Vydavatelství Computer Press Media vyhlásilo výroční ceny redakcí časopisů Nejlepší produkty 2004

Praha, 28. února 2005 – Vydavatelství Computer Press Media, a. s., předalo ve čtvrtek 24. 2. 2005 na společenském večeru pořádaném v restauraci Aloha Wave Lounge výroční ocenění Nejlepší produkty 2004, udělované redakcemi časopisů Computer, Mobility a MobilMania.cz, DIGIfoto, Doupě a Doupě.cz, Connect!, Computer Design, Osobní finance, BIZ a Autorevue.cz.
Vydavatelství Computer Press Media vyhlásilo výroční ceny redakcí časopisů Nejlepší produkty 2004

DOBRÁ KOUPĚ 2004 udělena časopisem COMPUTER

Grafická karta Leadtek WinFast PX6600 GT TDH 128 MB
Grafický čip GeForce 6600 GT od společnosti nVidia se stal hitem loňského roku především díky výbornému poměru cena/výkon a podpoře nejnovějších technologií. Leadtek už tak dobré kartě přidal navíc do vínku tiché i efektivní chlazení a bohaté příslušenství včetně atraktivních her.

Kompaktní digitální fotoaparát Canon PowerShot A95
Digitální kompaktní fotoaparát Canon PowerShot A95 potvrdil kvalitu předchozích modelů a s poměrně velikým náskokem zvítězil v testu digitálů střední třídy v Computeru 18/04. Jeho předností je zejména vysoká obrazová kvalita a podpora pokročilých funkcí, včetně plně manuálního režimu. Je ideální volbou pro začátečníky i pokročilé digitální fotografy.

DVD vypalovačka LG GSA-4120B
DVD vypalovačka LG GSA4120B si redakci získala nejen velmi kvalitním zápisem na všechny druhy médií, ale především svými širokými možnostmi v podpoře formátů. Jako jediná moderní mechanika podporuje kromě běžných formátů DVD+-RW i čtení a zápis na u nás méně rozšířený formát DVD-RAM.

OPRAVDOVÁ MOBILITA 2004 udělena časopisy MOBILITY a MOBILMANIA.CZ
Komunikátor Nokia 9500 Communicator
Nokia 9500 je špičkově vybavený komunikátor. Nabízí důležité kancelářské aplikace a veškeré moderní komunikační možnosti, jako je technologie Bluetooth, EDGE a Wi-Fi.

Mobilní telefon Motorola Razr V3
Motorola Razr V3 je luxusní stylový telefon. Jeho kovové tělo má tloušťku necelých 15 milimetrů, má špičkový displej, originální leptanou klávesnici a bohatou funkční výbavu.

Služba Eurotel Data Expres
Služba Eurotel Data Expres umožňuje vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu. V současné době může k tomuto mobilnímu internetu přistupovat už 80 % české populace.

DOBRÁ KOUPĚ 2004 udělena časopisem DIGIfoto

Digitální zrcadlovka Nikon D70
Digitální jednooká zrcadlovka, která za cenu přístupnou i náročným fotoamatérům přináší potřebnou obrazovou kvalitu a funkční vybavení srovnatelné s přístroji vyšších tříd. Nikon, známý výrobce profesionálních zrcadlovek, tak jasně ukázal, že je schopen nabídnout kvalitní produkt i začínajícímu nebo středně vyspělému fotografovi.

Digitální fotoaparát Olympus C-8080 Wide Zoom
Vynikající ergonomie, vysoký obrazový výkon, objektiv se širokoúhlým záběrem – to jsou základní přednosti osmimegapixelové elektronické zrcadlovky. Přičteme-li navíc solidní provozní rychlost a poměrně velké možnosti rozšíření v podobě přídavných blesků nebo optických předsádek, je zřejmé, že Olympus C-8080 WZ ocení nejeden kreativní fotograf.

Digitální fotoaparát Canon PowerShot G6
V současné době patrně nejvyspělejší kompaktní digitální fotoaparát, poskytující výbornou obrazovou kvalitu při vysokém rozlišení sedm megapixelů. Canon G6, stojící nyní na vrcholu řady G, dokazuje vyspělost současné digitální technologie, kdy lze kompaktní fotoaparát používat i pro profesionální účely.

HRA ROKU 2004 udělena časopisy DOUPĚ a DOUPĚ.CZ

The Sims 2
Hra, která simuluje život tak, že ji od skutečnosti skoro nerozeznáte. Ještě nikdy nebylo obyčejné čištění zubů tak zábavné.

Warhammer 40 000: Dawn of War
Skvělá real-time strategie vyniká nad jiné nejen hratelností a perfektním grafickým zpracováním, ale i lokalizací do češtiny, která patří k těm nejlepším na našem trhu.

Killzone
Killzone je poutavá válečná hra, která vás strhne jedinečnou atmosférou, překvapivě povedeným příběhem a fascinujícím designem zbraní, prostředí či vojenské techniky.

ŘEŠENÍ ROKU 2004 uděleno časopisem CONNECT!

Server Sun Fire V20z
Redakce časopisu Connect! ocenila velmi výkonné a zároveň dostupné řešení serverových potřeb.

Microsoft ISA Server 2004
Ocenění Řešení roku 2004 získal za vysoce efektivní firewallové a VPN řešení.

Technologie SIM (Single IP Management)
Společnost D-Link získala ocenění Řešení roku 2004 za technologii SIM, určenou pro zjednodušenou správu aktivních prvků

ŠPIČKA PRO DESIGN 2004 udělena časopisem COMPUTER DESIGN

SolidWorks 2005
Oblíbený strojírenský CAD systém stejnojmenné společnosti, umožňující plně trojrozměrnou konstrukční práci na projektech pro široké spektrum oborů.

Autodesk Revit 7
Parametrické řešení pro oblast architektury a stavebnictví, přináší nové a moderní možnosti při projekci budov i architektonických celků.

EIZO FlexScan L885
Dvacetipalcový LCD monitor, vhodný také pro oblast počítačového navrhování. Vítěz podrobného testu Computer Designu v kategorii kvality obrazu.

FINANČNÍ PRODUKT 2004 udělený časopisem OSOBNÍ FINANCE

Rok leasingu zdarma společností Škofin, s. r. o., a Škoda Auto, a. s.
Redakce Osobních financí ocenila dostupnost a skutečnou hodnotu pro zákazníka.

Program hypotečních úvěrů GE Money Bank, a. s.
Důvodem ocenění Programu hypotečních úvěrů bylo pokrytí širokého spektra potřeb zákazníka, rychlost a garance úrokových sazeb.

Malý investiční úvěr Československé obchodní banky, a. s.
Československá obchodní banka získala ocenění Finanční produkt roku 2004 za rychlost a dostupnost variabilního produktu orientovaného na malé a střední podniky.

FIRMA ROKU 2004 udělena časopisem BIZ

TPCA Czech, s. r. o.
Redakce časopisu BIZ udělila ocenění Firma roku 2004 společnosti TPCA Czech, s. r. o., za největší investici na zelené louce v České republice.

Komerční banka, a. s.
Společnost Komerční banka, a. s., získala ocenění Firma roku 2004 za nejlepší individuální péči o podnikovou klientelu.

GTS Czech, a. s.
Redakce časopisu BIZ ocenila společnost GTS Czech Firmou roku 2004, za konsolidaci telekomunikačního trhu úspěšnou akvizicí Aliatelu a získání významné pozice mezi alternativními operátory.

NEJLEPŠÍ AUTO ROKU 2004 a IMPORTÉR ROKU 2004 uděleny časopisem AUTOREVUE.CZ

BMW řady 1
BMW řady 1 si odnáší ocenění Nejlepší auto 2004 za špičkové jízdní vlastnosti. Nové BMW řady 1 používá ve své třídě unikátní koncepci pohonu zadních kol. Díky němu a perfektně sladěnému řízení s podvozkem nabízí vůz výborné jízdní vlastnosti a dopřává tak řidiči ryzí radost z jízdy.

Import Volkswagen Group, s. r. o.
Import Volkswagen Group získává ocenění Importér roku 2004, za první místo mezi importéry nových automobilů na českém trhu. Na něm bylo v kategorii osobních a lehkých užitkových automobilů prodáno více než třináct tisíc vozů značky Volkswagen. Nejprodávanějším importovaným vozem byl Volkswagen Golf, který těsně předstihl loni nejúspěšnější Peugeot 206.

Toyota Prius
Toyota Prius si odnáší ocenění Nejlepší auto 2004 za první hybridní pohon na českém trhu. Toyota Prius je vybavena hybridním pohonem, který kombinuje maloobjemovou zážehovou patnáctistovku s elektromotorem. Celkem nabízí vůz výkon okolo 110 koní a přitom spotřebuje pouhých 4,3 l paliva na sto kilometrů. Kromě nízké spotřeby má Prius také velmi nízké emise, které s velkou rezervou splňují standard Euro 4.

UDÁLOSTI ROKU 2004 vyhlašuje ŽIVĚ.CZ

Service Pack 2 pro Windows XP
První výrazná vlaštovka, která slibuje další zvýšení zabezpečení dnes nejpoužívanějšího operačního systému.

Prohlížeč internetových stránek Firefox
Kvalitní prohlížeč jako plnohodnotná alternativa k dominujícímu Internet Exploreru tu dlouho chyběl. Firefox tuto mezeru dokázal vyplnit a nyní jej využívají miliony uživatelů na celém světě.

Rozvoj vysokorychlostního internetu v ČR
Díky rozvoji ADSL a kabelových služeb vysokorychlostního internetu došlo v loňském roce k prudkému nárůstu počtu jejich uživatelů.

Computer Press Media, a. s., je předním českým mediálním domem, působícím v oblasti internetu a  časopisecké produkce. Posláním společnosti je přinášet svým zákazníkům kvalitní a hodnověrné informace a služby s nimi spojené, potřebné pro jejich vzdělávání, profesi, profesní rozvoj nebo i soukromý život, a přispívat tak k lepší kvalitě práce i života u nás.

Tiskové zprávy společnosti Computer Press Media, a. s.  najdete na http://www.cpress.cz/zpravy.
Loga společnosti najdete na www.cpress.cz/loga.asp.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Pavel Pospíšil
ředitel médií
Computer Press Media, a. s.

Tomáš Kudweis
ředitel marketingu
Computer Press Media, a. s.
tel.: 225 273 930-3

Váš názor Další článek: Half-life 2 zdarma k počítači s procesorem AMD

Témata článku: Firefox, Warhammer, Nejlepší řešení, Volkswagen, Toyota Prius, Vysoká třída, Toyota, Dobré řešení, Pohon, Motorola Razr, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Canon Powershot, Bmw, Kompaktní digitální fotoaparáty, Digitální fotoaparáty, Nikon, Digitální fotoaparáty olympus, Digitální fotoaparáty canon, Digitální fotoaparáty nikon, Moderní technologie, Prius


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky