Výsledky společnosti Symantec

27. ledna 2000
Aféra: dva TH´systemy
Silný výkon na evropském korporačním trhu přispívá k pátému po sobě jdoucímu čtvrtletí rekordních příjmů pro Symantec.
69 % růst v evropských tržbách v oblasti korporačních zákazníků a páté po sobě jdoucí čtvrtletí rekordních příjmů

Světový obrat se zvyšuje o 29% na $201 milionů za třetí fiskální čtvrtletí roku 2000

Silný výkon na evropském korporačním trhu přispívá k pátému po sobě jdoucímu čtvrtletí rekordních příjmů pro Symantec.

Společnost oznámila celkové tržby $201 milionů za třetí fiskální čtvrtletí roku 2000, nárůst o 29 % za stejné čtvrtletí v minulém roce. Region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA), pobočky v Leiden, Nizozemí, přispěly $54 miliony – zvýšení o 18 % za stejné čtvrtletí oproti minulému roku.

Výkon v EMEA vzrostl o 69 % v korporačním obchodu, který zahrnoval 53 licenčních smluv s více než 10 000 přístupy na každou. Ve Francii, 47 z 50 největších společností mají licenční smlouvu se Symantecem.

Světové tržby v detailech
  • Příjem na akcii před amortizací, jednorázovými poplatky a příjmy byl $0,59, což představuje 37 % zvýšení za stejné čtvrtletí minulého roku. Čistý příjem před amortizací a jednorázovými poplatky a příjmy byl $37 milionů, oproti $25 milionům v minulém roce.

  • Příjem na akcii po amortizaci, ale před jednorázovými poplatky a příjmy byl $0.53, což znamená zvýšení o 29 % za stejné čtvrtletí minulého roku. Příjem na akcii po amortizaci a po jednorázových poplatcích $2,2 milionu, ale před jednorázovými příjmy byl $0,50.

  • Odprodej řady produktů ACT! a Visual Café na konci čtvrtletí zaznamenal v jednorázových příjmech na akcii zvýšení o $0,91. Jako důsledek, příjem na akcii po amortizaci, jednorázových poplatcích a zahrnutém dopadu odprodeje byl $1,41 na akcii.
”Tým Symantecu pracoval velmi těžce po celém světě a výsledkem jsou perfektní čísla. Silná maloobchodní poptávka během prázdninového období, kombinována se zaměřeným úsilím na snížení nákladů, přinesla velmi dobrou návratnost během třetího čtvrtletí,” řekl John W.Thompson, předseda, president a CEO Symantec. ”Navíc za páté po sobě jdoucí čtvrtletí, jsme viděli naše tržby licencí růst nejméně o 40 % rok za rokem.

Výkon v maloobchodě
Podle světových údajů, tržby u zákazníků ve třetím fiskálním čtvrtletí vzrostly o 22 % ve srovnání za stejné období v loňském roce. Růst byl řízen dodáním devíti nových maloobchodních produktů v září, které vedly silnou maloobchodní poptávku v prosinci.

Pokračováním v zaměření na strategii zákazníka v prosinci, Symantec uvedl Norton Internet Security, jediný produkt, který dodává podrobnou řadu ochranných technologií k určování širokých potřeb zákaznického trhu, zahrnující osobní firewall kombinovaný s virovou ochranou a URL filtrací.

Výkon v licencích
Tržby v licencích za třetí fiskální čtvrtletí roku 2000 vzrostly o 40 % oproti stejnému období v loňském roce a představují 46 % z totálních tržeb Symantec.

Noví světoví zákazníci za čtvrtletí jsou Deutsche Post, KPMG Hong Kong a University of Southern California.

Během čtvrtletí, Symantec oznámil dohodu s Phil Solkem jako více prezidentem odpovědným za založení globální organizace Professional Services na pomoc velkým společnostem identifikovat a implementovat podrobná ochranná řešení pro stále více komplexní enterprise prostředí.

Symantec navíc uvedl nové enterprise produkty během čtvrtletí, mezi které patří: Norton Ghost for NetWare 2.0, Speed Disk 5.0 for Windows NT Workstations a Norton AntiVirus for Firewalls 1.5.

Růst na mezinárodních trzích
Ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2000 představovaly mezinárodní tržby 42 % celkových tržeb, zvýšení o 30 % za stejné období minulého roku. V oblasti EMEA vzrostly tržby o 18 %, v Asia Pacific o 49 % a v Japonských regionech o 57 %.

O společnosti Symantec
Symantec je světový lídr v oblasti softwarových utilit pro podnikové a osobní využití. Produkty a řešení Symantecu pomáhají zvyšovat uživatelskou produktivitu tím, že udržují jejich počítače v bezpečném a spolehlivém provozu, kdekoli a kdykoli. Symantec nabízí širokou škálu řešení a je vyhlášen spokojeností svých zákazníků a oblíbeností svých značek. Akcie Symantecu jsou obchodovány na burze Nasdaq pod symbolem SYMC. Informace o společnosti a jejích produktech jsou přístupné na webovské adrese www.symantec.com.
Váš názor Další článek: Aféra: dva TH´systemy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,