Vstupenka do světa neomezeného mobilního výkonu

Vstupenka do světa neomezeného mobilního výkonu

Praha, Česká republika, 30. července 2007 – Společnost Toshiba představuje notebook navržený pro maximální výkon v kancelářských aplikacích při zachování miniaturních rozměrů, jež ho činí ideálním společníkem na cesty. Satellite U300-116 váží pouze 1,99 kg, takže ho zabalíte do jakékoliv brašny, aniž byste byli jakkoliv omezeni její váhou. Notebook přichází v inovovaném designu, ve kterém se snoubí populární stříbrná s elegantní černou stejně jako pohodlné ovládání se záměrem vytvořit oku lahodící produkt. Navíc je dodáván v kompletní lokalizaci klávesnice i operačního systému pro český i slovenský trh.

Po otevření odhalí model U300 lesklý 13,3“ velký LCD displej Toshiba TruBrite, který nabízí rozlišení WXGA (1280x800). Vysokou kvalitu jeho obrazu včetně sytějších barev a opravdové černé oceníte jak při práci, tak při sledování filmů. Video signál do něho přichází z integrované grafické karty Intel® GMA X3100 s až 358 MB paměti a plnou kompatibilitou se systémem Windows Vista. Nepostrádá ani hardwarovou podporu DirectX 10, což posouvá tento notebook vstříc blízké budoucnosti, která se ve jménu DirectX 10 ponese. Přichystána je taktéž nová technologie Intel Clear Video zajišťující plynulé přehrávání videa ve vysokém rozlišení (MPEG2, WMV9 a VC1).

Srdcem každého počítače je procesor. V nitru U300 bije Intel Core 2 Duo T7100 taktovaný na frekvenci 1,8 GHz a pyšnící se 800MHz sběrnicí, která může snížit svou frekvenci na 400 MHz při napájení z baterie a šetřit tak energii článků. Přestože patří U300 do kategorie ultra přenosných zařízení, nabízí celé 2 GB operační paměti (1024 + 1024 MB DDR2 667 MHz) a rychlý 160GB harddisk (5400 ot./min.), což neznamená nic jiného než vysoký výkon. Malé rozměry zařízení ve vás už nemusejí evokovat výkonnostně průměrný počítač, protože na U300 si pohodlně pustíte několik kancelářských aplikací najednou, můžete otevřít množství internetových stránek a při tom ještě sledovat video ve vysokém rozlišení. O velmi rychlé spouštění programů i systému se stará nově vyvinutá komponenta společností Intel. Takzvaný Intel Turbo Memory uchovává informace o spuštěných programech i součástech systému a nabízí tato data procesoru rychleji než běžná paměť. Díky tomu aplikace naběhne až dvakrát rychleji, systém o dvacet procent rychleji, a co víc, Turbo Memory šetří energii a jím vybavený notebook vydrží déle v provozu. Celý systém je vytvořen speciálně pro Windows Vista, s nimiž je U300 samozřejmě dodáván.

Toshiba u svých notebooků klade velký důraz také na komunikaci, bez níž by byl notebook v současném světě jako člověk bez očí a uší. Proto má U300 jak tradiční ethernetové rozhraní 10/100 a modem pro vytáčené připojení, tak kartu pro bezdrátový přenos dat pomocí technologie WiFi ve standardech 802.11a/b/g/Draft-N. Díky 802.11n můžete streamovat data až rychlostí 300 Mbit a s dvojnásobným dosahem signálu. Pro komunikaci s mobilním telefonem, PDA, tiskárnou a jinými zařízeními je připraveno zase Bluetooth 2.0 s EDR. S nastavením obou bezdrátových technologií i organizací jednotlivých připojení vám pomůže jednoduchá, ale šikovná aplikace Toshiba ConfigFree standardně předinstalovaná na všech noteboocích naší značky. S U300 už také nemusíte komunikovat se svým okolím pouze pomocí textových zpráv v sítích jako ICQ, ale domů či do kanceláře můžete klidně volat přes internet. U300 má totiž integrovanou 1,3 Mpix kameru a mikrofon.

Model Satellite U300-116 s integrovanou vypalovačkou DVD Super Multi podporující veškeré formáty CD a DVD je dokonalým partnerem všech, kteří ke svému kancelářskému či domácímu PC chtějí ještě malý přenosný počítač s dostatečným výkonem pro práci i zábavu na cestách. Hodí se do letadla, do školy i do autokempu u moře. Máte strach o ztrátu dat či poškození notebooku? Toshiba myslí i na to a proto má notebook U300 harddisk chráněný proti nadměrným otřesům a nechybí ani opatření chránící přístroj před odcizením. Důležitá data můžete zálohovat rychle a jednoduše v aplikaci Disc Creator, nebo na externí harddisk, jenž připojíte přes jeden ze dvou integrovaných USB 2.0 portů. Anebo třeba na paměťové karty přes integrovanou multiformátovou čtečku. Se Satellite U300 jsou vaše možnosti skutečně neomezené.

Témata článku: Video, Notebooky toshiba, Chráněné přehrávání, Toshiba Satellite, Pohodlná práce, Vysoký dosah, Paměti ddr2 800mhz, Dostatečná energie, Šikovná aplikace, Kancelářské aplikace, Černá práce, Starý přístroj, Škola paměti

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji