Vyzkoušejte on-line vysílání na vlastní kůži

Vyzkoušejte on-line vysílání na vlastní kůži

Sdílení zážitků a informací je pro člověka stejně přirozené, jako vzpřímená chůze po dvou nohách. Cílem společnosti Xpress TV je vyjít této přirozenosti vstříc a přinést uživatelům další kanál, kterým budou moci sdílet informace nebo své zážitky. Pokud vám již nestačí Facebook, Twitter, Skype či jiné podobné služby, připravte se na vysílání videa online. Jediné, co budete potřebovat, je notebook s webkamerou a připojení k internetu.

Společnost Xpress TV, s.r.o. přináší na český trh kvalitní on-line vysílání pomocí služby MyShowroom.TV. Cílem je umožnit uživatelům živé vysílání ve vysoké kvalitě pro co nejširší počet diváků. Nová služba je velmi vhodná např. pro přímé přenosy z jednání zastupitelstev měst a obcí, přenos sportovních akcí, přednášek z vysokých škol nebo živé vysílání z průběhu svateb či jiných důležitých akcí.

Technologicky zajišťuje živé vysílání služba MyShowroom.TV, která je postavena na technologii Microsoft Silverlight. Ta je standardní součástí operačních systémů Windows Vista a Windows 7. Do operačního systému Windows XP je možné podporu Silverlightu doinstalovat pomocí aktualizace, stranou nezůstává ani systém MacOS, v němž je Silverlight podporován také. Hlavní výhodou oproti rozšířené technologii Flash je nižší datová náročnost při zachování stejné kvality neboli nižší nároky na připojení k internetu. Nechybí ani možnost přenášení videa ve Full HD kvalitě nebo pořádání online anket během vysílání. Po ukončení přenosu je video automaticky uloženo na server, odkud může být nadále sdíleno pomocí přímých odkazů nebo vkládáno do webových stránek.

Pro koho je služba určena?

Vzhledem k velké univerzálnosti služby MyShowroom.TV jsou možnosti využití prakticky neomezené. Za hlavní oblasti využití lze ale považovat:

  • Firemní akce – přímé přenosy z tiskových konferencí, uvádění nových produktů
  • Obce a zastupitelstva – přímé přenosy z jednání zastupitelstev
  • E-learning – přímé přenosy z přednášek a seminářů
  • Hudební kluby – živé náhledy na dění v hudebních a tanečních klubech (online vysílání se automaticky objeví i na serveru Rave.cz)
  • Soukromé akce – svatby, oslavy, večírky
  • Rádia – živé přenosy rozhovorů se zajímavými hosty nebo přenos dění ve studiu
  • Sportovní akce – živé přenosy z fotbalových, hokejových či jiných sportovních utkání nejen lokálního významu

„Cílem společnosti Xpress TV je přinést kvalitní online vysílání skutečně všem. Doufáme, že se nám podařilo najít mezeru na trhu, kterou se snažíme zacelit kvalitní službou MyShowroom.TV. Mezi hlavní výhody patří kvalita vysílání (i ve Full HD rozlišení), nízká datová náročnost, jednoduchá obsluha pomocí aplikace Studio a samozřejmě nepřetržitá podpora našich zákazníků. Služba MyShowroom.TV je v současnosti velmi rozšířena v Maďarsku, kde jejich výhod využívá např. společnost Microsoft při přenosech tiskových konferencí. U nás jsme se již aktivně podíleli na přenosech z hudebních festivalů Sázava Fest 2010 nebo FEL Fest 2010 a začínáme spolupracovat s rádii nebo serverem www.Rave.cz.“, říká Oliver Dlouhý, jednatel společnosti Xpress TV, s.r.o.

Vysílání i ve Full HD kvalitě zdarma

K provozování online vysílání se používá propracovaná aplikace MyShowroom Studio, která nabízí přepínání signálu až z šesti různých zdrojů (webkamer, pracovní plochy, mikrofonů atd.) Výsledkem může být velmi živý a dynamický přenos srovnatelný s vysíláním komerčních televizí. Studio navíc klade velký důraz na jednoduché a intuitivní ovládání, což bude během následujících dnů podpořeno i překladem do češtiny. Nechybí ani podrobné statistiky sledovanosti nebo vložení staršího videa do archivu na serveru. Z odvysílaných programů je pak možné snadno sestavit vlastní videoarchiv. Kvalita vysílání závisí především na rychlosti připojení k internetu směrem od vysílajícího uživatele (upload), při rychlém připojení je možné vysílat i ve Full HD kvalitě (1080p).

Pokud vás nová služba zaujala a chcete si ji zdarma vyzkoušet, navštivte stránky www.myshowroom.tv, kde si po krátké registraci můžete stáhnout aplikaci Studio a vyzkoušet živé vysílání až pro tři diváky. Podrobné informace o službě MyShowroom.TV i nabízených variantách naleznete na adrese www.xpresstv.cz.

Další článek: Týden Živě: Apple vydělává. Microsoft také a více

Témata článku: Česká televize živé vysílání, Přímý signál, Hlavní cíl, Internet TV, Přenos, Vysílání, E-Learning, Webkamery, Živé video, Archiv české televize, Televize akce, Hudební služba, Televize online, Webkamery online, Vysoká náročnost, Webkamery zdarma, Full, Velká náročnost, Přímý přenos, Full HD, Silverlight, Živý přenos, Kvalitní notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor