Výsledky společnosti ON Semiconductor

Hospodářské výsledky společnosti ON Semiconductor za čtvrté čtvrtletí roku 1999
Výsledky společnosti ON Semiconductor
Společnost ON Semiconductor oznámila hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku. Společnost dosáhla čistých výnosů z výroby ve výši 427,8 milionů USD a příjmů EBITDA (příjmy před úročením, zdaněním, odpisy a amortizací) ve výši 102,1 milionů USD. Celkové čisté výnosy z výroby za rok 1999 byly 1,6 miliard USD, což je nárůst o 10,3 % oproti roku 1998. Roční příjmy EBITDA byly 372 milionů USD, což bylo navýšení o 47,3 % oproti roku 1998 (bez 189,8 milionů USD restrukturalizačních nákladů v roce 1998).

„Nárůst našeho čistého výnosu na 427,8 milionů ve čtvrtém čtvrtletí roku 1999 představuje zvýšení o 1,4 % oproti třetímu čtvrtletí roku 1999 a zároveň nárůst o 19 % oproti čtvrtému čtvrtletí 1998", řekl Steve Hanson, president a hlavní výkonný činitel společnosti ON Semiconductor. "Nejvíce jsem potěšen, že ve čtvrtém čtvrtletí roku loňského roku došlo k výraznému zvýšení našich příjmů EBITDA na 102,1 milionů USD (23,9 % z našich čistých příjmů z výroby), což představuje zvýšení o 4 % oproti třetímu čtvrtletí roku 1999 a o 26,2 % oproti čtvrtému čtvrtletí 1998. K tomuto nárůstu příjmů EBITDA došlo především díky zvýšení čistých výnosů z výroby a úspory nákladů spolu s restrukturalizačním plánem, který byl iniciován ve druhém čtvrtletí roku 1998.“

Celkové kapitálové výdaje za rok 1999 byly přibližně 127 milionů USD, z čehož přibližně 80 % bylo spojeno s naší investiční strategií v oblastech s nízkými náklady. To zahrnuje investice do výroby čipů ve výši 28 milionů USD v Guadalajara v Mexiku, 11 milionů USD v Piešťanech na Slovensku a 17 milionů USD v Rožnově v České republice, jakož i zpracovatelské investice na testování a montování ve výši 22 milionů USD v Leshan v Číně, 4 miliony USD v Rožnově v České republice a 17 milionů USD do různých Asijských továren. Společnost předpokládá, že kapitálové výdaje v roce 2000 budou přibližně 150 milionů USD a budou vynaloženy na další realizaci naší strategie využívání oblastí s nízkými náklady.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 1999 společnost zavedla nové výrobky pro aplikace, jenž ovládají napájení, včetně regulátoru zesilovače výkonu pro mobilní telefony, především sloužící pro evropský trh, napájeného integrovaného obvodu pro přenosná elektronická zařízení, přepínacího napájeného integrovaného obvodu pro monitory počítačů a nízko napěťových MOSFETů pro síťování a počítačové užití, pro trh bezdrátové a spotřební elektroniky. Společnost ON Semicondictor se nadále zaměřuje na posílení své pozice v oblasti řízení napájení zlepšováním a modernizováním svého portfolia analogových integrovaných obvodů v souladu s potřebami trhu.

Společnost rozšířila svou ECL (emitově vázanou logiku) v logickém souboru PSTM vysoce výkonných silikónových logických integrovaných obvodů během čtvrtého čtvrtletí zaváděním nových elektronických součástek zaměřených pro použití při síťování (zapojování do sítě), pro trh špičkových počítačů vysoké kvality a SONETů (synchronních optických sítí).

Společnost Semiconduktor je bývalá větev Motoroly, kterou získala skupina Texas Pacific Group 4. srpna 1999. Výsledky zprávy jsou pro forma za dobu před touto transakcí. Neauditované pro forma finanční informace (předběžné informace) obsažené v tomto prohlášení pro tisk se zakládají na skutečných historických finančních informací Semiconductor Components Group Motoroly upravených pro uskutečnění rekapitalizace společnosti v srpnu 1999. Tyto předběžné informace jsou předkládány jako kdyby společnost ON Semiconductor byla nezávislou společností pro předkládané údobí. Tyto předběžné informace byly vypracovány za použití prognóz a jsou poskytovány pro ilustrativní účely. Jejich záměrem není zastupovat a představovat skutečné finanční informace společnosti.

O společnosti ON Semiconductor

Společnost ON Semiconductor je jednou z největších nezávislých dodavatelů polovodičových součástek na světě s dodávkami ve výši 19 miliard kusů v roce 1999. Portfolio společnosti ON Semiconductor, jenž je přes 16 000 výrobků, zahrnuje rozsáhlou škálu standardních analogových a standardních logických integrovaných obvodů a nejširší diskrétní portfolio polovodičů v tomto odvětví.

Váš názor Další článek: Ocenění pro společnost EXPERT & PARTNER

Témata článku: Sonet, Výše, Historický telefon, Nízký příjem, Ebitda, Pacific, Asijský trh, Hanson, Nové Mexiko


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky