Všech formátů král: přehrávače Panasonic podporují formáty DVD a DivX

Praha, 27. září 2005 – V posledních pěti letech uvádí společnost Panasonic na trh každý rok nové sestavy domácího kina. Tyto modely vycházejí vždy z nejnovějších výsledků intenzivního vývoje a stále náročnějších požadavků současných zákazníků. Nejinak je tomu i letos.
Všech formátů král: přehrávače Panasonic podporují formáty DVD a DivX

Díky nejmodernějším technologiím je v jediném, štíhlém, elegantním přístroji integrován 6kanálový zesilovač, digitální tuner, dekodér formátů Dolby Digital, Dolby Pro Logic II i DTS a samozřejmě DVD přehrávač. Ten si hravě poradí takřka se všemi myslitelnými formáty. Přehrává DVD-Audio, DVD-Video, DVD-RAM, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, SVCD, VCD, CD-R/RW, WMA, MP3, MPEG4, HDCD a nyní nově také populární formát DivX. Z uvedeného výčtu je patrné, že v domácím kině Panasonic lze navíc přehrávat hudební CD, a to i vypálená, můžete si díky němu prohlížet na obrazovce své fotografie z dovolené a dokonce i spustit „počítačové“ soubory WMA či MPEG4.

 

Současně se systémem domácího kina jsou dodávány reproduktory stylově sladěné se vzhledem televizorů Panasonic. Funkce Sound field control nabízí speciální režimy, které umí vytvořit prostorový efekt i z dvoukanálového signálu. Tato funkce výrazně oživí reprodukci videozáznamů uložených na DVD. Napínavé scény akčních filmů získají výraznější dynamiku a patřičnou razanci, dialogy jsou průzračnější, lépe srozumitelné.

 

Režim Cinema zajišťuje optimální podání obrazu a omezuje nevyrovnané barevné přechody – i nevýrazné motivy jsou vidět jasněji. Pochopitelně nechybí ani podpora standardu HighMAT. Pokud v tomto formátu na počítači vytvoříte CD nebo DVD s audiovizuálním obsahem (hudba, video i fotografie), máte jistotu, že vaše domácí kino Panasonic vám ho bez problémů přehraje.

 

Toto vše mají jednotlivé modely společné. A čím se liší?

 

Panasonic SC-HT335

108 MHz/12-bit video D/A převodník, celkový výkon zesilovače 400 W (RMS), menší výkon zesilovače je vhodný např. do panelových bytů, kde by větší hlasitost znamenala zbytečné konflikty se sousedy.

 

Panasonic SC-HT535

Celkový výkon zesilovače 600 W (RMS), rozšířené možnosti nastavení, od tohoto modelu jsou dodávány také stojany pod reprosoustavy.

 

Panasonic SC-HT845

Celkový výkon zesilovače 800 W (RMS), další rozšířené možnosti nastavení barvy zvuku.

 

Panasonic SC-HT885 (W)

Celkový výkon 1000 W (RMS), větší výkon zesilovače (oproti předchozímu modelu), včetně více dimenzovaných reprosoustav umocňuje kvalitní vnímání dynamiky reprodukovaného video/audio záznamu a nemusí tedy vždy jít pouze o použití ve větším prostoru. Tento model je dodáván i ve verzi bezdrátového připojení zadních reprosoustav (označen písmenem W), odpadá tedy obvyklý problém s překážejícími kabely.

 

Ke všem modelům je standardně dodáváno šest reproduktorových soustav: jeden pár předních (hlavních) a jeden pár zadních (efektových), dále centrální reproduktor a subwoofer (basové kmitočty). Dále v příslušenství dodávaným s přístrojem naleznete dálkový ovladač, stojany pod reprosoustavy (kromě modelu SC-HT335) a potřebnou kabeláž.

 

S domácím kinem Panasonic zákazníci získávají univerzální přístroj, který nahradí celou řadu starších samostatných komponentů, zabírajících spoustu místa a neposkytujících přitom ani zdaleka tolik uživatelských možností. Co však nejvíce zaujme i naprostého laika ihned po prvním zapnutí, je brilantní obraz a sugestivní kvalita prostorového zvuku, tolik důležitá pro hluboký zážitek ze sledovaného filmu.

 

Systémy domácího kina Panasonic jsou v prodeji za 7 995 Kč (SC-HT335), 10 995 Kč (SC-HT535), 13 995 Kč (SC-HT845), 16 995 Kč (SC-HT885) a 23 995 Kč (SC-HT885W).

Váš názor Další článek: Computer Speciál – Domácí kino podzim 2005

Témata článku: Video, Sestavy, Domácí kino, Barevné sladění, Audio ovladač dolby, Zesilovače, Univerzální reproduktor, Domácí kina, Celkový obraz, Kino, Panasonic, Akční film, Televizory Panasonic


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky