Vyroben 50-ti miliontý objektiv Canon EF – další milník v historii produktů Canon EOS

Vyroben 50-ti miliontý objektiv Canon EF – další milník v historii produktů Canon EOS

Společnost Canon dnes oznámila vyrobení 50-ti miliontého objektivu EF pro proslulou řadu špičkových fotoaparátů EOS. Zaznamenala tak další významný mezník ve více než 20-ti leté tradici inovací těchto technologií s cílem nabízet fotografům produkty nejvyšší kvality.

Tento úspěch, jehož bylo dosaženo při výrobě objektivu EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, je význačnou událostí v neuvěřitelně dynamickém příběhu, v němž Canon vyrobil přes 10 milionů objektivů za období kratší dvou let.

V tomto příběhu, který začal v roce 1987 s příchodem prvního fotoaparátu systému EOS – modelu EOS 650, společnost Canon zaznamenala bezpočet převratných úspěchů ve vývoji technologií:

·1987 – Canon uvedl na trh první objektiv s ultrazvukovým motorkem USM (Ultrasonic Motor) – EF 300mm f/2.8L USM – pro profesionální sportovní fotoreportéry a fotografy živé přírody.

·1995 – Byl představen první vyměnitelný objektiv se stabilizátorem obrazu – EF 75-300mm f/4-5.6 IS USM – pro nadšené fotografy sportů a živé přírody.

·2001 – Světlo světa spatřil první objektiv s vícevrstvými difrakčními optickými členy z dílny společnosti Canon – EF 400mm f/4 DO IS USM – pro profesionální fotografy sportů a živé přírody na cestách.

·2008 – Na trh přišel první objektiv s povrchovou vrstvou SWC (Subwavelength Structure Coating) – EF 24 mm F/1.4L II USM – pro profesionální fotografy-krajináře.

·2009 – Na trh byl uveden první objektiv s hybridním stabilizátorem obrazu (Hybrid IS) – EF 100mm f2.8L Macro IS USM – speciálně navržený pro makrofotografii.

·Nejnovějším objektivem, uvedeným na trh v roce 2010, je nový vysoce kvalitní teleobjektiv EF 70-200mm f/2.8L II IS USM se zoomem pro všechny typy profesionální fotografie.

„Dnešní zpráva dokládá naši úžasnou schopnost růstu a adaptability, díky níž jsme dosáhli tohoto velkého úspěchu za tak krátkou dobu,“ řekl Kazuyuki Suzuki, generální ředitel divize Lens Products Marketing Management společnosti Canon Inc. „S pocitem hrdosti si uvědomujeme, že pomáháme bezpočtu fotografů všech dovednostních úrovní svými DSLR produkty, mezi něž patří i nedávno uvedený model 7D, navržený tak, aby uživatelům nabídl zcela nový prožitek z fotografování.“

Canon v současnosti nabízí nejširší sortiment DSLR objektivů zahrnující 60 modelů dostupných na celém světě. I v nadcházejících letech bude Canon uplatňovat strategii technické inovace, od designu optických systémů až po elektroniku a výrobní inženýrství, s cílem nadále přispívat k budování nové fotografické kultury.

Témata článku: Canon, Canon EOS, Canon EOS 7D, EOS, Macro, Sporty, Suzuki, Objektivy, Objektivy canon, První společnost, Profesionální fotograf, První uvedení, Svět motorů, Špičkový sport, První model, Příběh, První motor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí