Výnosy UGS na konci roku dosáhly 1.2 miliardy USD

Společnost UGS oznámila 12-ti procentní nárůst výnosů z prodeje softwaru ve čtvrtém čtvrtletí a celkový nárůst výnosů o 8 procent, což znamená nepřetržitý růst ve 14-ti po sobě jdoucích čtvrtletích.
Výnosy UGS na konci roku dosáhly 1.2 miliardy USD

Společnost UGS, přední světový poskytovatel softwaru a služeb v oblasti PLM, oznámila ekonomické výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2006.

Výsledky čtvrtého čtvrtletí

  • Celkové výnosy stouply na 352.7 milionu USD, resp. se zvýšily o 8 procent oproti stejnému období v předešlém roce. Výnosy za čtvrté čtvrtletí v sobě zahrnují částku 128.1 milionu USD, což je výnos z prodeje softwaru, a to představuje 12-ti procentní nárůst v porovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2005.
  • EBITDA (viz. níže) činila 110.6 milionu USD, jedná se o 19-ti procentní nárůst oproti stejnému časovému období v předešlém roce.  Čistý příjem byl 22.7 milionu USD, což je 76-ti procentní nárůst oproti stejnému časovému období v předešlém roce.
  • Provozní příjem byl 51.3 milionu USD, jedná se o 9-ti procentní nárůst oproti čtvrtému kvartálu r. 2005.
  • Výnos z prodeje softwaru vzrostl u všech produktů oproti stejnému časovému období v předešlém roce: o 22 procent za cPDM (Collaborative Product Developement Management), o 28 procent za digitální výrobu a o 30 procent za UGS Velocity SeriesTM portfolio. Výnos z prodeje CAx softwaru vzrostl o 2 procenta v porovnání ke stejnému období předešlého roku. 
  • Výše uvedené částky neobsahují časově rozlišené výnosy odepsané v souvislosti s prodejem společnosti a získáním jiných společností. Tyto odpisy znamenaly snížení výnosů ve čtvrtém čtvrtletí r. 2006 o 0.1 milionu USD a v r. 2005 o 1.1 milionu USD.

Hlavní informace o výnosech za roce 2006

  • Celkové výnosy stouply na 1.2 miliardy USD, tj. 6-ti procentní nárůst oproti stejnému časovému období v předešlém roce.  Výnos společnosti za rok 2006 zahrnuje 379.2 milionu USD z prodeje softwaru, jedná se o 6-ti procentní nárůst v porovnání s rokem 2005.
  • EBITDA činila 297.1 milionu USD, jedná se o 23-ti procentní nárůst oproti stejnému časovému období v předešlém roce.  Čistý příjem (ztráta) byl 10.3 milionu USD v porovnání s 10.0 miliony USD oproti stejnému časovému období v předešlém roce. 
  • Provozní příjem byl 71.8 milionu USD, jedná se o 14-ti procentní pokles oproti stejnému časovému období v předešlém roce, a to včetně všech amortizačních výdajů v hodnotě 190.8 milionu USD v r. 2006 v porovnání se 160.8 miliony v r. 2005.
  • Pro portfolio produktů vzrostly výnosy z prodeje softwaru oproti stejnému časovému období v předešlém roce za cPDM o 11 procent, za digitální výrobu o 26 procent a za UGS Velocity Series portfolio o 19 procent. 
  • Výše uvedené částky neobsahují časově rozlišené výnosy odepsané v souvislosti s prodejem společnosti a získáním jiných společností. Tyto odpisy znamenaly snížení výnosů za r. 2006 o 0.8 milionu USD a za r. 2005 o 11.3 milionu USD.

„Jsme potěšeni naším výkonem v tomto čtvrtletí a také tím, že naše strategie přinesla solidní zisky s plánovanými výnosy a 12ti procentním nárůstem výnosu z prodeje softwaru za čtvrtletí ,“ řekl Tony Affuso, ředitel, CEO a president společnosti UGS.  „Naše vize je nadále podporována zákazníky, kteří mají vedoucí postavení na trhu a investují do UGS PLM řešení pro zkvalitnění jejich inovačních procesů.  Těšíme se na další růst v roce 2007, který bude podpořen novými verzemi produktů Teamcenter a NX.“

Váš názor Další článek: Intel uvedl úsporné čtyřjádrové Xeony se spotřebou 50 W

Témata článku: Ebitda, Celkový příjem, Stejná strategie, Stejné období, Portfolio, Prodej

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší