VÝNOSY DOSÁHLY VE 2. ČTVRTLETÍ 8 MILIARD DOLARŮ

24. července 2006
Spekulace potvrzeny: AMD se spojí s ATI!
• Provozní zisk činí 1,1 miliardy USD (1,4 mld bez akciových kompenzací) • Výnos na akcii 15 centů (19 centů bez akciových kompenzací) • Prodej nové mikroarchitektury Intel® Core™ pro servery, stolní a přenosná PC
VÝNOSY DOSÁHLY VE 2. ČTVRTLETÍ 8 MILIARD DOLARŮ

SANTA CLARA, USA, 19. července 2006 – Společnost Intel ohlásila finanční výsledky za druhé čtvrtletí – výnosy dosáhly 8 mld USD, provozní zisk 1,1 mld. USD, čistý zisk 885 milionů USD a výnos na akcii 15 centů. S vyloučením kompenzací realizovaných v akciích dosáhl provozní zisk celkem 1,4 mld., čistý zisk 1,1 mld. dolarů a výnos na akcii 19 centů.

            „V roce 2006 uvádíme nejsilnější nabídku v odvětví, přičemž řada produktů se na trhu objeví v předstihu,“ uvádí Paul Otellini, president a CEO společnosti Intel. „Naše nová mikroarchitektura Intel® Core™ pohání nejlepší procesory pro osobní počítače a základní servery na světě. Výkon a efektivita využití energie těchto produktů vzbudila u celého odvětví nevídaný ohlas, takže v době uvedení produktů na trh je k dispozici tolik systémů, jako nikdy v historii společnosti Intel. Posilujeme rovněž přední pozici v oblasti výrobní technologie, většina letos vyrobených procesorů bude pocházet z 65nm výrobních linek.“

 

Shrnutí

            Hrubé obchodní rozpětí bylo v prvním čtvrtletí 52,1 procent, přičemž dubnové očekávání bylo 49 procent, plus mínus několik procent. Obchodní rozpětí příznivě ovlivnily nečekaně dobré ceny procesorů a čipových sad a ocenění zásob, snížily jej oproti očekáváním nižší průměrné prodejní ceny procesorů (APS).

 

Trendy v klíčových oblastech (oproti minulému čtvrtletí):

            • Objem prodeje procesorů byl nižší. Prodejní ceny byly nižší.

            • Objem prodeje čipových sad byl stejný.

            • Počet prodaných základních desek byl nižší.

            • Objem prodaných Flash pamětí byl vyšší.

 

Trendy prodeje

            Ve srovnání s předchozími obdobími byly celkové výnosy pod obvyklými hodnotami. Prodej procesorů byl nižší, zákazníci snižovali objem zásob v souladu se sezónními trendy a cenově vysoce konkurenčním prostředím.

 

Q2 2006

vs. Q1 2006

vs. Q2 2005

Asie-Pacifik

4 miliardy USD

-6 %

-14 %

Ameriky

1,7 miliardy USD

-10 %

-8 %

Evropa

1,4 miliardy USD

-19 %

-24 %

Japonsko

906 milionů USD

-13 %

+3 %

 

Celá tisková zpráva v angličtině, s podrobným rozborem finančních výsledků a výhledu je k dispozici na http://www.intel.com/intel/finance/earnings/2006.htm.

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje