Vývoj fotoaparátu značky Canon pomocí NX

Návrh průmyslového designu a stylu výrobku pomocí systému NX umožnily Canonu optimalizovat velmi populární digitální fotoaparát EOS 20D.
Vývoj fotoaparátu značky Canon pomocí NX

Společnost Canon si dala vysoké cíle při přepracování fotoaparátu EOS 10D zaměřeného na pokročilé amatéry a profesionální fotografy. Cílem bylo vytvořit fotoaparát, který má jednak vysoké rozlišení a zároveň je dostatečně rychlý.  Zpravidla se totiž rychlost se zvyšujícím se rozlišením snižuje.  Společnost Canon si ale přála, aby byl nový výrobek EOS 20D schopen zachytit 5 obrázků s vysokým rozlišením za jednu sekundu.

Jde o příklad „agresivního designu“, který má výsledně větší konkurenceschopnost produktu a vyšší přidanou hodnotu. Další výzvou u výrobku EOS 20D byl jeho tvar.  Tak jako u ostatních Canon fotoaparátů i tento musel být pro uživatele velmi pohodlný.  Ergonomický tvar byl klíčový. Důležitý však byl také estetický vzhled produktu, aby byl schopen konkurovat ostatním výrobkům vystavených v obchodě.

Aby společnost Canon zaujala trh fotoaparátů pro pokročilé a profesionály chtěla uvést nový výrobek co nejrychleji. To samozřejmě zahrnuje překonat tradiční problémy ve formě nedorozumění mezi oddělením konstrukce a výrobou, které často vedou k nutným změnám. Bylo také nutno navrhnout proces, který by dovolil rychlé vyhodnocení více možných tvarů, aby nový fotoaparát perfektně vyhověl požadavkům trhu.

EOS 20D se stal hitem. V kratším časovém úseku bylo vyhodnoceno více konstrukčních návrhů – aby byl vytvořen atraktivní, ergonomický tvar.  Komunikace s využitím 3D modelů zabránila zbytečným nákladům ve výrobě.  Doba nutná pro vývoj produktu se rapidně snížila, čímž se snížily také náklady.  S fotoaparátem EOS 20D se Canon zaměřil na náročný segment trhu digitální fotografie (pro pokročilé amatéry a profesionály) se zrychleným vývojem výrobku.

Váš názor Další článek: „Čokoládový“ MP3 přehrávač od LG

Témata článku: Canon EOS, Náročný profesionál, Vysoké rozlišení, EOS, Profesionální segment, Profesionální fotograf, Výrobek

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší