Vylepšete svou domácí síť novou řadou energeticky účinných a vysoce výkonných gigabitových přepínačů od společnosti Belkin

14. července 2009
Microsoft Office 2010 Technical Preview
Vylepšete svou domácí síť novou řadou energeticky účinných a vysoce výkonných gigabitových přepínačů od společnosti Belkin

V oblasti spotřební elektroniky probíhá neustálý vývoj; televizory jsou vybavovány síťovými porty a téměř denně se objevují nové aplikace, čímž se zvyšuje počet domácích zařízení, která lze připojit do sítě. Společnost Belkin v reakci na tyto rychlé trendy uvádí nové portfolio vysoce výkonných a energeticky účinných gigabitových přepínačů s pěti a osmi porty.

Nové výkonné přepínače Belkin umožňují připojit k síti další zařízení, například X-Box, Play Station a přehrávač Blu-Ray, aniž byste museli přidávat kabely. Integrovaný software zaručuje trvale vysokou datovou propustnost. Nové přepínače se proto ideálně hodí pro multimediální aplikace, internetové hry, vysílání videa a přenos velkých souborů.

Gigabitová síť v současné době nabízí nejrychlejší přenosové rychlosti. Celá řada zařízení v domácnosti nyní podporuje gigabitový přenos dat, a nová řada přepínačů Belkin vám proto umožní přenášet data až šestkrát rychleji než standardní síť.

Nové přepínače Belkin nabízejí vysokou energetickou účinnost. Každý port je napájený pouze tehdy, když detekuje připojené zařízení. Přepínače mohou upravit množství dodávané energie podle délky připojeného kabelu. Porty poznají, když dojde k vypnutí připojeného zařízení, a přepnou se do pohotovostního režimu. Nové přepínače jsou energeticky účinné a nepotřebují ventilátor, takže jsou téměř bezhlučné, a dále tak snižují spotřebu energie.

Všechny porty automaticky stanoví rychlost a nabízejí plný duplex, což znamená, že v plném zatížení obslouží až 2 000 Mb/s (1000 Mb/s na vstupu a výstupu současně) na jeden port. Řízení datového toku podle standardu IEEE802.3x zaručuje konstantní datový tok.

Nové přepínače Belkin se kromě domácností ideálně hodí do menších sítí, které kladou vysoké nároky na spolehlivost a výkon.

Přepínače nabízejí také velmi atraktivní design a jednoduchou instalaci plug and play. Poskytují také vynikající poměr cena/výkon, který se od výrobků Belkin očekává.

Uživatelům, kteří nevyžadují vysoký výkon gigabitové sítě, společnost Belkin nabízí cenově výhodnou verzi nových přepínačů s rychlostí 10/100. Celou řadu doplňuje nový směrovač F5D5231-4, který za přijatelnou cenu poskytuje rychlý a spolehlivý přístup k síti a internetu. Všechny výrobky mají celoživotní záruku společnosti Belkin.

Technické vlastnosti

 • 8 (5) gigabitových portů x 10/100/1000 Mb/s (RJ-45)
 • Plný duplex s propustností 2 000 Mb/s na port
 • Vyhrazená šířka pásma pro servery a pracovní skupiny
 • Elegantní a atraktivní design
 • Tiché provedení bez ventilátoru
 • Řízení toku 802.3x chrání před ztrátami při přenosu dat
 • 4 096 adres MAC
 • Automatická funkce MDI/MDIX uplink na každém portu, není potřeba křížený kabel
 • Snadná instalace Plug&Play

Energie:

 • Až o 40 % nižší spotřeba energie
 • Automatické přizpůsobení potřebné energie podle délky připojeného kabelu
 • Automatické vypnutí nepoužívaných portů – také po vypnutí vzdálené stanice

 

Další článek: Microsoft Office 2010 Technical Preview

Témata článku: Port, Vysoká spotřeba, Play Station, Rychlý port, Vysoká rychlost, Nové zařízení, Duplex, Play, Belkin, Nové televizory 2016, Vypnutí, Nejrychlejší typ, Dodávaná aplikace, Rychlé připojení, Porta

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší