Vývoj automobilů ve společnostech Volkswagen a Audi bude založen na platformě Teamcenter od společnosti Siemens PLM Software

19. března 2008
Google musí přejmenovat Gmail
Vývoj automobilů ve společnostech Volkswagen a Audi bude založen na platformě Teamcenter od společnosti Siemens PLM Software

Siemens PLM Software, samostatná obchodní jednotka divize Siemens Industry Automation společnosti Siemens a přední světový poskytovatel PLM softwaru a služeb získal významnou objednávku od společnosti Volkswagen na dodávku a implementaci PDM produktu Teamcenter®.

Volkswagen jako vedoucí společnost na evropském automobilovém trhu začne používat řešení Teamcenter v celém vývojovém a výrobním procesu. Důvodem pro nasazení řešení Temcenter je zprůhlednění všech procesů tak, aby v libovolné fázi kteréhokoli procesu byly známy všechny důležité informace o výrobku, produktivitě a nákladech. Nasazení celopodnikového projektu pro správu dat (K-PDM) ve společnosti Volkswagen bude trvat několik let a v konečné fázi zahrne až 45 000 uživatelů. Základním cílem projektu K-PDM je vybudování efektivních a konzistentních procesů uvnitř celosvětové sítě všech procesů vývoje a plánování výrobku.

K úspěchu programu napomáhá několik základních prvků - přesná data a synchronní podpora všech značek v libovolné lokalitě, v různých oblastech a na různých úrovních, včetně dodavatelů a spolupracujících vývojových partnerů. K-PDM projekt také zahrnuje stávající IT základnu, která bude sloučena a náklady s ní spojené budou optimalizovány. Cíle bude dosaženo prostřednictvím jedinečného změnového projektu společnosti Volkswagen, který je založen na jednotném celopodnikovém řešení správy produktových dat.

Projekt bude realizován v několika následujících letech na potvrzených vývojových projektech a na různých úrovních napříč celou skupinou Volkswagen. Po úspěšném dokončení fáze 0 a rozhodnutí o přechodu do produkčního provozu, které padlo v listopadu 2007, bude Teamcenter používán ve výrobě budoucích automobilových projektů Volkswagenu a Audi.

„Jsme potěšeni, že můžeme nabídnout naše služby společnosti světové třídy jako je Volkswagen, která tak začne používat vedoucí PLM technologii na všech vývojových projektech,“ řekl Tony Affuso, ředitel a CEO společnosti Siemens PLM Software. „V Siemens PLM Software jsme pyšní na to, že řešení Teamcenter umožní společnosti Volkswagen lépe inovovat a spolupracovat, a zároveň urychlí vývojový cyklus, zvýší konkurenceschopnost a upevní její vedoucí pozici v odvětví."

Volkswagen Group, se sídlem ve Wolfsburgu, je největším výrobcem automobilů v Evropě a jedním z největších na světě. V roce 2007 Volkswagen Group dodala svým zákazníkům 6.189 milionů vozidel (2006: 5.734 milionů). Volkswagen zaměstnává téměř 325 000 lidí, působí ve třinácti evropských zemích, a v dalších 6 zemích Spojených států amerických, Asie a Afriky. Volkswagen Group vlastní 8 značek - Volkswagen, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT a Škoda, svá vozidla prodává ve více než 150 zemích světa. Více informací najdete na www.audi.com nebo www.volkswagen.com

Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává zhruba 400.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle jejich individuálních potřeb. Siemens nabízí svým zákazníkům ve 190 zemích inovativní technologie a komplexní know-how. Společnost byla založena před 160 lety a působí v oblastech informace a komunikace, automatizace a pohony, energetika, doprava, zdravotnictví a osvětlení. V obchodním roce 2006/2007 (skončil 30. září 2007) společnost Siemens dosáhla tržeb 72,4 miliard EUR a čistého zisku 3,9 miliardy EUR.

Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 18.500 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2006/2007 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat téměř 68,8 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.

Více informací najdete na http://www.siemens.com/plm a http://www.siemens.cz/plm

Témata článku: Software, Audi, Bentley, Lamborghini, Seat, Siemens, Volkswagen, Cílové nasazení, Pohon, Budoucí automobil, Největší spojení, Bugatti, Volkswagen Group, Konečná fáze, Komplexní projekt, Evropská úroveň, Největší projekt

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí