Výpisy z katastru nemovitostí lze nyní získat i u dalších poskytovatelů

Praha, 15. srpna 2006 – Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) dnes oznámil, že ve spolupráci se společností Ness úspěšně dokončil zavedení elektronické značky k výpisům z katastru nemovitostí pomocí dálkového přístupu do Informačního systému katastru nemovitostí. Tím se stal prvním orgánem veřejné správy, který umožňuje subjektům, stanoveným legislativou, poskytovat občanům ověřené výpisy z veřejného registru.. Prvními, kteří začali tuto službu nabízet, se stali notáři. V blízké budoucnosti se k nim připojí i obce, Česká pošta. a Hospodářská komora.
Výpisy z katastru nemovitostí lze nyní získat i u dalších poskytovatelů

Dálkový přístup k údajům katastru po internetu funguje již pátým rokem a za tu dobu poskytl zákazníkům takřka 2 mil. výstupů na 7 milionech stranách.

 

„Zavedení elektronické značky k výstupům dálkového přístupu do Informačního systému katastru nemovitostí v souladu s příslušnou legislativou podstatně usnadní komunikaci mezi občany a orgány státní správy i mezi subjekty trhu s nemovitostmi,“ řekl Ing. Oldřich Pašek, místopředseda ČÚZK. „Náš úřad chce i v budoucnosti patřit mezi průkopníky elektronizace ve státní správě.

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Patrik 21. 8. 2006 9:30:43
    Jsem projektant, a vím, co obnáší získat leckdy výpis z KN. Ale k čemu mi...
Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky