Vyzkoušejte Windows Server Longhorn ve verzi Beta 3

Praha – 26. dubna, 2007. Microsoft dnes nabídl první veřejně dostupnou testovací verzi nové generace serverového operačního systému Windows Server s kódovým označením Longhorn. Testovací verze nazvaná Beta 3 umožní zákazníkům vyzkoušet ve vlastním prostředí vylepšenou správu, vyšší bezpečnost a flexibilitu tohoto nového serverového operačního systému.
Vyzkoušejte Windows Server Longhorn ve verzi Beta 3

Windows Server Longhorn Beta 3 je od dnešního dne možné stáhnout. Uvolnění finální verze Windows Server Longhorn do výroby očekává Microsoft v souladu s dřívějšími plány v druhé polovině roku 2007.

„Až naši zákazníci Longhorn vyzkouší, zjistí, že se skutečně jedná o velmi inovativní produkt přinášející řadu nových možností, funkcionalit a především nástrojů pro snižování provozních nákladů,” říká Dalibor Lukeš, manažer serverové divize, Microsoft Česká republika. „Již nyní běží v Microsoftu i u našich zákazníků stovky serverů s operačním systémem Windows Server  Longhorn v ostrém provozu a zkušenosti jsou více než pozitivní.“

IT profesionálové čelí stále silnějšímu tlaku konkurence, nutnosti rychlého vývoje nových technologií, snižování rozpočtů a rostoucích potřeb podniků. Windows Server Longhorn je od základu postaven tak, aby pomohl snížit tento tlak zautomatizováním běžných denních úkonů, zvýšením bezpečnosti a nabídkou většího výkonu s menšími nároky na správu.

Podle interní studie je přibližně 70 % IT rozpočtu určeno na zajištění každodenního provozu. To ukazuje na vysoké nároky na uživatelskou podporu, sledování stavu infrastruktury a správu systémů a jejich aktualizací. Nové funkce Windows Serveru Longhorn snižují nároky na správu IT infrastruktury a uživatelskou podporu. Zároveň zvyšují spolehlivost a bezpečnost Windows serverů, neboť bezpečnost a ochrana zákazníků je pro Microsoft i celý IT průmysl jednou z hlavních priorit. Windows Server Longhorn proto nabízí vyšší úroveň zabezpečení a pomáhá předcházet nastávajícím útokům díky vylepšenému sledování stavu systému a podporou nových funkcí. Pro další zvýšení bezpečnosti se po instalaci Windows Serveru Longhorn Beta 3 rovněž automaticky zaktivuje Windows Firewall.

Důležitým faktorem úspěšného podnikání je také spolehlivý přístup k obchodním datům. Funkce jako klastrování, dynamické dělení disků a funkce automatického ladění síťových připojení ve Windows Serveru Longhorn automaticky spravují dostupné systémové zdroje, včetně paměti a síťového provozu. Jedině tak zajistí uživatelům rychlý přístup k firemní síti bez výpadků. 

Windows Server Longhorn, Windows Vista a systém Microsoft Office 2007 obsahují funkce, které při společném nasazení nabídnou zákazníkům ještě větší výhody v oblasti počítačových sítí, produktivity, bezpečnosti a efektivity práce.

Váš názor Další článek: Apple představil Final Cut Studio 2

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Nová studie, Výpadky paměti, Síťový provoz, Windows Server, Rychlý přístup, Ostrý provoz

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší