Výrazný nárůst počtu HD kanálů na satelitech Astra

Betzdorf, 15. března 2007: Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES (Euronext Paris a Luxemburg Stock Exchange: SESG) oznámila výrazný nárůst počtu High Definition (HD – vysoké rozlišení) kanálů vysílaných prostřednictvím satelitního systému ASTRA.
Výrazný nárůst počtu HD kanálů na satelitech Astra

Společnost ASTRA přenáší 26 kanálů v kvalitě HD v rámci Evropy včetně britských HD kanálů stanic BSkyB, Discovery, National Geographic a History Channel, francouzských CANAL+, M6 a TF1 a německých Premiere, ProSieben, Sat1 a Anixe. Celkový počet všech vysílaných HD kanálů v Evropě na konci roku 2006 činil 36, což představuje výrazný nárůst oproti pouhým šesti v roce 2005*.

Očekává se, že do roku 2010 počet kanálů HD vzroste na čtyřnásobek až na cca 160. SES ASTRA očekává, že do r. 2010 bude přenášet zhruba 100 kanálů v kvalitě HD. Podle odborných odhadů* bude v západní Evropě v té době sledovat HDTV prostřednictvím satelitu téměř 9 milionů domácností, což představuje 60 procent všech domácností vybavených technologií HDTV.

„Nárůst nabídky HD na satelitech ASTRA ukazuje, že náš satelitní systém i nadále hraje vedoucí roli v digitalizaci a rozšiřování nabídky HD v celé Evropě,“ uvádí Alexander Oudendijk, hlavní obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Nárůst je rovněž dokladem rostoucího zájmu vysílacích společností o technologii HDTV a výhod, které jim satelitní systém ASTRA nabízí: vysoká přenosová kapacita, široký geografický záběr a kvalita přenosu. Jsme přesvědčeni o tom, že další urychlení vývoje HD podpoří trvalý a konzistentní přechod od analogového k digitálnímu vysílání.“

* Zdroj: Screen Digest

Váš názor Další článek: CeBIT 2007: Novinky Fujitsu Siemens Computers

Témata článku: Alexander, Evropa, Kanál, Discovery Channel, National Geographic, History, Astra, Francouzská společnost, Astro, Discovery

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší