Vysokorychlostní Internet šetří váš čas aneb Super rychlý internet od RIO Media

28. září 2010
Superpočítačová honba za výkonem
Vysokorychlostní Internet šetří váš čas aneb Super rychlý internet od RIO Media

Vysokorychlostní Internet není doménou pouze velkých firem – nyní se stává dostupným i našim domácnostem. Řada alternativních telekomunikačních společností nabízí připojení za dobrou cenu. S mimořádně výhodnou nabídkou pak lokálně přichází RIO Media. Připojení o rychlosti 50/50 Mbps firma nabízí za neuvěřitelných 238 Kč měsíčně. Stažení filmu pak trvá necelé 2 minuty. Pro srovnání s připojením o rychlosti 1 Mbps to je 93 minut,4 Mbps pak 23 minut.

Sledování on-line televize nebo oblíbeného pořadu z archívu televizního kanálu, stahování filmů, videohovory s přáteli a kamarády navzdory vzdálenostem v perfektní kvalitě, hraní nejnovějších typů her, posílání fotografií nebo jen vyhledávání informací na Internetu jsou činnosti, které se již staly nedílnou součástí každodenního života.

Rychlost dnešní doby zvyšuje i nároky na rychlost komunikace. Se standardním připojením o rychlosti kolem 1 Mbps trvá stahování jedné standardní fotografie o velikosti 2 MB 16 sekund, při rychlosti Internetu 50 Mbps se doba stahování zkrátí na 0,32 sekundy, kdy tedy její stahování ani nevnímáme.

Celovečerní film ve vašem počítači za 2 minuty aneb Než se vám udělá popcorn v mikrovlnné troubě…

Nabídka rychlostí připojení k Internetu se u různých poskytovatelů liší – od 256 kbps, přes 1 Mbps, 4 Mbps, 25 Mbps až po 100 Mbps –, avšak liší se také ceny za poskytnuté služby.

Společnost RIO Media nabízí na svých pevných sítích vysokorychlostní Internet standardně s parametry na plně optické síti 50/50 Mbps nebo na opticko-metalické síti 25/5 Mbps (rychlost stahování/rychlost odesílání) za akční cenu 238 Kč/měsíc, kdy si film stáhnete za necelé 2 minuty, písničku za necelou sekundu, stahování fotografií prakticky ani nevnímáte – to vše, aniž byste museli mít pevnou linku. Důležitá je také vysoká přenosová rychlost pro odesílání dat z počítače uživatele, například pro ty, kteří si potřebují výsledky své práce průběžně rychle ukládat.

Přehledná tabulka, kolik času ušetříte s rychlejším internetovým připojením

Doba stahování

Rychlost připojení

Film (700 MB)

Písnička (5 MB)

Fotografie (2 MB)

256 kbps

373 minut

160 sekund

64 sekund

1Mbps

93 minut

40 sekund

16 sekund

4 Mbps

23,3 minut

10 sekund

4 sekund

10 Mbps

9 minut

4 sekundy

1,6 sekund

25 Mbps

3,7 minuty

1,6 sekundy

0,64 sekund

50 Mbps

1,9 minuty

0,8 sekundy

0,32 sekund

 

Další článek: Superpočítačová honba za výkonem

Témata článku: Písnička, Rio, Popcorn, Stahování, Akční film, Mine

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší