vShape od Fujitsu spojuje nejnovější clusterové technologie pro úložiště

vShape od Fujitsu spojuje nejnovější clusterové technologie pro úložiště

Společnost Fujitsu oznámila integraci clusterového systému Data ONTAP od společnosti NetApp do své ověřené referenční architektury vShape. Spojí se tak servery Fujitsu x86 PRIMERGY a switche Brocade s úložnými systémy NetApp. Soukromé společnosti tak dostanou flexibilnější a lépe rozšiřitelnou, škálovatelnou a sdílenou infrastrukturu, která se umí vypořádat s téměř neomezeným nárůstem objemu dat.

Fujitsu vShape tak synchronizuje v komplexním řešení všech tří prodejců veškeré prvky pro softwarové balíky definovaných velikostí. Toto řešení přináší zákazníkům klid a pohodlí – prostřednictvím architektury s prověřenou škálovatelností, za všech okolností spravovanou v rámci jediného kontaktního bodu. Na rozdíl od konceptů ostatních výrobců, právě tato flexibilita dělá z řešení Fujitsu vShape ideální nástroj pro firmy, které závisejí na lokálním hardwaru nebo serverech. Ty je možné šklákovat a plnit neustále narůstající požadavky na úložiště.

Plně virtualizované řešení Fujitsu vShape je dedikované zařízení pro větší firmy, které je speciálně navrženo pro doposud nedefinované infrastrukturní požadavky. Dokáže zajistit flexibilitu informačních a komunikačních systémů tak, aby se i v budoucnu infrastruktura dokázala vypořádat s nároky, které mohou vzniknout. Zároveň bezprostředně řeší trvalé problémy se správnou rychle narůstajících datových objemů. Ve výsledku umožňuje vShape společnostem škálovat v rámci jediného úložného systému a poskytuje virtualizované, sdílené infrastruktury, které jsou určené pro nerušený provoz po celou dobu životnosti systému.

"Každá firma má jedinečné, neustále se měnící a vyvíjející požadavky na informační systémy, ale všechny mají jednu věc společnou, a tou je prudký, exponenciální nárůst objemu dat. Nikdo neumí předpovídat budoucnost, ale volba Fujitsu vShape ji umožňuje firmám plánovat pomocí pružných základů. Výhradně virtualizované informační prostředí vShape firmám zaručuje, že se budou umět vypořádat i s doposud neznámými požadavky na kapacitu úložiště v budoucnosti," říká Bernhard Brandwitt, viceprezident Fujitsu pro úložiště.

Zákazníci, kteří zvolí Fujitsu vShape, rovněž díky clusterovému systému Data ONTAP od společnosti NetApp minimalizují odstávky systému. Systém umí uzdravit sám sebe a umožňuje provádět operace, jako je správa úložiště, práce v rámci životního cyklu hardwaru a upgrade softwaru na běžícím systému, pomocí uvolnění jednoho uzlu pro údržbu. Zákazníci ve výsledku ušetří čas a peníze, neboť mohou konsolidovat a sdílet stejnou infrastrukturu při práci s různými požadavky v oblasti výkonu, kapacity a bezpečnosti.

Přijetím plně virtualizované informační infrastruktury jako je Fujitsu vShape se mohou firmy rozhodnout, jak chtějí ukládat informace v současnosti i v budoucnosti – zdali je chtějí mít ve svých vlastních prostorách nebo v cloudovém uspořádání. Nejnovější vylepšení vShape rovněž umožňuje firmám oddělit své informační technologie od životního cyklu aplikací a přejít na 'operační princip' namísto vyhrazeného hardwarového systému. Firmy tak získávají flexibilní způsob, jak se vyrovnat s nevyhnutelným nárůstem objemu dat a s problémy souvisejícími s jejich správou a mohou se vyhnout závislosti na jednom výrobci.

Ceny a dostupnost

Řešení vShape, včetně serverů PRIMERGY, úložiště NetApp, switche Brocade a virtualizačního softwaru od VMware nebo Microsoftu je dostupné od společnosti Fujitsu nebo prostřednictvím distribučních partnerů. Ceny se liší podle regionu a parametrů.

Témata článku: Hardwarová údržba, H¨ardwarová údržba, Switche, Jedinečný parametr

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje