučujících se studenty a zároveň studentů mezi sebou.

Know-how použité v projektu je průběžně aktualizováno na základě zkušeností a poznatků tuzemských i zahraničních. O účastníky budou pečovat zkušení učitelé, kteří jsou odborníky ve svém oboru a mají bohaté pedagogické zkušenosti.

Představovaný projekt, předpokládá samozřejmě svůj další rozvoj. Má být v tom smyslu „živým produktem“, který musí nejen reagovat na potřeby svých uživatelů, ale i nabízet nové informace. Např. zprostředkovávat zajímavé přednášky ze zahraničních škol, vést diskuse k odborné problematice s představiteli firem a institucí.

Závěr

Přesvědčete se sami, máte jedinečnou šanci stát se jedním z prvních uživatelů vzdělávání prostřednictvím Internetu a zvýšit svoji konkurenceschopnost na trhu i mezi svými kolegy.

Vzdělávání s námi je živé, eficientní, komunikativní a provázané s praxí.

Váš názor Další článek: Hlídač připojení

Témata článku: Internet, Efektivní využití, Komerční sféra, Primární projekt, Využití, Projekt, Bohatá zkušenost


Určitě si přečtěte

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky