Vyhlášení cen Adobe Design Achievement Awards 2007

Vyhlášení cen Adobe Design Achievement Awards 2007

San Jose, USA, 3. srpna 2007 – Společnost Adobe vyhlásila vítěze sedmého ročníku soutěže o ceny Adobe Design Achievement Awards. Ve významné soutěži studentů designu a filmu byli oceněni nejtalentovanější a nejslibnější studenti grafického designu, fotografové, ilustrátoři, animátoři, digitální filmaři a počítačoví výtvarníci z významných vzdělávacích institucí z celého světa. Této soutěže se zúčastnilo více než 2 500 studentů z 30 zemí, kteří používali nejnovější produkty od Adobe.

„Uznání studentských výsledků v tvůrčích výtvarných technikách je důležitou součástí naší trvalé podpory vzdělávání v oborech grafického designu,“ řekla Ann Lewnes, viceprezidentka pro marketing u Adobe. „Soutěž o ceny Design Achievement Awards dává studentům příležitost vytvářet poutavé digitální zážitky, které pak mohou sdílet se svými vrstevníky a vynikajícími tvůrčími osobnostmi z celého světa.“

„Soutěž Design Achievement Awards mi umožnila setkat se s ostatními studenty – neuvěřitelně talentovanými a skromnými – z celého světa a učit se od nich“ řekla Amy Wang ze školy School of Visual Arts v New Yorku, vítězka v kategorii ekologické grafiky a obaly z roku 2006. „Tato zkušenost ze mne udělala lepšího grafického designéra a rozšířila příležitosti a zdroje, které jsem měla k dispozici, když jsem byla na samém začátku své kariéry.“

Na slavnostním ceremoniálu, který se konal v muzeu de Young v San Francisku, byli oceněni studenti za svá díla v devíti kategoriích:

  • V kategorii Animace zvítězil Axel Broetje z Hochschule für Bildende Künste v Braunschweigu v Německu, a finalisty byli Johnny Kelly z Royal College of Art v Londýně a Sean Monahan z Minneapolis College of Art and Design.
  • V kategorii Digitální ilustrace zvítězil Jörg Block z Hochschule für Angewandte Wissenschaften v Hamburku v Německu a finalisty byli Aaron Kapor, Ricardo Beltran, Yuri Chung a Kevin Wong z Art Center College of Design v Pasadeně v Kalifornii a Cristian Zuzunaga a Peter Smith z Royal College of Art.
  • V kategorii Digitální fotografie zvítězil Sean Teegarden z Art Center College of Design a finalisty byli Julia Bruns z Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt v Německu a Michael Kai z Fachhochschule v Dortmundu v Německu.
  • V kategorii Ekologické grafiky a obaly zvítězil Po-Yun Jack Wang z California College of the Arts v San Francisku a finalisty byli Julie Tinker ze School of Visual Arts v New Yorku a Gertrude Wong z George Brown College v Torontu.
  • V kategorii Interaktivní a webový design zvítězil Kyle Phillips z Minneapolis College of Art and Design a finalisty byli Carolin Horn z Massachusetts College of Art v Bostonu spolu s Florianem Jennettem z Hochschule für Gestaltung v Offenbachu nad Mohanem v Německu a William Ismael z Art Center College of Design.
  • V kategorii Živá akce zvítězil Sean Dekkers z Rochester Institute of Technology v Rochesteru v USA a finalisty byli Marcos Ceravolo z Vancouver Film School a James Sutton ze School of Art and Design na univerzitě v Coventry v Anglii.
  • V kategorii Filmová grafika zvítězili Benjamin Stephan a Lutz Vogel z Fachhochschule v Augsburgu v Německu a finalisty byli Jarratt Moody ze Savannah College of Art and Design v USA a Justin Schrader z Rochester Institute of Technology.
  • V kategorii Vícestránkový design pro tisk zvítězil Aaron Kapor z Art Center College of Design a finalisty byli Sung-Ho Bae z univerzity Keimyung v Jižní Korei a Sarah Cooper a Nina Gorfer ze School of Design and Crafts na univerzitě v Göteborgu ve Švédsku.
  • V kategorii Jednostránkový design pro tisk zvítězila Soo Jin An z univerzity Kookmin v Jižní Korei a finalisty byli Christian Eggenberger z Hochschule für Gestaltung und Kunst v Curychu ve Švýcarsku a Tyler Lang z Ringling School of Art and Design v Sarasotě v USA.

Vítěze vybrali porotci z oboru na základě jejich originality a vyjádření záměru projektu. Mezi porotce patřili: Gaby Brink z firmy Templin Brink Design, Rafael Esquer z firmy Alfalfa, Carole Guevin z firmy Netdiver, Andrew Lin z firmy Ignited Minds, Sande Scoredos ze společnosti Sony Pictures Imageworks a Jan Wilker z firmy karlssonwilker inc.

Finalisté získali zájezd do San Franciska, kde se zúčastní slavnostního předávání cen a exkurzí do studií. Vítězové jednotlivých kategorií získali vybrané produkty od Adobe a peněžní cenu 5 000 dolarů. Exkurze do studií letos nabídly následující firmy ze San Franciska: Cahan & Associates, Chronicle Books, EVB, Goodby, Silverstein & Partners, GUNSHOP, Pentagram, Phoenix Editorial Designs, Tolleson Design a Vanderbyl Design. Jako součást programu budou studentům nabídnuty také odborné praxe a příležitost celý rok vystavovat své práce.

Každý rok sponzorují tento program udílení cen některé organizace, které věnují svůj čas a služby. Letos byly zlatými sponzory společnosti Xerox Corporation a X-Rite; stříbrnými sponzory byly společnosti The Creative Group, Original City Pictures a Saturday Night Magazine a bronzovými sponzory byly společnosti Final Draft, Inc., Mohawk Fine Papers a Toppan Printing Company.

Témata článku: Achievementy, Anno, Významná cena, Celá studie, Studenti, Lutz, Cooper, Vancouver, Anna, Phillips, Pentagram, Digitální film, Celá firma, Royal, York, Justin, Nina, Phoenix, Augsburg, Horn, Sarah, Aaron, Celý film, Toronto, Julie

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje