Výpisy z katastru nemovitostí lze nyní získat i u dalších poskytovatelů

Praha, 15. srpna 2006 – Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) dnes oznámil, že ve spolupráci se společností Ness úspěšně dokončil zavedení elektronické značky k výpisům z katastru nemovitostí pomocí dálkového přístupu do Informačního systému katastru nemovitostí. Tím se stal prvním orgánem veřejné správy, který umožňuje subjektům, stanoveným legislativou, poskytovat občanům ověřené výpisy z veřejného registru.. Prvními, kteří začali tuto službu nabízet, se stali notáři. V blízké budoucnosti se k nim připojí i obce, Česká pošta. a Hospodářská komora.
Výpisy z katastru nemovitostí lze nyní získat i u dalších poskytovatelů

Dálkový přístup k údajům katastru po internetu funguje již pátým rokem a za tu dobu poskytl zákazníkům takřka 2 mil. výstupů na 7 milionech stranách.

 

„Zavedení elektronické značky k výstupům dálkového přístupu do Informačního systému katastru nemovitostí v souladu s příslušnou legislativou podstatně usnadní komunikaci mezi občany a orgány státní správy i mezi subjekty trhu s nemovitostmi,“ řekl Ing. Oldřich Pašek, místopředseda ČÚZK. „Náš úřad chce i v budoucnosti patřit mezi průkopníky elektronizace ve státní správě.

Témata článku: Nemovitost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje