Vydavatelství Economia převezme společnost Centrum Holdings

Vydavatelství Economia převezme společnost Centrum Holdings

Economia, a.s., uzavřela smlouvu o koupi společnosti Centrum Holdings, s. r. o., a jejích českých dceřiných společností. Portfolio Centrum Holdings tvoří servery Aktuálně.cz, Žena.cz, webové portály a rozsáhlá emailová základna pod značkami Centrum.cz a Atlas.cz a SMB agentura Najisto či portfolio dalších bezmála dvou desítek internetových serverů a produktů. Transakce nezahrnuje žádné podnikání Centra mimo Českou republiku. Kupní cena nebyla zveřejněna. Transakce nyní podléhá svolení ÚOHS.

Pro Economii, vydavatele Hospodářských novin a dalších tištěných a internetových titulů, je koupě Centrum Holdings logickým krokem v naplňování dlouhodobé strategie, jejímž cílem je transformovat vydavatele především ekonomického tisku v digitálního a technologického lídra mezi tuzemskými mediálními domy.

Spojení s Centrem významně posiluje pozici Economie na mediálním trhu zejména v oblasti internetové reklamy a zásadně rozšiřuje její čtenářské zázemí. Společná firma bude svým obsahem schopna zasáhnout tři a půl milionu lidí, což představuje více než polovinu internetové populace v Česku. V podobě Centra navíc Economia získává silného zkušeného partnera pro rozvoj digitálních technologií.

„Ke koupi jsme přistoupili nikoli náhodou ve chvíli, kdy se Economia připravuje na spuštění nejmodernějšího newsroomu ve střední Evropě. Zavedená digitální media výrazně v budoucnu urychlí transformaci Economie v moderní vydavatelský dům třetího tisíciletí,“ komentuje motivy akvizice místopředseda představenstva Economie zodpovědný za restrukturalizaci Kamil Čermák.

Firma nyní společně s renomovanou britskou konzultační firmou Innovations pracuje na vzniku inovativního integrovaného newsroomu, který bude svým čtenářům a zákazníkům dodávat kvalitní a podstatné informace čtyřiadvacet hodin denně všemi moderními komunikačními kanály.

Economia a Centrum Holdings společně utvoří společnost s ročním obratem přes 1 mld. Kč.

„Se službami jako jsou Aktuálně, Centrum, Najisto a další jsme dosáhli silného postavení v digitálním světě, stojícího na dlouhodobém rozvoji našich produktů, obsahu i technologií, talentu zaměstnanců a diverzifikovaném komerčním modelu. Z podpisu smlouvy mám velkou radost, jelikož začleněním společnosti Centrum do silné skupiny Economia získají jak naši uživatelé a reklamní partneři, tak i zaměstnanci. Kombinace velkého množství kvalitního obsahu, známých značek a lidského talentu ve spojení s rozsáhlou bází uživatelů, efektivním obchodním týmem a silnou technologickou platformou – to vše vytváří pevné zázemí pro další inovace a růst,“ dodal k uzavření smlouvy Andreas Demuth, generální ředitel společnosti Centrum Holdings.

Po vypořádání transakce, která podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, bude následovat etapa integrace obou společností.

Další článek: Oficiálně: Vydavatelství Economia je novým majitelem Centrum Holdings

Témata článku: Náhoda, Velké portfolio, Technologická společnost, Lidský zaměstnanec, Zavedená firma, Talent, Reklamní platforma, Transakce, Inovativní technologie, Moderní technologie, Dceřiná firma, Známá akvizice, Velký vydavatel


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky