Výzkumný tým X-Force společnosti IBM Internet Security Systems vydal předpověď bezpečnostních trendů pro příští rok

Praha, 8. prosince – Výzkumný tým X-Force společnosti IBM Internet Security Systems dnes zveřejnil svůj předpoklad bezpečnostních trendů v roce 2007. Specialisté výzkumného týmu předpovídají rozšíření více cílených útoků spojených s krádežemi identit koncových uživatelů stejně jako nárůst kritických a vysoce rizikových zranitelností v prostředí podnikových sítí a sítí vládních organizací.
Výzkumný tým X-Force společnosti IBM Internet Security Systems vydal předpověď bezpečnostních trendů pro příští rok

Nárůst počtu cílených hackingových incidentů a krádeží identit přitom bude doprovázen poklesem výskytu v současnosti rozšířených plošných útoků napříč internetem, které využívají červy a viry. Přestože byl v letošním roce zaznamenán meziroční pokles podílu kritických a vysoce rizikových zranitelností, v příštím roce by se měla situace obrátit - zvláště pak v souvislosti s uvedením nového operačního systému Microsoft Vista na trh, což povede podle X-Force k objevům většího počtu kritických bezpečnostních chyb.

Výzkumný tým X-Force se rovněž připravuje na následující:

“Spear phishing” (cílené útoky na online uživatele) se v roce 2007 vyvine tak, že již nebude cílit pouze na uživatele online bankingu, ale zaměří se i na další zdroje včetně například online portfolií cenných papírů nebo systémů zdravotního pojištění. Příští generace tohoto malwaru užívaného ke krádežím identit se bude nadále chovat stále rafinovaněji a budovat uživatelské profily pro hacknuté účty při pokusech o automatické loginy na množství stránek s využitím stejných zcizených autorizačních údajů.
Podniky pochopí, že multi-faktorová autentifikace představuje těžkopádný a neefektivní způsob boje proti bezpečnostním ohrožením online bankingu a zaujmou aktivní roli v zabezpečení webových transakcí svých zaměstnanců.
Desktopové antivirové programy už nebudou v souvislosti s rozvojem behaviorálních technologií chápány jako samostatná zařízení, ale spíše jako část větších komplementárních bezpečnostních systémů.
Četnost zneužití skrze webové prohlížeče vzroste, zvláště díky komerčním malwarovým distributorům jako je SpyWare.

Témata článku: Prohlížeče, Internet, IBM, Kritická část, Kritická situace, Force, Stejná zranitelnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje