Vyhlášení vítězů Diamantového oka proběhne v Radosti FX

Tradiční návštěvnická anketa Diamantové oko – Nejlepší expozice a produkt na Invexu se letos představila v nové interaktivnější a přehlednější podobě. Výsledky byly díky on-line zpracování hlasů zveřejňovány během celého veletrhu. Večer spojený s vyhlášením notářsky ověřených výsledků a předáním cen obou hlavních kategorií a cen mediálních partnerů se tradičně koná s několika týdenním odstupem. Jeho dějištěm bude tentokrát pražský klub Radost FX v pondělí 6. prosince.
Vyhlášení vítězů Diamantového oka proběhne v Radosti FX

Letošní 11. ročník Diamantového oka, v němž tisíce hlasujících návštěvníků veletrhu hodnotily prezentace vystavovatelů a výrobky, služby a technologie na veletrhu INVEX, letos výrazně změnil svou tvář. Vyhlašovatelem soutěže byly Veletrhy Brno a. s., hlavním organizátorem byla společnost Computer Press a. s. Návštěvníci měli možnost sledovat průběh hlasování on–line na čtyřech projekčních plochách v areálu a na stánku Rádia Kiss, které vysílalo živě po dobu všech pěti veletržních dnů. Hlasování bylo umožněno prostřednictvím anketních lístků na vstupenkách a v odborných časopisech, navíc také pomocí SMS zpráv a s využitím internetového formuláře s podporou Živě.cz a Atlas.cz, přičemž nebylo umožněno opakované hlasování z jedné e-mailové adresy nebo jednoho čísla mobilního telefonu. Do obou hlavních kategorií ankety bylo po dostranění všech duplicit započítáno 5266 platných hlasů.

Hlasující měli možnost získat notebook v hodnotě 50 000 Kč, mobil v hodnotě 20 000 Kč a řadu dalších hodnotných cen. Na stánku Rádia Kiss byli poslední den veletrhu vylosováni Martin Nikl z Hradce Králové, který získal notebook a Michal Lipovský z Brna, který se potěšil z nového mobilu.

 

To nejlepší na Invexu mezi produkty očima návštěvníků


Nejlepším produktem podle hlasování návštěvníků se stal ekonomický software Money S3 společnosti Cígler Software, který je určen především malým a středním podnikům. Vyznačuje se jednoduchou obsluhou pro účetní, ekonomy, manažery a podnikatele v prostředí Microsoft Windows. Na druhém místě se umístil softwarový produkt Zoner Photo Studio 7, který jako novinku vystavoval Zoner software. Jedná se o komplexní řešení pro zpracování digitálních fotografií na počítači se světově unikátní integrací technologie digitálního podpisu fotografií. Do třetice nejlepšího se vešel další softwarový produkt, tentokrát antivirový systém AVG Anti-Virus verze 7.0, který na Invexu představoval Grisoft. Antivirový systém AVG 7.0 navazuje na úspěšnou historii populární produktové řady AVG, která je na trhu již více jak 10 let a dlouhodobě náleží ke světové špičce v oblasti počítačové bezpečnosti.

Výsledky ankety Diamantové oko – Nejlepší produkt na Invexu

1. Money S3, vystavovatel Cígler software, a.s. – 21,3 % platých hlasů

2. Zoner Photo Studio 7, vystavovatel Zoner software, s.r.o. – 11,4 %

3. AVG Anti-Virus verze 7.0, vystavovatel Grisoft, s.r.o. – 5,1 %

4. Red Dot CMS, vystavovatel Oxygen Solutions, s.r.o. – 3,7 %

5. NOD 32, vystavovatel ESET software, s.r.o. – 3,0 %

6. MX-1000, vystavovatel Logitech – 2,9 %

7. Windows XP, vystavovatel Microsoft s.r.o. – 2,6 %

8. SONY VAIO, vystavovatel Sony Czech, s.r.o. – 2,1 %

9. EOS 20D, vystavovatel Canon CZ s.r.o. – 1,6 %

10. Eurotel Data Expres, vystavovatel Eurotel Praha, spol. s r.o. – 1,0 %

11. Zoner Callisto 5, vystavovatel Zoner software, s.r.o. – 0,9 %

12. HP iPAQ hx470, vystavovatel Sunnysoft s.r.o. – 0,9 %

 

 

Konečné výsledky hlasování návštěvníků o nejlepší expozice

Úspěchy společnosti Cígler software (pavilon V) na letošním Invexu podtrhuje také prvenství v hlasování o nejlepší expozici a zaslouženě reflektuje velmi dobré marketingové aktivity vystavovatele a zároveň hlavního pořadatele soutěže Účetní roku 2004, jejíž finále proběhlo právě na Invexu. Na druhém místě se umístila společnost Abel-Computer, jejíž expozice věnovaná profesionální renovaci kazet pro tiskárny dominovala v pavilonu A2 a byla velmi efektivně podpořena zákaznickými soutěžemi a doprovodným programem. Třetí místo si zasloužila expozice společnost Canon CZ, která v pavilonu B nabídla návštěvníkům desítky nejžhavějších produktových novinek zejména v oblasti digitálních fotoaparátů, kamer a skenerů. Její expozice patřila bezpochyby k nejobleženějším v celé časti INVEX HOME určené domácím uživatelům.

Výsledky ankety Diamantové oko – Nejlepší expozice na Invexu

1. Cígler software, a.s. – 20,5 % platných hlasů

2. ABEL-Computer s.r.o. – 11,8 %

3. Canon CZ s.r.o. – 10,4 %

4. Microsoft s.r.o. – 9,3 %

5. Eurotel Praha, spol. s r.o. – 7,8 %

6. Computer Press, a.s. – 4,1 %

7. Zoner software, s.r.o. – 4,0 %

8. Grisoft, s.r.o. – 2,6 %

9. Sony Czech, s.r.o. – 1,9 %

10. Logitech – 1,5 %

11. Sunnysoft s.r.o. – 1,0 %

12. T-Mobile Czech a.s. – 0,9 %

 

Ceny mediálních partnerů Diamantového oka v pěti kategoriích


Odlišným pohledem redakcí odborných titulů v návštěvnické soutěži Diamantové oko jsou výsledky kategorií cen mediálních partnerů. Redakce odborného časopisu Computer jako nejlepší produkt INVEXu vyhodnotila čipovou sadu nVidia nForce 4 SLI. Tato sada pro procesory AMD 64 podporuje mimo jiné novou sběrnici PCI EXpress, hardwarový firewall a zapojení dvou grafických karet současně v režimu SLI. Redakce časopisu Connect! udělila svoji cenu poštovnímu serveru Kerio Mailserver 6, který nabízí kromě poštovních služeb i propracované technologie pro organizaci času a kontaktů v malých i velkých firmách. Nejlepší produkt pro domácího uživatele ocenila redakce časopisu pro celou rodinu Jak na počítač. Cenu udělila moderní bezdrátové laserové myši Logitech MX1000, která poprvé používá ke snímání laserový paprsek a vykazuje tak mnohem vyšší přesnost i na problematických površích. Časopis Mobility, měsíčník o mobilech, vybrala z předvedených exponátů jako nejlepší produkt INVEXu 2004 telefon Sony Ericsson S700i přinášející do Evropy moderní technologie typické pro japonský trh. Poslední udělovanou cenu získal od redakce časopisu o digitální fotografii a videu DIGI digitální fotoaparát Canon EOS 20D, první 8megapixelová zrcadlovka dostupná i pro amatérské fotografy.

Výsledky cen mediálních partnerů:

Kategorie Nejlepší hardware (Computer): čipová sada nVidia nForce 4 SLI

Kategorie Nejlepší produkt pro digitální foto a video (DIGI): fotoaparát Canon EOS 20D

Kategorie Nejlepší produkt pro podnikové ICT (Connect!): poštovní server Kerio Mailserver 6

Kategorie Nejlepší produkt pro domácího uživatele (Jak na počítač): laserová myš Logitech MX1000

Kategorie Nejlepší mobilní zařízení (Mobility): telefon Sony Ericsson S700i

 

 

 

Váš názor Další článek: Karneval reaguje na nabídku UPC a také zvýší rychlost

Témata článku: Software, Ankety, Kiss, Abel, Canon EOS, Mobilní telefony hradec králové, Foto soutěž 2016, Digi, Mobilní telefony sony ericsson, Cígler software, EOS, Digitální fotoaparáty canon, Oxygen, Czech press foto, Sony Ericsson, Czech press foto 2016, Black


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11