Vysoce kvalitní zvuk i obraz – nový Satellite A660 s 16palcovým displejem

Vysoce kvalitní zvuk i obraz – nový Satellite A660 s 16palcovým displejem

Štíhlý krasavec s propracovanými funkcemi pro dokonalý multimediální zážitek

Toshiba Computer Systems, divize společnosti Toshiba Europe GmbH, dnes oznámila uvedení nového modelu Satellite A660 – nejnovějšího přírůstku do portfolia notebooků značky Toshiba, který je navržen speciálně pro zábavu s multimedii. Displej má úhlopříčku 16" (40,6 cm) a předurčuje tento model uživatelům, kteří hledají výkonný a zároveň štíhlý notebook se stylovým designem, vybavený multimediálními a dalšími zábavními funkcemi. Notebook Satellite A660 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během druhého čtvrtletí 2010.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přehrává hudbu i v režimu spánku

Využití multimediálních aplikací je pro mnoho lidí při každodenním používání počítače zásadní. Výbava notebooku Satellite A660 je s ohledem na splnění tohoto požadavku dokonalá – nabízí prvotřídní zážitek z perfektně podaného obrazu, který podpoří špičková technologie pro zpracování zvuku Dolby® Advanced Audio. Realistický a plný zvuk poskytují stereo reproduktory Harman Kardon. Nová funkce „Sleep-And-Music“ umožňuje přehrávat hudbu z připojeného přehrávače MP3 souborů i tehdy, když je notebook v režimu spánku nebo je vypnutý.

HD kvalita bez ohledu na zdroj obsahu

V určitých konfiguracích se model Satellite A660 dodává s přepisovací Blu-ray mechanikou, která umožňuje nejen přehrávat filmy v HD rozlišení, ale lze ji současně využít pro ukládání až 50 GB dat na dvouvrstvé disky. Notebook je dále vybaven funkcí Resolution+, což je aplikace, jež v reálném čase převzorkuje obrazový obsah se standardním rozlišením na téměř HD rozlišení a provede jeho barevnou korekci. Díky tomu posunuje zážitek ze sledování videa na novou úroveň a přitom zůstává cenově dostupný.

Streaming videa – snadný a bezdrátový

Ovladač Toshiba Media Controller pomáhá uživatelům snadno a intuitivním způsobem sdílet a streamovat fotografie, videa nebo hudbu mezi připojenými zařízeními s podporou DLNA®.

Součástí softwarové výbavy notebooku Satellite A660 je dále Toshiba Media Controller Plug-in pro webový prohlížeč Internet Explorer umožňující komfortní streamování flashových videí z YouTube na připojený televizor s certifikací DLNA.

Satellite A660 je první řadou notebooků značky Toshiba uváděnou v regionech EMEA, jejíž modely jsou vybaveny nedávno ohlášenou technologií Intel® Wireless Display, která uživatelům umožňuje bezdrátově streamovat videa a hudbu z notebooku do televizoru vybaveného touto technologií. Bezdrátový přenos obrazu je možné používat souběžně s bezdrátovým WiFi připojením.

Nová odolná a texturovaná povrchová úprava

Multimediální funkce a výpočetní výkon notebooků Satellite A660 doplňuje špičkový design, představující novou klávesnici s tlačítky oddělenými mezerami a velmi odolné černé provedení s texturovanými plochami, které jsou příjemné na dotek.

Šetrný k životnímu prostředí a podporující udržitelný rozvoj

Jako odpovědný člen celosvětového společenství zaručuje společnost Toshiba, že všechny její notebooky plně odpovídají evropským směrnicím WEEE (likvidace elektronických odpadů) a RoHS (omezení používání nebezpečných látek), čímž účinně snižuje dopady na životní prostředí díky eliminaci používání olova, rtuti a některých dalších nebezpečných látek. Systém Toshiba Eco Utility navíc pomáhá snížit celkovou spotřebu notebooku. Model Satellite A660 splňuje požadavky ENERGY STAR® 5.0.

Chcete-li si stáhnout fotografie nového notebooku Satellite A660, navštivte laskavě knihovnu fotografií pro média Toshiba Press Lounge Image Library: www.toshiba.eu/images 

Fakta a čísla*

 • CPU: Intel® Core™ i7 (Quad Core), Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i3
 • Microsoft® Windows 7 Home Premium
 • RAM: až 8 GB DDR3 (1033 MHz)
 • 2,5" HDD až 640 GB
 • Displej TruBrite® HD s úhlopříčkou 40,6 cm (16") s LED podsvícením a poměrem stran 16:9, 1366 x 768 pixelů
 • GPU: až NVIDIA® GeForce® GT 330M s 1 GB VRAM
 • 3 x USB 2.0, eSATA/USB combo port s funkcemi USB Sleep-and-Charge a Sleep-and-Music, čtečka paměťových karet Multi-Card Reader, HDMI
 • Bluetooth 2.1 + EDR, WLAN (802.11 b/g/n), Intel® Wireless Display, Gigabit Ethernet*
 • Numerická klávesnice s 10 tlačítky, Touch Pad s ovládáním pomocí gest „Gesture Control“
 • Rozměry: 379 mm x 254 mm x 28 mm (vpředu) / 35 mm (vzadu)
 • Přepisovací Blu-ray™ mechanika (přehrávání, přepisování a záznam) / optická mechanika DVD Super Multi Drive
 • Toshiba Media Controller, Toshiba Media Controller Plug-in pro Internet Explorer
 • Funkce Resolution+
 • Toshiba LifeSpace – aplikace pro organizaci dat
 • Hybridní TV Tuner* (analogový / DVB-T) s dálkovým ovládáním
 • Webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a funkcí rozpoznávání obličeje Toshiba Face Recognition

* v závislosti na konfiguraci a místní dostupnosti

Témata článku: DLNA, Harman Kardon, Home Design, Intel Core I3, LED TV, Lounge, Multi, Plug In, Rohs, Toshiba Satellite, Bezdrátová klávesnice k tv, Led televizory, Notebooky toshiba, Nové televizory 2016, Numerická klávesnice k notebooku, USB DVB-T tunery k notebookům, Harman, Resolution, Rozlišení, Připojená klávesnice, Nová fotografie, Vybavený model

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí