Výnosy společnosti Intel činily ve druhém čtvrtletí 8,7 miliardy dolarů

Výnosy společnosti Intel činily ve druhém čtvrtletí 8,7 miliardy dolarů

SANTA CLARA, Kalifornie, USA, 18. července, 2007 – Společnost Intel Corporation ohlásila dnes výnosy za druhé čtvrtletí tohoto roku ve výši 8,7 miliardy USD, provozní příjmy dosáhly 1,35 miliardy USD, čistý příjem 1,3 miliardy USD a výnosy na akcii (EPS) 22 centů. Výsledky v sobě zahrnují daňové položky, které zvýšily hodnotu EPS přibližně o tři centy, a dále náklady na restrukturalizaci ve výši 82 milionů USD.

„Provozní výkony společnosti Intel nadále posilovaly, což vedlo k výborným výsledkům při uvádění nových produktů na trh a k solidnímu meziročnímu nárůstu výnosů,“ komentoval zveřejněné výsledky prezident a výkonný ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Jsme potěšeni skutečností, že naše snaha o zeštíhlení společnosti vedla k rychlejšímu růstu zisků, než byl růst výnosů.“

Výsledky za první čtvrtletí roku 2007 zahrnují daňovou položku, která zvyšuje výnosy na akcii (EPS) přibližně o šest centů, a náklady na restrukturalizaci ve výši 75 milionů USD. Výsledky za druhé čtvrtletí roku 2007 zahrnují daňové položky, které zvyšují výnosy na akcii (EPS) přibližně o tři centy, a náklady na restrukturalizaci ve výši 82 milionů USD.

Finanční trendy a trendy v oblasti klíčových produktů:

  • Hrubá marže ve druhém čtvrtletí dosáhla výše 46,9 procenta, což je hodnota nižší než střed rozpětí předcházejícího odhadu. V maržích na mikroprocesorech došlo podle očekávání k vyrovnání vyšších jednotkových dodávek nižší průměrnou prodejní cenou (ASP). Poptávka po pamětech NOR flash byla nižší, než se očekávalo, což v důsledku vedlo k snížení hrubé marže Intelu o jeden procentní bod.
  • Celkový prodej mikroprocesorů oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl, zatímco průměrná prodejní cena klesla.
  • Prodeje čipsetů zaznamenaly v tomto čtvrtletí rekordní vzestup.
  • Prodej pamětí flash oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl, prodej základních desek naopak poklesl.
Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Santa Clara, Prodejní výsledek, Výše, Meziroční příjem, Druhé čtvrtletí, Rekordní hodnota, Cent

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší