Vstup do středu jeviště – Toshiba představuje hvězdu vyspělé zábavy

Zvuk i obraz notebooku Qosmio® G30 je vylepšený a jako první na světě má mechaniku HD DVD-ROM
Vstup do středu jeviště – Toshiba představuje hvězdu vyspělé zábavy

Praha, Česká republika, 23. srpna 2006 – Divize Computer Systems pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) společnosti Toshiba oznámila uvedení nejnovějšího přírůstku do řady audiovizuálních notebooků Qosmio® na český trh. Model Qosmio® G30 jako další v řadě demonstruje úsilí společnosti Toshiba vynakládané na podporu inovací tím, že je prvním notebookem na trhu, který je vybaven optickou mechanikou splňující standard pro média HD DVD podle organizace DVD Forum, takže poskytuje ohromující obraz v kombinaci s vylepšenými parametry zvuku a výsledný výkon prostě bere dech. Notebook Qosmio G30 vychází z koncepce řady Qosmio pro zážitek „4 v 1“ a nabízí spotřebitelům, kterým záleží na stylovosti, plně integrovaný TV tuner, digitální videorekordér (DVR), skvělý zvuk a veškerý výpočetní výkon očekávaný od vynikajícího notebooku. Model Qosmio® G30 je nejvyspělejším všestranným notebookem společnosti Toshiba a je ideální volbou pro náročné spotřebitele, kteří hledají skutečně špičkový zážitek z osobní zábavy, který bude odolávat času.

 

Když Oscar Koenders, generální ředitel marketingu pro EMEA divize Computer Systems společnosti Toshiba Europe GmbH, hovořil o závazku společnosti Toshiba plnit roli skutečného průkopníka a být přední společností v oblasti mobilních počítačů, uvedl následující: „Budoucnost osobní zábavy spočívá v inteligentně všestranných produktech, které nabízejí špičkový audiovizuální zážitek a vysoce výkonné výpočetní kvality. Spotřebitelé dychtivě očekávají stylové produkty, jež usnadní a obohatí jejich životy, a my jsme investovali do řady Qosmio®, abychom zajistili, že bude splňovat současné i budoucí požadavky. Model Qosmio® G30 je v naší řadě inovativních AV notebooků nejnovějším přírůstkem a demonstruje naše zaměření pokračovat v našem úspěchu v této oblasti.“

 


Zážitek z osobní zábavy na nejvyšší úrovni

Integrace optické mechaniky HD DVD-ROM do vlajkové lodi mezi notebooky Toshiba umožňuje uživatelům vychutnávat program s vysokým rozlišením kdekoli v domě nebo na cestách, kde se mohou připojit k vnějšímu napájení z elektrické sítě. Pro ještě bohatší zvuk je Qosmio® G30 jako první notebook na světě1 osazen 1-bitovým digitálním zesilovačem, což je technologie, která se obvykle používá pouze u audio systémů nejvyšší třídy, a novými reproduktory s technologií pro zdůraznění basů od společnosti Harman Kardon®, jež umožňují dosáhnout vyšší hlasitosti a čistoty. Technologie Dolby Home Theater™ poskytuje plnější zážitek z prostorového zvuku, který vás více pohltí při poslechu stereo i vícekanálových zvukových zdrojů přes sluchátka nebo reproduktové systémy se dvěma nebo 5.1 kanály, což v současném prostředí mobilních počítačů nemá obdoby.

Vyspělé zvukové možnosti notebooku Qosmio® G30 doplňuje vylepšený displej s technologií Toshiba TruBrite™ s rozšířenou saturací barev a obrazem, který se více blíží skutečnosti a podporuje formát signálů s rozlišením až 1080p. Vysokou kvalitu obrazu zajišťuje QosmioEngine a dále je notebook Qosmio® G30 vybaven grafickou kartou NVIDIA® GeForce™ 7600 s celkem 256MB VRAM paměti, jež poskytuje vysoký grafický výkon pro hraní her nebo sledování oblíbených filmů.

 

Vynikající bezdrátová komunikace

Kromě multimédií na špičkové úrovni Qosmio® G30 uživatelům dále poskytuje vysoký výpočetní výkon díky operačnímu systému Microsoft® Windows® Media Center Edition 2005 a mobilní platformě založené na technologii Intel® Centrino® Duo, jež využívá první mobilní procesor společnosti Intel se dvěma jádry pro rychlejší zpracování dat a vyšší mobilitu. Notebook je vybaven úplnou nabídkou možností pro připojení, mezi něž patří bezdrátové sítě LAN 802.11 b/g, USB porty, PC Card, jakož i slot pro nový formát PCI Express Card, aby uživatelé Qosmio® G30 měli k dispozici všestranné možnosti přístupu ke vzdáleným datům a mohli být neustále ve připojení i na cestách.

Jednou z předností optické mechaniky HD DVD jsou disky, které pro ukládání dat nabízejí kapacitu až 30 GB, která postačuje pro přehrávání celovečerních filmů s vysokým rozlišením anebo pro programy ve standardním rozlišení – například seriály – poskytuje dobu ještě mnohem delší. Formát těchto disků je navíc méně citlivý na poškrábání povrchu nebo jeho znečištění otisky prstů.

Kombinace schopností zobrazovat úžasně detailní obraz a přehrávat zvuk se špičkovými parametry umožňuje uživatelům notebooku Qosmio® vybavenému optickou mechanikou HD DVD vychutnávat si audiovizuální programy s vysokým rozlišením kdekoli doma nebo na cestách, kde se mohou připojit k elektrické síti. Díky podobné struktuře disku je formát HD DVD zpětně kompatibilní se současnými DVD formáty. Mechanika dokáže stávající formáty DVD číst nebo zapisovat a uživatelé si tak mohou i nadále přehrávat kompatibilní disky ze svých sbírek filmů na DVD a mají tak k dispozici optimální možnosti pro osobní zábavu a mobilní výpočetní možnosti.

Notebook Qosmio® G30 bude je České republice již k dostání 95 990 Kč vč. DPH (model G30-153).

 

O společnosti Toshiba

Divize Computer Systems společnosti Toshiba Europe GmbH je předním výrobcem mobilních výpočetních řešení. Její ústředí má sídlo v Neuss v Německu a je plně vlastněnou pobočkou společnosti Toshiba Corporation, která je osmou největší společností na světě v oblasti počítačů a elektroniky.

Toshiba Corporation je přední společností v oblasti informačních a komunikačních systémů, elektronických součástek, spotřebních produktů a systémů pro elektrárny. Integrace odvětví se širokým záběrem zajišťuje této společnosti postavení inovátora vyspělých komponent, produktů a systémů. Společnost Toshiba na celém světě zaměstnává více než 161.000 lidí a její roční tržby dosáhly 54,5 miliardy USD (fiskální rok 2004).

Témata článku: Microsoft, Harman Kardon, Oscar, Notebooky toshiba, Harman, Detailní záběr, Skvělý záběr

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí